Підготовка автомобіля до весняної експлуатації не менш важливою справою, ніж робота над машиною перед настанням холодів. Що ж робити?
Автомобіль після зими
Після складних зимових умов та навантажень, машина вимагає ретельного огляду та підготовки для весняно-літнього періоду. Водій з настанням теплих днів повинен:
- Влаштувати автомобілю капітальне миття. Адже сіль, бруд та інші речовини, якими посипали дороги, проникають у важкодоступні місця.
- Витягнути всі килимки та ретельно просушити та провітрити машину.
- Провести інспекцію багажника та викласти весь «зимовий» інвентар (щітку, скребки, лопату).
Далі варто оглянути покриття авто на предмет сколів, подряпин та інших пошкоджень – не дивуйтеся, якщо знайдете. Взимку шматки льоду та снігу, скріплені брудом та сіллю, стають дуже небезпечними для будь-яких лакофарбових поверхонь. Бажано обробити ці місця спеціальними засобами, щоб уникнути корозії.
«Авто-Дор» рекомендує: підготовка автомобіля до весняної експлуатації
Інструктори автошколи Авто-Дор наполегливо нагадують, що для безпечної їзди навесні треба:
- змінити гуму на літню – що буде, якщо цього не робити – дивіться тут;
- перевірити рівні рідин: долити до потрібної позначки;
- замінити при необхідності масло (разом з масляним фільтром), а якщо використовувалося зимове масло, його обов’язково треба змінити;
- перевірити роботу фар, поворотників.
Підготовка автомобіля до весняної експлуатації передбачає повний огляд на СТО. Слід перевірити все – від двигуна до гальм. Вам може тільки здаватися, що з автомобілем все гаразд. Так як огидні зимові дороги обов’язково призводять до збоїв у роботі систем та механізмів.
Крім того, напередодні настання зовсім теплих днів травня водій повинен підготуватися і до раптової спеки:
- Перевірити кондиціонер, за необхідності його почистити і промити трубки.
- Пам’ятайте, що не варто залишати авто на сонці. В іншому випадку – обов’язково закрити вікна шторками або екраном, що відображає світло.
- Краще не залишати в машині небезпечні при перегріванні предмети (балончики, запальнички та інші).
Якщо авто сильно нагрілося, треба включити кондиціонер і остудити салон до комфортної температури, перш ніж їхати.
Стиль їзди навесні
Якщо в зимовий період усі водії намагалися дотримуватися спокійнішого режиму їзди, то навесні багато хто повертається до агресивно-різкого стилю. Однак інструктори автошколи Авто-Дор не радять водити машину таким чином. Адже в цьому немає особливого сенсу, оскільки економія часу в результаті не суттєва. Краще поберегти машину та свої гроші, оскільки з такою експлуатацією автомобіля підвищеного зносу деталей та частих ремонтів – не уникнути.
Крім різких водіїв, навесні можуть чекати й інші небезпеки:
- Неадекватний рух інших автомобілів, оскільки ще не всі водії «перевзулися».
- Нерідкі ранкові заморозки. Ті, хто виїжджає рано-вранці, повинні вести машину «по-зимовому». Це означає – акуратно та обережно, тому що можуть бути «підморожені» ділянки або лід.
- Ями, багато ям. Після зими наші дороги в такому жалюгідному стані, що кожен водій зобов’язаний уважно стежити за дорожнім покриттям, щоб не влетіти в яму з усіма наслідками.
Навіть у теплі весняні дні треба бути дуже уважним на дорозі.
Отже, підготовка автомобіля до весняної експлуатації має на увазі капітальне миття машини, огляд всіх працюючих систем та покриття. Свідоме ставлення до цієї справи дозволить «залізному коневі» служити довго та надійно.