Позбавлення прав водія вважається найнеприємнішим покаранням для будь-якого водія, оскільки перетворить його на пішохода. Розглянемо за що сьогодні позбавляють прав водія і як можна вчинити в подібній ситуації.

Автошкола Авто-Дор не допомагає повернути права

Чи має право поліція забрати посвідчення?

Законодавство України говорить про те, що тільки суд має право прийняти рішення про позбавлення посвідчення водія. Проте, якщо водій скоїв правопорушення, покаранням за яке є позбавлення посвідчення, то інспектор поліції має всі права забрати його та оформити тимчасовий документ, який дозволяє керувати авто. До таких порушень належать:

  • керування ТС з несправним кермовим керуванням або гальмівною системою;
  • непрацюючі фари та габарити;
  • не пройдений вчасно техогляд.

Таке тимчасове посвідчення дійсне протягом трьох місяців. За цей час автомобіліст зобов’язаний сплатити штраф, після чого йому повернуть права.

У серйозніших ситуаціях (наприклад, аварії, водіння у п’яному вигляді) посвідчення вилучається інспектором дома, а справа передається до суду. Протягом трьох місяців суддя має розглянути справу та ухвалити щодо неї остаточне рішення. Таким чином позбавляють водійських прав на місці співробітники поліції на якийсь час, а суд вилучає їх назавжди.

За які порушення вилучають посвідчення?

У кодексі України про адміністративні правопорушення існує п’ять пунктів, згідно з якими позбавляють водійських прав (або можуть позбавити):

  • ст. 122-4 – порушення правил дорожнього руху, що призвело до створення ДТП із подальшим залишенням місця аварії. У такій ситуації позбавляють прав водія на термін від півроку до року.
  • ст. 122-2 – недотримання вимог поліцейського зупинення автомобіля. За це посвідчення можуть вилучити лише до півроку.
  • ст. 123-2 – проїзд залізничним переїздом, у той час, коли рух по ньому заборонено. Документів позбавляють півроку-рік.
  • ст. 124 – порушення правил дорожнього руху, внаслідок чого було пошкоджено вантажі, автотраси, залізничні переїзди та інше майно. Водію загрожує вилучення прав на 6-12 місяців.
  • ст. 130 – водіння в алкогольному, наркотичному чи іншому сп’яніння. Сюди, у тому числі, належить керування під дією медпрепаратів, що знижують реакцію та увагу. Позбавляють прав водія в такій ситуації на строк до десяти років.

Дії, якщо позбавляють прав водія

Головним завданням автомобіліста в ситуації є спроба змінити подібне покарання на стягнення штрафу. Оскільки рішення про позбавлення прав може бути прийняте лише судом, його можна оскаржити. Однак робити це самостійно не варто, краще заручитись підтримкою досвідченого адвоката.

Крім цього, на користь справи підуть будь-які затримки. За статистикою, частина справ зовсім не доходить до суду в тримісячний термін. У такому разі, якщо через три місяці інспектор поліції не передав справу до суду, водій має право повернути свої права назад, написавши заяву.

Чи потрібно передавати на права?

Ще один наслідок вилучення прав полягає в тому, що водієві обов’язково треба буде передавати іспит в автошколі. Крім цього, передавати на права доведеться навіть якщо термін покарання невеликий – до півроку.

Якщо вам потрібно перездати права, досвідчені викладачі автошколи Авто-Дор допоможуть підготуватися до випробування. Достатньо записатися до нас, зателефонувавши за вказаними телефонами або залишити заявку на нашому сайті, і ми обов’язково зв’яжемося з вами!

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *