Водіння містом вимагає знання правил ДД. Це допоможе водієві-початківцю при перших самостійних виїздах впоратися з тривогою і страхом. А також – відчути у собі впевненість та сили набувати цінного досвіду.
Підготовка авто до виїзду до міста
Точно знаючи, що автомобіль гаразд, водій буде впевненіше почуватися за кермом. Тому варто підготувати машину:
- У холодну пору року перед виїздом обов’язково прогріти двигун. На сучасних авто не треба ганяти двигун ухолосту десять і більше хвилин. Достатньо 2-3 хвилини і можна їхати. Тільки плавно і без смикання.
- Протріть скло, дзеркала, фари.
- Перевірте рівні рідини.
- Відрегулюйте сидіння водія, щоб сидіти було комфортно.
- Обов’язково перевірте налаштування дзеркал – заднього виду та бічних. Водіння авто по місту вимагає від водія повного контролю ситуації, тому важливо бачити обстановку не лише попереду, а й з обох боків, і ззаду.
- Ще раз подумки пропрацюйте маршрут, яким їхатимете. Для водіїв-початківців знання дороги, де повертати і перебудовуватися зменшує нервову напругу.
І головне – не забувайте пристібатися самі та просити пристібатися своїх пасажирів.
Правила керування автомобілем по місту
Часто навіть досвідчені водії, потрапляючи у жваві міста, злегка губляться за великої кількості інших учасників ДД. Більше того, помічено, що тягучки і надто енергійний і лихий рух деяких нервових водіїв може дратувати навіть спокійніших людей. Тому керування авто по місту вимагає бути морально підготовленим до будь-яких ситуацій. Але чітке знання ПДР та відповідальне виконання всіх приписів розмітки та знаків допоможуть влитися у міський рух без проблем.
Водійська солідарність
Отримавши права та сівши за кермо машини, кожен новачок по суті вступив у своєрідний неформальний клуб водіїв. Допомогти сусідові виштовхати машину вранці з кучугури, поділитися олією в гаражі, посигналити на дорозі, що не щільно зачинені дверцята, або зупинитися, помітивши тяжке становище «колеги» – це норма. Кожен може потрапити в ситуацію, коли «не заведеться», щось стукає чи водієві стало погано за кермом. Тому бути чуйним і допомагати один одному – чи не обов’язок кожного водія.
В автошколі Авто-Дор міста Харків інструктори навчають своїх учнів не лише навичкам професійної їзди містом, а й мовою сигналів водіїв одне одному.
Спокійна поведінка за кермом
Не піддавайтесь на провокації, не реагуйте на крики чи сигнали, якщо чітко їдете за правилами. Не треба панікувати і нервувати, краще поступитеся дорогою. Якщо висять “на хвості”, виштовхують зі смуги, блимають фарами – пропустіть. Можуть бути різні причини такої поведінки.
Правильно паркуватися
Водіння містом не обмежується тільки їздою. Паркування автомобіля – ще одна міська проблема водія. Прийде вишукувати містечко, продумувати варіанти і виявляти кмітливість. При цьому треба:
- не порушувати правила зупинки та стоянки;
- ставити машину компактно, залишаючи місце для інших;
- бути розуміючим до мешканців будинків, біля яких ставите машину: не перегороджуйте тротуари та не заважайте людям проходити до дитячого майданчика або проїжджати з коляскою;
- не ставити машину на клумби.
Краще пройтися далі, ніж викликати озлоблення місцевих жителів або, того гірше, отримати подряпину цвяхом на крилі.
Оптимальна швидкість при повороті
Водіння по місту відрізняється безліччю маневрів, в основному це повороти. Новачку ще важко відчувати машину, тому багато хто може входити в поворот на занадто високій швидкості. При цьому виникає небезпека не втримати кермо, а також можливий виїзд зі своєї лінії руху. Такі дії неминуче створюють аварійну ситуацію.
При виконанні повороту треба заздалегідь скинути швидкість, перейти на нижчу передачу та обережно повернути. Додавати газ необхідно лише тоді, коли виходите з повороту. Чим крутіший поворот, тим швидкість повинна бути нижчою.
Повідомляти про маневри
Водіння по місту вимагає неодмінно сигналізувати про майбутні маневри автомобіля. Це треба робити завжди, навіть якщо ви не бачите інших учасників руху чи пішоходів.
Вчасно пригальмовувати
В умовах активного міського руху часу ухвалити рішення майже не залишається. Тому недосвідченому водієві треба уважно стежити за ситуацією на дорозі та бути готовим зупинити машину будь-якої миті. Пам’ятайте, що миттєво зупиниться не вдасться. На гальмівну колію впливають технічний стан автомобіля, погодні умови та швидкість реакції водія. За правилами керування автомобілем містом треба їхати з такою швидкістю, з якою водій може швидко і адекватно реагувати на зміну дорожньої обстановки. Відмовка “не встиг загальмувати” – не приймається.
Водіння містом від Авто-Дор
В автошколі “Авто-Дор” зі студентами відпрацьовуються всі навички їзди. Заняття проходять спочатку на автодромі потім і на вулицях з низькою інтенсивністю руху. Інструктори пропонують неодноразово повторювати дії з перемиканням передач під час маневрів, щоб вони досягли автоматизму.
На останніх заняттях буде і керування містом – їзда по жвавих трасах та перетин складних перехресть. Під керівництвом досвідченого інструктора учень автошколи звикне до складного міського руху. Тому після отримання прав наші випускники їздять впевнено та спокійно.
Водіння по місту та жвавих дорогах досить складна справа для новачка. Але поради від інструкторів школи водіння «Авто-Дор» допоможуть швидко подолати початковий етап та стати впевненим та вмілим водієм.