Два слова – екстремальне водіння, а перед очима вже автомобіль на всіх газах, що мчить у далечінь. Він швидко змінює смуги та віртуозно всіх обганяє.
Чи можна навчитися такому стилю керування, навіщо це потрібно і чи можливо використовувати ці навички на наших дорогах?
Що таке екстремальне керування?
Зараз багато автокурсів пропонують навчання саме такому водінню – екстремальному. Вони посилено рекламують, що такі навички важливі не лише для запобігання ДТП, а й виходу з аварійних ситуацій. Але варто уважно розглянути поняття, щоби визначити суть.
Екстремальне водіння – водіння в особливих умовах із застосуванням спеціальних технік, що дозволяють швидко розігнатися, різко зупинитися, вийти або увійти в замет і так далі. Метою екстремального водіння є набуття навичок, схожих із навичками ралійних гонщиків, які. Такі вміння загалом на наших звичайних дорогах застосувати й ніде. Ніхто не ганятиме по місту, повному перехресть, пішохідних переходів та заторів.
Однак, у деяких випадках подібні навички можуть стати в нагоді. Тільки навчання буде трохи іншим, і називається воно контраварійна підготовка. В цьому випадку в школі вчать водіїв уникати або виходити з небезпечних ситуацій з мінімальними збитками для себе, своєї машини та інших учасників ДД.
Багато шкіл водіння навмисно або випадково плутають ці поняття, називаючи «екстремальним керуванням» будь-які додаткові заняття. Але є й реальні курси навчання екстрим-їзді. Там водіїв навчають теорії, тренують на тренажерах, потім – на автодромах, а деякі школи навіть пропонують виїзди бездоріжжям.
Перш ніж зупинитися на якійсь із шкіл, варто уважно вивчити програму навчання, щоб не обдуритись у своїх очікуваннях, бо коштують такі курси досить дорого.
Етапи навчання
На навчання спеціальним технікам потрібно не так багато часу. Проте, їх варто вивчати лише після закінчення основного навчання, коли навички керування авто вже міцно закріплені. Далі варто пройти додаткові заняття за напрямками:
- запобігання ковзанню машини;
- екстрене гальмування (перед раптовою або непоміченою здалеку перешкодою);
- уроки з навчання навичок входження та «вписування» в поворот на підвищеній швидкості та безпечний
- вихід із повороту;
- екстрений об’їзд;
- правильний вихід із замету на слизькій, мокрій, засніженій дорозі.
І лише після такої підготовки починайте вивчати екстремальне керування. Навички, які ви набудете:
- використання ручника під час руху;
- безпечне керування з відключеними ABS, TCS, ESC (системи безпеки);
- їзда бездоріжжям (піску, бруду, нерівної поверхні та іншим);
- подолання перешкод, переїздів;
- керований занесення;
- повороти та розвороти із занесенням;
- поворот із ручником;
- “поліцейський” розворот та інші.
До речі, вчитися таким моментам краще на навчальній машині, краще вберегти.
Важко уявити, де можна застосовувати в нашому Харкові такі навички, хіба що для забороненого та небезпечного лихацтва та гонок ночами.
Додаткові заняття в «Авто-Дор»
Тим не менш, будь-яке навчання призводить до підвищення самооцінки та впевненості водія за кермом. Головне – чітко знати, які навички потрібно відточити.
В автошколі «Авто-Дор» будь-який бажаючий може відвідувати додаткові заняття з водіння з інструктором. Це буде не тільки звичайна їзда містом, а й покращення навичок управління ТЗ:
- У небезпечних ситуаціях.
- Взимку на льоду.
- Влітку під час злив.
- В інших ситуаціях, коли від реакції та правильної поведінки водія за кермом залежать життя.
Навчання відбувається як на закритому майданчику, так і на вулицях міста.
Екстремальне водіння мало кому стане в нагоді в житті, якщо тільки водій – не гонщик на ралі. Але деякі прийоми та техніки будуть дуже корисні, якщо водій потрапить в екстрену ситуацію, яка потребує швидкої реакції та правильної поведінки за кермом. Такий вид підготовки навчають у різних автошколах міста Харкова.