Їздити у великому місті на власному автомобілі значно складніше, ніж у невеликих населених пунктах. На кожному кроці водія чекають на ситуації, в яких йому доводиться приймати рішення. Пробки, незручності паркування, завантажені дороги, напружені перехрестя – все це реальності руху у великому місті. Потрібно розібратися, як правильно їздити у мегаполісах.
Проблеми водія у великому місті
Кожна школа водіння намагається підготувати хороших фахівців, які після отримання прав упевнено водитимуть машину. Інструктори автошколи Авто-Дор ретельно опрацьовують усі правила дорожнього руху разом із майбутніми водіями. Добре, коли курсанти проходять навчання у мегаполісі. У такому разі їм не страшно виїжджати на різні траси самостійно після закінчення навчання. Однак є деякі труднощі, з якими водії стикаються тільки у великих містах:
- Грубість. У великих містах водій щодня стикається із хамством інших учасників дорожнього руху. Не всі автомобілісти готові мирно вирішувати конфліктні ситуації на дорогах, з такими людьми складно домовиться. Зброєю проти них може бути спокій. Важливо добре знати ПДР і завжди слідувати їм – у такому разі закон буде на вашому боці.
- Завантажені дороги, пробки. У великих містах такі ситуації, на жаль, не рідкість. Проте зараз можна моніторити стан доріг з дому. Не виїжджайте у такий період. Пробки займають багато часу та нервів водія, оскільки доводиться лавірувати серед транспортних засобів та тісно взаємодіяти з іншими автомобілістами.
- Дотримання дистанції. Машин багато, а значить завжди вас можуть зробити винним у тій чи іншій ситуації. Щоб цього не відбувалося, їздити у місті потрібно акуратно. Дотримуйтесь дистанції між своїм автомобілем і тим, що їде попереду вас. Це допоможе убезпечити себе під час екстрених гальмувань та інших непередбачених ситуаціях на дорогах.
Мегаполіси переповнені автомобілями. Це створює незручності для водіїв, особливо початківців. Треба бути уважним на дорогах, щоби не сталося непоправного.
Як їздити у великому місті: основні правила
Їздити у великому місті набагато відповідальніше, ніж у невеликих містах та селах. Тому водіям треба бути постійно напоготові. Також потрібно керуватися такими правилами:
- Авто має бути справним. Для цього потрібно перед поїздками обстежити його регулярно проходити технічні огляди. Особливо актуально це за холодної погоди. Перед холодами замініть масло та регулярно контролюйте рівень усіх рідин у машині.
- Не поспішайте. Поспіх ще ніколи не робив їзду великим містом краще і безпечніше. Особливо уважним треба бути в погану погоду, наприклад, сльота, сніг. Пам’ятайте, що у місті ви стикаєтеся з іншими машинами та пішоходами, тому не перевищуйте швидкість. У разі якихось відхилень у роботі транспортного засобу зменште швидкість і розберіться з неполадками.
- Гальмуйте заздалегідь. Не можна гальмувати безпосередньо перед світлофором на перехресті. Краще заздалегідь натиснути гальмо та плавно відпустити педаль. Це дозволить машинам, які їдуть ззаду, зрозуміти спрямованість ваших дій. Як правильно гальмувати читайте тут.
- Дивіться на всі боки. Дивіться в дзеркала заднього та бокового вигляду, тому що завжди потрібно знати, хто рухається ззаду та по сторонах.
- Слідкуйте за діями інших водіїв. Уважно спостерігайте рух автомобілів, їх сигнали. Не всі автомобілісти включають поворот або можуть переплутати його. Також контролюйте машини, які починають скидати швидкість. Швидше за все, вони хочуть знайти місце для паркування або здійснити зупинку.
- Поступайтеся новачкам і дурням. Якщо ви бачите авто, яке виконує хаотичні рухи, тримайтеся від нього подалі. Це може бути недосвідчений водій. Також, на жаль, на дорогах дедалі більше автомобілістів, які нехтують правилами дорожнього руху.
- Сидіть зручно. Водій має бути впевненим у собі. Деякі сідають надто близько до панелі приладів або, навпаки, далеко. Це неправильно, оскільки положення водія за кермом має бути комфортним та правильним.
Їзда у великому місті має бути безпечною, щоб не було аварій. Кожен водій повинен розуміти свою відповідальність та виконувати всі правила дорожнього руху.
Поради для новачків
Новачки часто бояться їздити у великому місті машиною. Цей страх керування довго може переслідувати водія. Деякі так і не наважуються пересуватися переповненими дорогами мегаполісів. Є важливі поради, які обов’язково стануть у нагоді новачкам:
Стережіться професійних водіїв. У нашій країні водії різних служб таксі або громадського транспорту далеко не ідеальні приклади для наслідування. Вважається, що вони мають краще впоратися з керуванням транспортного засобу. Однак на практиці це не так. Наприклад, будьте готові до того, що маршрутки раптово виїжджають на проїжджу частину і виконують небезпечні маневри на трасі. Водієм служби таксі може стати будь-яка людина, досвід керування якою може бути мінімальним.
- Слідкуйте за пішоходами. На них звертайте особливу увагу, тому що більше половини аварій відбувається з їхньої вини. Наприклад, люди раптово вибігають на проїжджу частину чи переходять дорогу на червоний.
- Приділяйте увагу тим ділянкам дороги, на яких можуть з’явитися діти (поблизу шкіл, дитячих садків та майданчиків).
- Паркуйтеся у безпечному місці. Крім правильної їзди новачкам треба також подумати про безпечне паркування. Машину краще ставити на добре освітлених стоянках поблизу ліхтарів, житлових будинків. Також не можна залишати у салоні автомобіля цінні речі, які можуть залучити грабіжників.
- Увімкніть сигнали. Досвідчені водії можуть нехтувати цим правилом. Проте новачки мають розуміти, що включати поворотник обов’язково. Це попереджає інших про ваші маневри.
Як тільки водій починає їздити у великому місті, він має ознайомитися з усіма гласними та негласними правилами дорожнього руху. Це допоможе стати впевненим автомобілістом, який не потрапляє в аварійні ситуації та правильно взаємодіє з іншими транспортними засобами.
Досвідчені водії та новачки мають бути уважними на дорогах. Особливо складно їздити у великому місті, де постійно потрібно перебувати серед великого потоку транспортних засобів. Будьте постійно сконцентрованим, щоб не було аварій, наїздів, зіткнень.