Економія бензину – питання, яке цікавить кожного водія. Існує досить багато різних пристроїв для економії палива, що привертають увагу цифрами з рекламних проспектів. Але чи працюють вони? Розберемося.
Чинники, що впливають на витрату палива
Різниця між реальною витратою та вказаною в посібнику з експлуатації автомобіля може бути цілком відчутною. Це змушує водія замислитись, як же зменшити витрату палива.
Відомо, що споживання бензину збільшується, якщо:
- їздити агресивно та швидко;
- багато стояти у пробках;
- користуватися електроприладами та кондиціонером;
- відкривати вікна та люк при русі на великій швидкості.
Також однією з причин збільшення витрати палива може бути низький тиск у шинах. Для скорочення фінансових витрат на бензин, одні водії беруть участь на заправках у різних акціях, інші користуються спеціальними пристроями для зниження споживання палива автомобілем.
Прилад для заощадження палива: що використовувати?
Сьогодні на ринку пропонуються різноманітні прилади для економії бензину. Розглянемо основні їх.
Прилад 1 – Генератор водню
Згідно з документацією виробників даного пристрою, генератор водню (на фото) розщеплює дистильовану воду на водень і кисень. Ця суміш газів надходить у двигун і забезпечує повніше згоряння палива. Але, на жаль, сам процес електролізу досить енергоємний і є додатковим навантаженням для генератора автомобіля.
Крім того, щоб отримати таку кількість суміші газів, яка забезпечить суттєве збільшення потужності двигуна, сам пристрій повинен мати великі габаритні розміри. Це унеможливлює його монтаж під капотом авто. Тому ефективність використання існуючих пристроїв цього типу досить низька. Насправді з таким генератором відчутного зниження споживання палива не буде.
Прилад 2 – Неодимовий магніт
Магніти використовуються для економії палива в такий спосіб. Встановлюються вони на шланг паливопроводу якомога ближче до карбюратора. При проходженні пального таким паливопроводом руйнуються згустки молекул палива. Завдяки магнітному резонансу, що виникає при цьому, притягується додатковий кисень, і відбувається більш повне згоряння палива.
За заявою виробників за допомогою таких чудо-магнітів можна досягти:
- зменшення витрати бензину до 20%, а олії – до 5%;
- підвищення потужності двигуна;
- очищення палива;
- зменшення шкідливих викидів.
Проте фахівці вважають, що магніти не можуть працювати так ефективно, як декларують виробники. Паливо має досить жорстку структуру, зміна якої під впливом магнітного поля мізерна. Ступінь згоряння палива залежить тільки від співвідношення молекул палива та кисню, яке лише незначно змінюється під впливом магнітного поля.
Прилад 3 – Свічки-гармати Дудишева
Виробники запевняють, що свічки, що виробляють буквально «струмені плазми» і розсіюють її в камері згоряння, дозволяють:
- економити бензин від 5 до 10%;
- гарантовано запустити двигун у морози (до мінус 30 градусів);
- збільшити потужність двигуна;
- зменшити токсичність вихлопних газів.
Однак думки водіїв щодо цього пристрою різні. До того ж проведені тест-драйви не підтвердили суттєвої економії бензину.
Прилад 4 – Іонізатор палива
Цей пристрій встановлюється в паливній системі двигуна. Іонне поле, що створюється приладом, розділяє молекули палива, що покращує його згоряння.
Хоча виробники і стверджують, що цей прилад для економії палива дуже ефективний, але насправді тут більше реклами. У двигунах останніх розробок і так за допомогою форсунок подається до камери згоряння паливний туман. Ця система досить добре відпрацьована та бездоганна. Тому навряд чи іонізатор може чимось допомогти.
Прилади 5 – Міні-пристрою в прикурювачі
Ці пристрої працюють як додаткова батарея, яка допомагає роботі електросистеми автомобіля. Встановлюються ці прилади у гніздо прикурювача. Виробники цих пристроїв обіцяють:
- збільшення потужності двигуна;
- скорочення споживання палива;
- зменшення кількості шкідливих викидів.
Але насправді – ніякого впливу на роботу двигуна ці прилади не надають, лише прикрашають салон авто.
Отже, багато пристроїв для економії палива – лише красивий маркетинговий і рекламний хід, ніж реальна допомога в економії бензину. Якщо водій задумався про економію, йому варто регулярно проводити огляд технічного стану автомобіля та користуватися порадами досвідчених водіїв для зменшення витрати.
Для тих, хто їздить регулярно та залишає на заправках гарні суми, економія бензину стає завданням номер один. Не треба вірити рекламним проспектам та встановлювати всілякі пристрої. Краще заздалегідь розібратися з принципом роботи приладу, який обіцяє економію палива. Цілком можливо, що він не дасть очікуваного результату, а лише зашкодить автомобілю.