Якщо погода погіршилася і раптово застала на дорозі, або ж, незважаючи на неприємні прогнози метеорологів, їхати все одно потрібно – водієві треба бути морально готовим до водіння в нелегких умовах. Також непогано б заздалегідь підготувати деякі матеріали. Як саме водити в хуртовину і підготуватися до такого випробування?
Труднощі їзди до хуртовини
Поганий огляд, нечищена дорога, холод – з такими умовами доведеться зіткнутися водієві, який потрапив у хуртовину. Також:
- Не видно розмітки. Варто орієнтуватися за тими знаками, які краще помітні: стовпчикам, дорожнім знакам.
- На дорозі може бути каша зі снігу. Дорогу не встигають чистити, сніг не встигає котитися. Водії старанно вибирають на зиму гуму (шипи чи липучка), але не завжди навіть шипи допомагають у ситуаціях, коли треба водити у хуртовину.
- Якщо зовсім замело, видимість впала практично до нуля, стає небезпечно навіть зупинятися на узбіччі – автомобіль можуть не помітити.
- Якщо ж довелося зупинитися з будь-якої причини і постояти – потім можна не тільки не рушити, загрузнувши в пухкому снігу, а й чекати на допомогу, рятувальників, друзів дуже довго.
Фахівці автошколи Авто-Дор радять прислухатися до метеорологічним прогнозам і не планувати поїздки, особливо тривалі, у хуртовину та снігопад.
Підготовка
Для тих водіїв, які не довіряють прогнозам, а також їздять багато, часто, і не тільки містом, варто завжди враховувати можливість хуртовини. Тому заздалегідь треба стежити, щоб:
- в автомобілі завжди було достатньо: палива, робочих рідин;
- машина була справна, з нестертими покришками;
- у багажнику лежали лопата, інструменти, ліхтар;
- у вас був про всяк випадок будь-який матеріал (наприклад, дошки, щільний папір), який можна буде використовувати, щоб підкласти під колеса, якщо машина забуксує або загрузне в снігу;
- в авто обов’язково мають бути: домкрат, буксирувальний трос, аптечка, дроти для зарядки акумулятора та інші необхідні речі, якщо доведеться водити в хуртовину.
Збираючись у тривалу авто-поїздку, пам’ятайте, що треба брати із собою заряджений телефон (можна і павер-банк, якщо є), плед або додатковий теплий одяг, запас їжі, термос із гарячим питтям.
Водити у хуртовину: правила їзди
Головне правило, щоб безпечно водити в хуртовину і дістатися пункту призначення – перечекати завірюху. Але якщо все-таки довелося їхати в таких складних умовах або негода застала раптово, то варто дотримуватися таких правил:
- Не перевищувати рекомендовану швидкість, а найкраще – їхати зі швидкістю, що дозволяє вчасно зупинити автомобіль, якщо не видно подальшої дороги, або скоригувати його рух.
- Суворо витримувати дистанцію. Взимку рекомендується їздити з дистанцією вдвічі довше, ніж улітку.
- Включити всі освітлювальні прилади (ближнє світло, протитуманки, габарити), крім далекого світла. Він якраз в умовах пурги заважатиме.
- Уникати різких рухів кермом і лихих маневрів, щоб не піти в замет. Якщо все-таки відчуваєте, що машину заносить, варто заздалегідь повчитися, як впоратися з керуванням.
- Не треба намагатися прикритися від негоди великим та габаритним транспортом. Він, навпаки, створює додаткові перешкоди видимості.
- На заміських трасах краще не обганяти – не розженешся, а маневр обгону треба виконувати на гарній швидкості. Крім того, зустрічні машини погано видно, а також важко оцінити, з якою швидкістю вони наближаються.
До речі, якщо хуртовина застала на дорозі за містом – краще зупинитися та перечекати. Тільки не на узбіччі, а кудись заїхати (наприклад, на заправку, до придорожнього кафе, до «кишені»).
Отже, водити в хуртовину важко, але проїхати можна, якщо бути обережним та уважним. Також потрібно попередньо підготуватись до таких дорожньо-погодних умов.