Двірники на машині – важлива деталь хорошого огляду водія. Якщо вони несправні, значить під час поганої погоди водій залишиться практично «сліпим». Як визначити, що треба змінювати щітки?

Двірники і навіщо вони потрібні

Лобове скло – головний інформатор водія про дорожню обстановку. Якщо воно брудне, багато моментів людина може просто не помітити та постраждати сама або стати причиною аварій інших учасників руху. Тому саме двірники – один із елементів безпеки, їх завжди треба тримати справними.

Склоочисники допомагають під час дощу, снігу, підвищеної вологості. Вони зчистять нападник сміття з дерев, комах і бруд.

Раніше використовували жорсткі каркасні двірники на машині, зараз у ході безкаркасні та легкі, які добре працюють у теплу пору року. Взимку краще використовувати каркасні, які найкраще притискають гумку до скла і більш стійкі до низьких температур.

Коли потрібно міняти двірники на машині

Конструкція склоочисників проста – каркас та накладка з гуми. Виходить з ладу найчастіше гумка, але і каркас може погнутися, деформуватися або нещільно притискати гумку до скла. Внаслідок чого скло буде брудним.

Ознаки необхідності заміни:

  1. Розводи на склі. Якщо утворюються великі водні розводи, потрібна оперативна заміна.
  2. Скло автомобіля не очищається повністю. Залишаються незайманими частини скла або плями. Якщо ці плями знаходяться на краю, можна поїздити з такими склоочисниками. Але якщо в центральній частині залишається бруд і заважає огляду, тоді треба міняти обов’язково.
  3. Бруд не зчищається, а розмазується по склу.

Якщо двірники на машині працювали добре і раптово почали залишати розлучення – варто спершу перевірити та прочистити їх. Може, вся справа в бруді, піску чи шматочках льоду, що застряг у них.

Як відновити двірники

Не завжди склоочисники потребують заміни. Можна спробувати їх виправити:

  • Якщо автомобіль довго стояло під сонцем чи на морозі, чи гума вже не нова, то вона могла втратити еластичність. Треба перевірити: відвести убік та відпустити. Щітка повинна легко гнутися та повертатися у попереднє положення. Щоб виправити деформацію гуми, треба відмочити її у бензині. Після цього промити з милом.
  • Якщо щітка втратила свою форму, можна виправити це наждачним папером.
  • Також не забуваємо змащувати щітки та кріплення. Особливо допоможе силіконове мастило, якщо при роботі склоочисників є сторонні шуми – скрипи, скреготи.

Якщо після спроб виправити, двірники продовжують працювати неякісно – тоді вже варто думати як замінити їх. Гумки можна міняти на каркасних склоочисниках, а на безкаркасних, як правило, це не передбачено виробником. Але, якщо двірники прослужили півроку, краще замінити їх повністю – часто буває важко підібрати відповідну гуму, або вона не щільно прилягатиме до скла.

Правильний догляд

Фахівці рекомендують міняти щітки кожні півроку. Тобто перед початком складного зимового періоду та після весни. Але перевіряти двірники на машині варто щоразу перед виїздом. Якщо візуальний огляд показує, що є пошкодження, значить двірник зовсім скоро зламається або варто спробувати щось зробити зі щіткою.

Деякі види каучуку можуть прослужити і більше півроку.

Фахівці автошколи Авто-Дор рекомендують міняти одночасно обидві щітки.

Як продовжити термін служби

Якщо ви хочете продовжити життя склоочисників, скористайтесь лайфхаками:

  • Завжди користуватися омивачем і не скребти щітками по сухому.
  • Взимку користуватись зимовим омивачем, щоб не замерзала рідина на склі та щітках.
  • Не включати склоочисники, якщо скло замерзло. Спершу треба прибрати сніг чи лід.
  • У холод краще піднімати двірники, щоб не примерзли або знімати зовсім.
  • Періодично (бажано раз на тиждень) промивайте щітки простою водою або хоча б протирайте ганчіркою або вологими серветками.

Уважно ставтеся до щіток склоочисника – якщо наб’ється бруд, шматочки снігу або ще гірше за пісок – можна пошкодити скляну поверхню. Тоді доведеться зіткнутися з необхідністю полірування лобового скла, крім заміни щіток.

Двірники на машині повинні бути в робочому стані, щоб будь-якої миті можна було очистити лобове скло від різного роду забруднень. Хороша видимість для водія – запорука безпеки на дорозі.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *