Поворот праворуч серед новачків-водіїв вважається більш легким і простим маневром, ніж лівий поворот. Але чи це так?

Як повернути у правий бік

Якщо потрібно згорнути не на перехресті, а просто у двори чи на стоянку – необхідно перешикуватися у праву смугу руху, пропустити пішоходів та велосипедистів, а потім виконати маневр.

Якщо на правій смузі є перешкода (наприклад, припаркована машина), можна повертати із середньої або лівої ділянок проїжджої частини.

При цьому треба:

  • переконатися в тому, що машина дійсно припаркована і на даний момент не розпочинатиме рух;
  • не притискатися близько до цієї машини, раптом виходитимуть пасажири чи водій;
  • обов’язково заздалегідь увімкнути покажчик повороту.

У процесі маневру не варто затримуватись, адже можуть вклинитися інші учасники ДД та завадити процесу.

Усі маневри, у тому числі поворот направо, необхідно виконувати з урахуванням встановлених знаків ДД. Учні автокурсів часто плутають знаки «Поворот праворуч» та «Рух праворуч». Їхня відмінність:

  1. За наявності першого – маневр дозволяється.
  2. За наявності другого – ви повинні рухатися лише у зазначеному напрямі.

У деяких випадках може стояти знак заборони, тоді вам необхідно буде знайти таке місце на дорозі, де можна буде повернути.

Поворот праворуч на перехресті

Такий маневр на перетинах доріг справді виконується легше – не потрібно проїжджати центр перехрестя та зустрічну смугу. Але тут є свої складнощі.

  1. За наявності кругового руху рекомендується зайняти крайнє праве становище у разі, якщо необхідно звернути у перший з’їзд із кола. Якщо ж потрібні наступні з’їзди, краще залишатися в середній або лівій смузі.
  2. Для маневру на нерегульованому перехресті краще заздалегідь визначитися зі ступенем важливості дороги, якою ви рухаєтеся. Якщо по головній – можете виконувати маневр, не звертаючи уваги на МС з інших сторін, але пам’ятаючи при цьому про інших учасників руху.
  3. Якщо на другорядній – спочатку пропустіть всі машини, що їдуть по головній. Тільки потім обережно повертайте, стежачи за попутними машинами. Акуратно вклиньтеся в потік, якщо він щільний.
  4. На перехресті, що регулюється, ще легше – на зелене світло світлофора ми повертаємо вправо. При цьому треба пропустити пішоходів та велосипедистів.

В Україні на перехресті зі світлофорами вже давно дозволено повертати праворуч на червоне світло за наявності зеленої стрілки. Але при цьому необхідно враховувати, що у вас немає переваг перед учасниками ДД.

Якщо зайнята смуга, на яку повертаємо

Це може бути зупинка міського транспорту з автобусом або тролейбусом, що стоїть біля неї, припарковані машини, інші перешкоди.

Тоді можна зайняти сусідню смугу, попередньо перевіривши, чи немає попутних машин. Тут потрібно бути дуже уважним і не виїхати на зустріч.

Настанови фахівців

Навчаючи учнів правилам їзди вулицями та проїзду перехресть, інструктори Авто-Дор нагадують:

  • Повертаючи треба обов’язково стежити за траєкторією руху. Необхідно триматися в рамках своєї ділянки дорожнього полотна та потрапити до крайнього правого.
  • Часто зустрічаються порушники, які прагнуть випередити всіх та можуть підрізати вас на повороті. У таких випадках краще пригальмувати та пропустити того, хто поспішає.
  • Зміщуватися зі своєї смуги в іншу або перебудовуватися під час руху вправо заборонено, якщо цього не потрібно для уникнення аварійної ситуації.

Отже, якщо потрібно повернути – контролюйте знаки, виконуйте маневр рішуче. При цьому уважно стежте за дорожньою ситуацією. Тоді маневр справді буде простим і легким.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *