Раджу для початку ознайомитись з відео:
Як відомо, без теоретичної частини підготовки до водіння (вивчення правил дорожнього руху), студент не складе іспит ДАІ та не отримає посвідчення водія. До того ж, ПДР — це не просто якась непотрібна велика інформація, а життєво необхідні правила поведінки на дорозі.
Так що якщо людині «пощастило», він якось склав іспит і отримав права не до кінця зрозумівши і вивчивши ПДР, то це не везіння, а справжнісінька «невезуха», яка може надалі привести до плачевних наслідків. Як же вивчити настільки нелегку та об’ємну інформацію повністю, та й ще так щоб вона не забулася в закутках пам’яті з часом? Шукаємо відповіді на це питання у досвіді викладачів та студентів автошкіл.
«ПДР можна визубрити!» або як НЕ варто вивчати теоретичну частину
Крім того, що такий метод як зубріж дуже неефективний, так він ще й небезпечний. Справа в тому, що намагаючись безсистемно «влити» в себе багато інформації, людина отримує її у вигляді короткочасної пам’яті, тобто такого навантаження мозок постарається позбудеться найближчим часом, про довгострокове запам’ятовування мови тут взагалі йти не може. Дуже часто буває і так, що людина швидко втомлюється від запам’ятовування великого масиву даних і природно приходить до висновку, що потрібно запам’ятати лише «найважливіше», але справа в тому, що ПДР це цілісна, структурована вказівка, в ньому немає мало важливого, не важливого, воно все, цілком важливе. Так, можливо, деякі випадки на дорозі трапляються рідко, наприклад залізничні переїзди або регулювальники, але вони трапляються, а для ДТП достатньо лише одного промаху.
Як освоїти теорію: найкращі способи перевірені часом
Перше, що порадить хороший викладач автошколи — прочитати ПДР тричі, ось тут, не варто ставитись до такої поради з зневагою, це часта помилка новачків. Вдумливе, неквапливе читання ПДР тричі, з метою зрозуміти взаємозв’язки правил, їх структуру та логіку — одне це вже може допомогти студенту скласти іспит. Після цього першого кроку, всі пункти правил і місця, де ви відчуваєте скруту, неясності – це все потрібно розібрати з викладачем, не бійтеся ставити запитання. Ви не повинні вивчити ПДР, ви повинні їх зрозуміти.
Друге, на що варто звернути особливу увагу — практика. Багато студентів поводяться на практиці в автошколі так, ніби вже складають іспит у ДАІ, боятися показати інструктору, що вони чогось не знають і в результаті втрачають всю корисність практичних занять. Запам’ятайте, практика, це такі ж навчальні заняття, як і теоретичний курс. Щоб отримати з них максимум користі, будьте пильні, намагайтеся відразу розібрати всі незрозумілі для вас ситуації на дорозі з інструктором на місці. Особливо важливо вибрати автошколу з практичними заняттями в реальних міських умовах (саме така методика застосовується у автошколи Авто-Дор Харків), щоб одразу отримувати практичний досвід водіння та почуватися на дорозі впевнено.
Підбиваючи підсумки
Наприкінці, найважливіша та універсальна порада — ніколи не панікуйте та не переживайте. Переживання вам мало чим допоможуть, скоріше навпаки, постійно засмучуватимуть і штовхатимуть на помилки. Виконуйте цю нескладну методику, постарайтеся розібратися в тому, що таке бути водієм, будьте впевнені в собі – і у вас обов’язково все вийде на відмінно!
На нашому сайті ви можете спробувати свої знання та пройти онлайн іспит зі знання ПДР, а також почитати найсвіжішу редакцію ПДР України.