Шкіряний салон – все «За» та «Проти». Чи гарний цей матеріал для сидінь в автомобілі?

Показник високого класу

Шкіра – дорога та добре виглядає. Її використовують для салонів машин представницького та еліт-класу. Це як візитна картка автомобіля та його власника, яка відразу ж заявляє про статус.

Шкіра, яку використовують у автомобілях, може бути:

  1. Натуральна – найкрасивіша та практична обшивка.
  2. Еко-шкіра – бавовна з поліуретаном. Цей варіант дешевший за натуральний, хоча відрізнити з вигляду зможе навіть не кожен фахівець. Вона без запаху, довговічна. Відмінний варіант для тих, хто хоче шкіряний салон, але не може собі дозволити натуральний матеріал.
  3. Штучна – дуже дешева, характерно пахне, токсичний.

Фахівці автошколи Авто-Дор радять при виборі машини звертати увагу на салон. Проста обшивка в дорогому авто виглядає безглуздо і відразу викликає підозри. Якщо водій хоче мати хороший, дорогий автомобіль, то салон повинен бути відповідним.

Якщо ж машина буде використовуватися як робоча чи сімейна, перевозити матеріали, вихованців, то тоді краще відразу забезпечити сидіння захистом – чохлами або застилати.

Шкіряний салон: плюси

Крім того, що виглядає салон зовсім по-іншому, ніж тканинний – багатший, розкішніший, красивіший, у шкіри є й інші переваги:

  • така обшивка довговічна та стійка до зношування, не затирається і не засолюється, як тканина;
  • матеріалу не страшні попіл чи вуглинки з цигарок, а для курців це дуже важливо;
  • легко прибирати та доглядати – не вбирає забруднення та вологу, як тканину;
  • не вбирає запахи.

Деякі зупиняються на чорному кольорі – він практичніший, хоча й сильніше видно пил. Проте, є й автовласники, які обирають бежевий чи білий варіант.

Мінуси

Якщо в салонах більш дешевих автомобілів можна використовувати різні способи, щоб захистити обшивку від бруду та плям – застелити чимось, використовувати чохли тощо, то вибрати дорогий авто, де шикарний шкіряний салон та прикривати його тканиною – це моветон. Але цей матеріал, особливо світлий, швидко мажеться.

Ще недоліки:

  • Сидіння з таким покриттям швидко остигають і так само швидко нагріваються. Це дуже некомфортно як влітку, так і взимку. Виробники знайшли вихід: роблять дрібні пори – перфорацію. Також підключають решту: підігрів сидінь, вентиляцію.
  • Сама поверхня шкіри слизька, ніж тканинна. Якщо така обшивка неприємна або незручна, її можна застелити, але тоді вся шикарність нанівець сходить.
  • При контакті з таким матеріалом людина потіє. Це пов’язано з тим, що шкіру сидінь просочують певними складами, щоб вона довше зберігала свій вигляд. Через це поверхня стає гладкішою, не дихає і не вбирає вологу. Цей недолік усувається мікроперфорацією, але лише частково.
  • Старіння матеріалу. Звичайно, якщо власник змінює автомобіль приблизно раз на 2-3 роки, то він цього не помітить. Але ті, хто збираються користуватися машиною понад п’ять років, можуть зазначити, що шкіра згодом грубіє, а потім тріскається.

Також на шкірі легко залишаються подряпини та пошкодження – від сумок, елементів одягу, вихованців, іграшок дітей.

Догляд

Головне правило без експериментів. Збираючись застосувати новий засіб, краще спробувати спочатку його на непомітній ділянці. Ще кілька порад:

  • Чистити легко – звичайною водою змивається більшість плям.
  • Не забувати насухо протирати, чекати поки висохне.
  • Повсякденний догляд полягає у протиранні вологою ганчіркою.

Раз на півроку або трохи рідше треба робити просочення шкіри, щоб запобігти її старінню. Це робиться спеціальною захисною олією, яку теж краще спершу перевірити на шматочку, який не видно.

Отже, шкіряний салон має свої плюси, гарний і практичний, хоч і не без недоліків. Кожен водій вирішує сам – якому матеріалу салону віддати перевагу, і які мінусами знехтувати. Принаймні завжди можна вибрати інший матеріал і перетягнути салон заново.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *