Водити автомобіль не лише зручно, а й престижно. Багато хто прагне купити машину, щоб не їздити у громадському транспорті та не переплачувати за таксі у вечірній час. Навчання водінню автомобіля можливе лише в автошколі, після закінчення якої на кожного курсанта чекає іспит. Треба розібратися з усіма деталями та навчитися обирати школу водіння.

Вибір автошколи та що чекає новачка

Для водіїв-початківців складно вибрати хорошу автошколу, особливо у великих містах. На ринку послуг є багато пропозицій, але не всі вони добрі. Потрібно вивчити всі плюси та мінуси тих чи інших курсів, почитати відгуки колишніх учнів, поговорити з інструкторами.

Не треба поспішати записуватись на курси водіння, де встановлено низьку ціну за навчання. Як правило, за цим ховається багато недоліків. Наприклад, у вартість включені не всі послуги (витрата палива або лише частина годинника для практики). Іноді курси водіння лише навчають, але не дають змоги одразу йти на складання іспиту в ДАІ. Тоді курсанту потрібно буде самостійно організовувати свій завершальний іспит та додатково за нього платити. Нічого хорошого з цього не вийде, а тільки займе ваш час і негативно позначиться на нервовій системі. Автошкола Авто-Дор навчає водіїв з нуля та веде їх до завершального етапу.

фото инструктор автошколы

Хороша школа водіння відрізняється такими ознаками:

  • є вся необхідна документація, зокрема ліцензія на право навчання;
  • свій автопарк для навчання курсантів;
  • викладачі вміють добре пояснити теоретичний матеріал;
  • інструктори мають великий досвід водіння та навички викладання, щоб кожен водій отримав на курсах максимум корисних навичок;
  • викладацький склад автошколи уважний та терплячий;
  • навчання водінню автомобіля має чітку програму, в якій позначено годинник для теорії та практики.

Майбутньому курсанту автошколи слід пройти медичну комісію, яка засвідчить відсутність суттєвих проблем зі здоров’ям. Вік майбутнього водія має бути не менше 18 повних років, а для категорії А – 16 років.

Навчання водінню автомобіля на категорію В

Категорія В – найпопулярніша серед водіїв. При отриманні посвідчення водія з цією категорією їх власник має право керувати транспортним засобом із загальною масою до 3,5 тонн. При цьому вага водія та пасажирів враховується окремо. Однак машина не може мати більше восьми сидячих місць. Навчання водінню автомобіля на категорію проходить протягом трьох місяців (іноді 2,5 місяця). Весь курс має три основні складові: теорія, практика та складання іспиту в ДАІ.

фото стенд по устройству автомобиля

Теорія

Курс для майбутнього водія розпочинається з теоретичних занять. Автошкола має використовувати лише затверджені законодавством теми для уроків. Викладач доступною мовою пояснює правила і відповідає на всі питання, що виникають у курсантів. Під час проходження теоретичного блоку майбутній водій вивчає:

  • правила дорожнього руху (у тому числі дорожні знаки), які включають 34 параграфи;
  • будову легкової машини та принцип її роботи;
  • безпеку пересування транспортного засобу;
  • надання першої медичної допомоги потерпілим унаслідок ДТП.

Іноді виникає питання: чи можна вивчити теорію самостійно? Це можливо, але є низка мінусів у такому підході до навчання. Наприклад:

  • щодо теорії виникають питання, які пояснить лише досвідчений викладач;
  • майбутній водій витратить час вивчення другорядної інформації, а важливу, навпаки, прогавить;
    людям властиво лінуватися;
  • неправильно організований процес навчання.

Тоді вивчення теорії займе багато часу і не означає, що отримані знання ви зможете правильно застосувати на практиці. Краще записатися до акредитованої школи, де викладачі знають, як побудувати курс та провести теоретичні заняття.

Практика

Навчання водінню автомобіля неможливе без практики, тому що це – найважливіша частина на шляху до отримання посвідчення водія. Приступити до практики можна лише після успішного засвоєння теорії, адже майбутній водій застосовуватиме накопичені знання. Уроки керування проходять в індивідуальному порядку.

фото курсант за рулем

Інструктори радять починати ходити на практичні заняття влітку або навесні. У цей період дороги сухі, а отже, безпечніші. Хоча деякі курсанти вважають за краще навчатися взимку або пізно восени, щоб відразу спробувати себе в екстремальних ситуаціях.

Практичні уроки ділять на два важливі етапи:

  1. На учбових майданчиках. Кожна автошкола має спеціально обладнаний автодром, на якому є розмітка, прапорці, гірки, інші елементи. Курсант відпрацьовує таке: їзда змійкою, зупинка, розворот, паркування, в’їзд у гараж.
  2. По місту. Маршрути поїздок розробляються заздалегідь. Навчальні машини мають додаткові педалі гальма та зчеплення. Вони потрібні для того, щоб інструктор зміг підстрахувати новачка перших етапах навчання. Під час поїздок містом водій освоює навички їздити у смузі руху, перетинати перехрестя, обганяти інші транспортні засоби, освоювати круговий рух та виїжджати на головну дорогу.

Перше практичне заняття – ознайомлювальне. На ньому учень знайомиться зі своїм інструктором, оглядає машину, налаштовує дзеркала, сидіння. Також на першому етапі важливо навчиться перемикати швидкості (при цьому двигун машини вимкнений).

Кабінет Міністрів України затвердив кількість практичних годинників для навчання водінню, а саме 40 годин. За потреби водій може сплатити додаткові уроки.

Механіка чи автомат?

Кожен учень сам приймає рішення про те, на якій коробці проходитиме навчання. Однак інструктори вважають, що краще вчитися на МКПП. У цьому є багато переваг:

  • після механіки буде не складно освоїти АКПП;
  • правильна синхронізація роботи рук і ніг;
  • підвищена концентрація уваги;
  • освоєння МКПП відбувається повільніше, а це означає, що водій буде більш підготовленим до різних непередбачених ситуацій на дорозі.

Є недоліки навчання на МКПП. Це – складність процесу та більш тривалий період навчання. Але труднощі загартовують і змушують майбутнього водія серйозніше поставитися до практичних занять.

Якщо ж говорити про навчання на АКПП, то в цьому є плюси. Водію простіше освоїти водіння, його увага не перемикається на педалі та коробку передач. Крім того, машина сама може долати перешкоди на дорогах (наприклад, заїжджати на гірку). АКПП вибирають ті водії, які використовуватимуть лише такі машини.

Навчання водінню автомобіля – посильне завдання як для чоловіків, так і для жінок. Головне у цій справі серйозність намірів. Також важливу роль може відіграти вибір автошколи та грамотного інструктора. Тепер ви уявляєте, що вас чекає на курсах, тому сміливо записуйтесь до школи водіння.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *