Закінчити автошколу, наїздити потрібну кількість годинників з інструктором, скласти іспити в ТСЦ – це не означає миттєво стати досвідченим водієм. І страх, і не доведені до автоматизму дії, і повільні реакції – все заважає розслабитися та отримати задоволення від їзди за кермом. Тому наші корисні поради від майстерних водіїв будуть дуже доречними.
Корисні поради водіям-початківцям
Початківцям важко зорієнтуватися, як і що правильно робити. Поруч уже немає інструктора, який зможе оперативно підказати правильні дії. Прислухайтеся до наших підказок і перші самостійні кроки не видадуться надто складними:
- Обладнайте авто знаком «Початківець», тоді інші водії зрозуміють, що сигналити і квапити вас немає сенсу.
- Попередньо складіть план поїздки. Зараз Google і яндекс карти дозволяють детально вивчити маршрут. Новачок може детально спланувати, як їхатиме.
- Перед виїздом не забудьте налаштувати під себе сидіння водія і дзеркала, а також пристебніться.
- У дорозі не можна відволікатися, оскільки вся увага має бути приділена процесу керування. Водію, що починає, краще не включати голосно музику, поставити телефон на беззвучний режим, не є за кермом, не спілкуватися по телефону, не розмовляти з пасажирами.
- Зберігайте спокій та врівноваженість. Навіть якщо вам сигналять – не панікуйте і не метуштеся.
- Їздьте на тій швидкості, яка дозволить вам робити маневри.
- Попередження інших водіїв про свої наміри заздалегідь сигналами повороту. Плавно перемикайте передачі, стежте, щоб не збігалися маневри та перемикання – новачкові складно робити все одночасно. Спочатку водій дивиться на обороти двигуна, а потім чутиме по машині, коли треба перемикати передачу. Ці корисні поради дають інструктори водію-початківцю, машини яких на механіці.
- Не бійтеся поганих погодних умов, оскільки головне у цьому випадку підібрати відповідну швидкість.
- Перестроючись, не обмежуйтеся дзеркалами: перевіряйте ще раз невеликим поворотом голови, чи немає транспорту в сліпій зоні.
- Слідкуйте за ситуацією, вчасно пригальмовуйте, зберігаючи дистанцію, якщо хтось загальмував – також гальмуйте. Швидше за все, на дорозі пішохід чи перешкода.
Це основні поради водію-початківцю. Найголовніша рекомендація – більше практики.
Знати та вміти…
Розберіться у своїй машині. Водій-початківець повинен знати:
що означають значки на панелі приладів;
- як відкрити капот, багажник;
- куди заливати склоомиваючу рідину;
- куди заливати антифриз і який він буває.
Крім того, що треба знати водію-початківцю, новачок ще повинен вміти:
- перевіряти тиск у шинах;
- перевіряти рівень масла у двигуні та коробці передач;
- міняти пошкоджене колесо на запасне.
Хорошу базу знань та умінь дають вчителі та інструктори автошколи АвтоДор – готують водіїв не лише успішно скласти іспити, а й навчають руху у щільному потоці, тягучках та пробках, різних дорожніх ситуаціях. Водії після автошколи Авто-Дор легко та без страху починають їздити самостійно. Пройде буквально трохи часу – ви відчуєте себе гарним водієм і насолоджуватиметеся процесом водіння.