Як і у випадку з хірургами чи саперами, помилки водіїв часто можуть призводити до фатальних наслідків. Що ж не можна робити за кермом?

Усі помиляються

Багато помилок водіїв, які будуть розглянуті далі, здадуться надто «простими» чи навіть елементарними. Однак, їх можуть робити і досвідчені водії, вважаючи вимоги правил дорожнього руху завищеними або застарілими. Але не варто ставитись до цього так безвідповідально, тому що ціна найпростішої, типової помилки часом буває дуже високою, а наслідки не завжди можна виправити безслідно.

Інструктори та викладачі автошколи Авто-Дор розбирають реальні ситуації на дорогах, визначають міри провини та причини аварій. Також сприяють тому, щоб передати курсантам не лише технічні вміння водіння та знання правил, а й виховати у кожному відповідальність за своє життя, життя пасажирів, оточуючих людей.

Помилки водіїв: ТОП-10 найнебезпечніших

Якщо будь-який водій чесно запитає себе, чи не допускає він що-небудь з переліченого нижче, то обов’язково знайде 1-2 моменти, які були в минулому або відбуваються ним і до цього дня.

1. Перевищення швидкості

Можна одразу почути – хто ж не перевищує! Справді, багато водіїв, акуратних у їзді містом, дозволяють собі на трасі «злегка» перевищити швидкість. Вони виправдовують свої дії тим, що мало машин, хороша дорога, «швидше буду вдома».

Але статистика не обманює – більшість страшних аварій трапляється саме через неприпустиме перевищення швидкості. Читати більше про швидкісні режими руху можна тут.

2. Не ввімкнені/вимкнені покажчики поворотів

Лихачі, що перебудовуються смугами, а також забудькі водії можуть не попередити інших учасників руху про свій наступний маневр на дорозі. Це може закінчитися сумно. Може бути навпаки: якщо водії-початківці, які ретельно включають поворотники перед маневром, забувають їх вимикати. Вони так і їдуть далі, вводячи інших учасників руху на подив.

3. Не поступитися дорогою

Не помітив, вирішив проскочити чи інші мотиви неправильної поведінки часто призводять до багатогодинних розглядів, хто все ж таки правий, а хто винен. Серед поширених помилок водіїв часто трапляється не лише погане знання правил ДД, а й нетерпіння, спроба проскочити чи випередити. Виграш часу буде незначний, а якщо все-таки маневр не вдасться – тоді час, нерви та гроші витратиться набагато більше, ніж заощаджені.

4. Неправильне використання протитуманок

Помилкова думка, що протитуманними фарами можна замінити ближнє світло чи габарити. Протитуманки включаються лише в умовах поганої видимості (тому вони і називаються «проти туману») або на додаток до ближнього світла ввечері та вночі.

Порушення цього правила карається 425 гривнями штрафу.

Якщо дорогу перед собою водій бачить на відстань менше 300 метрів через сутінки, погану погоду і так далі, то це – недостатня (погана) видимість.

5. Недотримання знака STOP

Навіть водії, які свідомо ставляться до виконання правил дорожнього руху, відчувають спокусу на порожній дорозі не зупинятися перед цим знаком і часто роблять порушення. Цього краще не робити, оскільки знак спеціально встановлюється перед складними перехрестями чи переїздами. У тих місцях, де водій навіть на низькій швидкості може не помітити машину, що під’їжджає, або поїзд.

6. Неправильне паркування

Це може бути помилка водія недосвідченого, котрий як міг, так і припаркував свою машину. Однак, і водій зі стажем теж може абияк приткнути своє авто на переповненій парковці.
Такі неправильно стоять машини не тільки заважають іншим виїжджати, але і є перешкодою транспорту, що проїжджає, і пішоходам.

Окремим пунктом можна винести хворе питання про паркування у дворах будинків та житлові зони. Там порушники псують клумби, ставлять авто на прогулянкові доріжки, притискаються до дитячих майданчиків та вікон.

7. Неправильна подача звукових сигналів

У ПДР України чітко визначено, коли можна користуватися клаксоном:

  1. У населених пунктах лише для запобігання ДТП.
  2. Поза містами – для привернення уваги водія ТЗ, якого планується обігнати.

Багато водіїв використовують сигнал, щоб висловити своє роздратування або незгоду з діями інших водіїв. Це недоцільно, тому що відволікає всіх довкола.

Не можна користуватись транспортом, якщо звуковий сигнал не працює.

8. Непрацюючі фари

Хоча в правилах ДР і допускається їзда з однією працюючою фарою (лівою), але краще виправити несправність якнайшвидше. Наскільки добре видно машину на дорозі, а також наскільки ідеальним є огляд водія – тим безпечніше їхати. Якщо фари брудні і не дають достатнього освітлення, це положення стосується і них.

9. Невикористання ременів безпеки

Ременями треба користуватись завжди і скрізь, не тільки у тривалій, а й у короткій поїздці. Також треба просити пристібатись і пасажирів. Це питання ми докладно розглядали у статті “Ремінь безпеки: користуватися чи ні”.

10. Використання тілефону під час їзди

Найбезпечнішим варіантом поведінки за кермом є повний контроль машини та увага до дорожньої ситуації. Телефон, гучна музика, куріння, їжа та інші заняття, якими часом зловживають за кермом водії, знижують уважність, збільшують час реакції та є дуже небезпечними.

Використання телефону під час їзди (якщо тримати в руці та говорити по ньому) карається штрафом у 425 гривень.

Ми перерахували далеко не всі помилки водіїв – їх набагато більше. Було б добре, якби кожен водій проінспектував свою поведінку за кермом та манеру їзди. Потім зробив висновки, що саме треба покращити чи змінити. Потім підказав би зробити те саме рідним і друзям, які теж ведуть. Так, можливо поступово, їздити на наших дорогах стане спокійніше та простіше.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *