Неприємності трапляються несподівано та з ким завгодно. Навіть найвідповідальніший і найдосвідченіший водій, який знає назубок ПДР, може потрапити в дорожньо-транспортну пригоду. Тому кожному водієві та пасажиру важливо та корисно знати, що робити при ДТП і яких помилок не варто допускати.

Якщо потрапили до ДТП…

Як правило, учасники події – цілком адекватні люди, і нікому не хочеться провести на дорозі півдня, беручи участь у розслідуванні ситуації. Якщо ж хтось починає втрачати самовладання та звинувачувати, нападати чи вчиняти неприйнятні дії – спробуйте урізати його. Якщо поведінка опонента не зміниться, зніміть інцидент на відео. Надалі, підкріплені доказами, ваші слова будуть вагомішими.

Важливо! Навіть якщо ви винуватець ДТП – не слід залишати місце аварії.

Страхова компанія відшкодує збитки потерпілим, але не захистить від кримінального покарання за втечу з місця тоді «злочину». Також, у цьому випадку вашу довести невинність буде у кілька разів складніше.

В автошколі Авто-Дор водіїв-початківців вчать як, згідно з ПДР, діяти у разі аварії. На уроках водіння відпрацьовують навички керування автомобілем в екстремальних та стресових ситуаціях. Такий досвід дозволить надалі звести моральну та матеріальну шкоду до мінімальної.

Що робити після ДТП: покрокова інструкція

Якщо сталося ДТП, головне – тримати себе в руках і не нервувати. Виконувати всі пункти нижче наведеної інструкції та контролювати всі етапи.

  1. Зупиніть машину і не переміщуйте ні її, ні інші предмети, доки не дозволять поліцейські.
  2. Торкаючись предметів, можна знищити докази та ускладнити процедуру визначення винуватця.
  3. Увімкніть аварійку та виставте знак аварійної стоянки.
  4. Якщо комусь заподіяно тілесні ушкодження, краще одразу викликати ДПС (ДАІ). Це обов’язково, що робити при ДТП у такому разі.
  5. Якщо постраждалим потрібна медична допомога – викличте швидку та відправте їх до лікарні. В крайньому випадку можна транспортувати людей на своєму автомобілі, але заздалегідь треба зафіксувати положення, в якому знаходилася машина внаслідок аварії. Після лікарні обов’язково треба повернутись на місце ДТП.
  6. Не менш важлива річ – свідки. Поки чекаєте на поліцію, постарайтеся знайти свідків події.
  7. Необхідно, щоб вони були готові написати пояснення або розповісти працівникам ДПС (ДАІ), що прибули, обставини ДТП. Добре було б зафіксувати їх дані. Не забудьте і про пасажирів у машинах, які потрапили до ДТП.
  8. Поки чекаєте, запишіть усі обставини та подробиці аварії.
  9. Робіть фото та пишіть відео.
  10. Інспектори, що прибули на місце, ДАІ складуть протокол і схему місця ДТП. Можна брати участь у процесі.
  11. Уважно вивчіть документи. У них мають бути відображені всі моменти, усі пошкодження та свідчення свідків. Якщо якихось нюансів не було запротоколовано, наполягайте на внесенні їх до протоколу. Не підписуйте порожні чи неправильні протоколи. Не забудьте записати собі дані про інших учасників ДТП (навіть можна сфотографувати документи).
  12. Підключаємо страхові компанії всіх учасників аварії. Спочатку повідомляємо про ДТП, потім упродовж трьох днів треба буде надати страховий пакет документів (поліс ОСАЦВ, довідки про ДТП, протокол).

Далі матеріали прямують до дізнавача. Фактично поліція не визначає винуватця, а лише відображає факт ДТП.

Деякі водії, незважаючи на вимогу закону про страховку авто, «заощаджують» і не оформлюють її. Тоді всі витрати, збитки та ремонт після ДТП їм доведеться оплачувати самостійно.

Чи обов’язково викликати ДАІ?

Якщо обійшлося без тілесних ушкоджень, поліцію не можна викликати. У таких випадках потрібно зробити таке:

  • Скласти схему ДТП.
  • Описати, як усе відбувалося і хто винен – з цим мають бути згодні всі учасники події.
  • Обговорити збитки, погодити суму та порядок її виплати. При цьому краще взяти при свідках письмову розписку винуватця аварії про виплату потерпілому компенсації за збитки.

Після цього можна під’їхати на посаду ДПС і заявити про подію.

Чи можна “домовлятися” з іншим учасником ДТП?

Закон цього не забороняє. На етапі ухвалення рішення, що робити при ДТП, винуватець може запропонувати суму, яка компенсує всі збитки. Якщо вас така пропозиція влаштовує, доцільніше погодитись. Адже ви витратите багато часу і сил на подальший офіційний розгляд:

  • залучення поліції;
  • виклик страхового комісара та оформлення документів;
  • слухання у суді.

Однак, у разі неофіційної домовленості варто залишатися холоднокровним та уважним, щоб не бути ошуканим.

Що робити при ДТП: корисні поради

Можливо, що ці рекомендації дозволять уникнути помилок, якщо ви потрапили в ДТП. Тому:

  1. Обов’язково слідкуйте за тим, щоб інші учасники ДТП не чіпали та не забирали докази. Особливо якщо винні не ви.
  2. Якщо постраждали люди, винуватцю краще одразу ж залучити юриста (адвоката).
  3. Зверніть увагу на стан інших учасників ДТП. На алкогольне або наркотичне сп’яніння обов’язково варто зазначити працівникам ДАІ.
  4. Що робити винуватцю ДТП не варто – одразу визнавати себе винним. Цілком можливо, що винні обидві чи третя особа.
  5. Не намагайтеся підкупити поліцейського – нічого не вийде. Покарають і вас, і його.

У м. Харків автошкола «Авто-Дор» готує досвідчених та свідомих водіїв. І вчителі, і інструктори нашої команди знають, що будь-який водій може потрапити до аварії. Тому у школі підготовки водіїв Авто-Дор виділяється достатньо часу на навчання новачків правильним діям у складних ситуаціях.
Кожному водієві та пішоходу варто знати, що робити при ДТП. На дорозі може статися всяке, тому головне – бути готовим у будь-якій ситуації діяти чітко, розумно та законослухняно.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *