Щодобово в Україні трапляється близько 500 дорожньо-транспортних пригод, близько 8% з них несуть за собою летальний кінець, в середньому це десять загиблих людей на день. Які фактори виникнення ДТП за статистикою є найбільш згубними? Як уникнути цієї долі? Усі причини докладно розглянемо далі.

Невблаганна статистика

В результаті статистичного аналізу даних дорожньої поліції України експерти виділили сім основних причин виникнення аварій. Розглянемо їх докладніше, залежно від важливості:

1. Усвідомлена ризикова поведінка за кермом та порушення правил дорожнього руху – 27%

Несподівано найчастішою причиною аварій на дорогах України стає цілком усвідомлене порушення правил дорожнього руху та ризикове водіння. Людський поведінковий фактор – найчастіша причина ДТП.

2. Перевищення швидкості – 21%

Хоча фактор перевищення швидкості і можна також віднести до ризикового водіння і порушення правил, статисти виносять його як окремий пункт, напевно для того, щоб фактор усвідомленого порушення правил дорожнього руху не був занадто великим.

3. Водіння автомобіля в нетверезому стані – 17%

Це лихо – п’яні водії – хоч і не така часта причина аварій на дорогах, як вищеперелічені, проте цей фактор впевнено тримається в «топі».

4. Неуважність на дорозі – 14%

Чинник неуважності за кермом з кожним роком зростає. Найчастіше це пов’язано з розмовами по телефону за кермом, також має місце перевтома та засинання водія при керуванні автомобілем, але й просто неуважність — ніхто не скасовував.

5. Недотримання дистанції та правил обгону – 11%

Нервовість на дорозі, спроби швиденько перебудуватися з ряду в ряд — теж часта причина аварій, особливо у великих містах України. Єдине, що втішає, такий вид ДТП рідко несе у себе важкі наслідки.

6. Неправильна поведінка в екстремальних ситуаціях — 7%

Якщо ситуація критична, наприклад, ожеледь, обвал, поломка транспорту, що йде попереду та інше, то далеко не всі водії вміють швидко і адекватно реагувати на ситуацію. Цей пункт не так багато набрав не тому, що багато водіїв вміють справлятися з авто в екстреній ситуації, а елементарно тому, що такі ситуації виникають не так часто.

7. Порушення правил руху пішоходами – 3%

Насправді, пішоходи не так уже й рідко порушують правила дорожнього переміщення, але за поточним законодавством, основну відповідальність завжди несе водій. Якщо пішохід переходив на червоний, але по зебрі — винен у ДТП водій, тож тим, хто за кермом, треба бути більш обачними.

Як уберегти себе від ДТП?

Як видно зі статистики, наведеної вище, неухильне дотримання правил дорожнього руху – це половина застави вашої безпеки. Друга половина – це досвід, але він необов’язково має бути Вашим! Навчитися водінню у найкращих інструкторів та викладачів, які мають багатий досвід як практики, як керування так і викладання — ось що може дійсно допомогти людині за кермом не потрапити в аварію.

Харківська школа водіння «Авто-Дор» – одна із найбільших шкіл міста. В «Авто-Дорі» працюють справжні професіонали, викладачі та інструктори з величезним досвідом, які випустили понад 10 000 студентів. Політика школи водіння «Авто-Дор» полягає в тому, щоб на реальних умовах міста показати всі тонкощі та небезпеки, що підстерігають, передати досвід, починаючи з того, як правильно припаркуватися — і закінчуючи тим, як заздалегідь розпізнати екстремальну ситуацію на дорозі і моментально зреагувати. Плюс до всього, автошкола «Авто-Дор» Харків має чотири філії та постійний великий приплив учнів, тому вартість автокурсів «Авто-Дор» у Харкові завжди на рівні доступності кожному.

Висновки

Причин аварій може бути сім або більше, це не так важливо, важливо, що лише 2 основні правила убережуть вас від ДТП – це вміння повністю контролювати себе на дорозі і діяти в рамках, не ризикувати марно, і навчання водінню у кращих фахівців, отримання живого досвіду!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *