Кожен водій має розуміти, що керувати транспортним засобом – велика відповідальність. Виїжджаючи на дорогу, він відповідає за своє життя, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Є деякі речі, які не можна робити за кермом.
Що не можна за кермом: список заборон
Перед тим, як отримати права, вивчають ПДР. Інструктори автошколи Авто-Дор на лекціях розбирають із курсантами різні правила та ситуації, які надалі вони постійно застосовуватимуть.
Відомо, що вживати алкоголь за кермом заборонено. Але є й інші негласні заборони, яких автомобілісти нехтують. Потрібно розібрати докладніше, що ж не можна робити за кермом.
Приймати ліки
Якщо водій погано почувається, то краще не керувати машиною в такому стані. Не всі препарати можна приймати перед тим, як ви збираєтесь сідати за кермо. Наприклад, психотропні ліки або ті, які знижують увагу та викликають втому. Усі таблетки мають інструкцію, де вказані побічні ефекти. Попередньо вивчіть цю інформацію до того. До того ж, такі симптоми, як підвищена температура, озноб, запаморочення теж є протипоказаннями до управління МС. У таких випадках розпочніть лікування та обмежте поїздки на машині.
Розмовляти по телефону
Говорити телефоном за кермом категорично забороняється. Це знижує уважність водія та прирівнюється до керування МС у стані алкогольного сп’яніння. Ще гірше, коли за кермом друкують смс на телефоні під час руху. Руки зайняті, і як наслідок, водій не може повністю контролювати ситуацію. Виняток – застосування спеціальної гарнітури (блютуз-навушники) або програм, коли руки звільняються. Таке спілкування дозволяється правилами дорожнього руху.
Курити за кермом
Далеко не всі розуміють, чому не можна за кермом курити, оскільки водій відволікається на струшування попелу. До того ж сигаретний дим може спричинити подразнення слизової оболонки очей, що суттєво ускладнить огляд під час руху ТС. Викидати недопалки у вікно також не можна. І річ тут не в пристойності, а в тому, що його може занести вітром усередину машини. Це теж приверне увагу водія, і він на якийсь час перестане стежити за дорогою. Електронні сигарети курити за кермом дозволяється. Ось тільки заправляти свій девайс або міняти акумулятор також не можна за кермом.
Слухати музику та розмовляти
Музику слухають за кермом майже усі водії. Це припустимо, якщо вона звучить усередині салону тихо. Гучні звуки можуть відволікати. Також не можна слухати музику у навушниках. Це обмежує сприйняття водія і він не почує важливого звуку (наприклад, сигнальні сповіщення від інших ТЗ). Те саме стосується гучних розмов та суперечок з пасажирами. Це відволікає водія від керування ТЗ, а в деяких випадках робить агресивним та дратівливим. Звичайна тиха розмова дозволяється, якщо водієві під силу поєднувати її з керуванням машиною.
Перебувати у збудженому стані
Часта причина аварій на дорогах – дратівливість та агресивність. Можуть відбутися різні ситуації, які не тільки псують настрій, а й роблять людину озлобленою та перезбудженою. У такому стані в жодному разі не можна за кермом їздити. Якщо поганий настрій наздогнав у дорозі (наприклад, через конфлікти з іншими водіями), не продовжуйте рухатися. Краще припаркуватися в першому зручному місці, вийти з машини, заспокоїться і тільки потім знову продовжувати їхати.
Приймати їжу
Їсти під час керування транспортним засобом також неприйнятно. Це стає причиною того, що водій відволікається, а його руки зайняті. Крім того, може відволікати їжа, що впала на підлогу. Наприклад, коли за кермом їдять картоплю фрі. Одна соломинка впаде, і автомобіліст буде зайнятий тим, що намагатиметься підняти її чи захоче подивитися, куди вона впала. Такі ситуації також спричиняють ДТП. Звісно, попити води чи випити ковток кави можна. Але водій має це робити тоді, коли він не зайнятий керуванням.
Інші обмеження
Ми розібрали найчастіші випадки того, що не можна робити за кермом. Однак є ще деякі дії, які відволікають водіїв від дороги.
- Водій чи пасажири кладу ноги на торпеду або навіть виставляють їх у вікно. У цьому також є небезпека (наприклад, у разі аварії ризик переломів збільшується).
- Не можна займатися любовними втіхами під час руху автомобіля. За це може бути призначено адміністративну відповідальність. Причому навіть якщо машина припаркована, а не рухається.
- Переодягатися за кермом також неприйнятно. Під час руху це може відволікти водія та інших автомобілістів, які можуть бачити таку картину у вікно.
- Що стосується дівчат, то їм не варто фарбувати нігті або ж наносити макіяж за кермом. Такі ситуації провокують аварії на дорогах, причому таких випадків фіксується чимало.Їздити без взуття законом не забороняється, але ніхто не скасовував відповідальності за наслідки такої поведінки.
Крім всього, пам’ятайте про те, що тварини всередині салону повинні перебувати в клітинах або на повідках. Ніхто не відповідає за їхні дії, які можуть відволікти водія від дороги.
Важлива інформація
Кожен водій повинен знати свої права та обов’язки. Представники закону мають право усунути водія від керування автомобілем у двох ситуаціях:
- Є підстави вважати, що водій перебуває у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння.
- Водій керує машиною з несправностями (гальмівна система або кермо), свідомо знаючи про серйозні поломки ТС.
Якщо автомобіліст відмовляється пройти тест на алкоголь на прохання працівників поліції, машину відправляють на штрафмайданчик. До з’ясування обставин водій не має права сідати за кермо.
Крім того, коли поліція зупиняє водія і той некоректно відповідає на їхні запитання, також є підстави для усунення від керування автомобілем. Це може статися у випадках, коли у автомобіліста є деякі проблеми зі здоров’ям або він прийняв ліки, які знижують уважність та швидкість реакції. Виявлятися це може кількома симптомами: порушення роботи мовного апарату, характерний запах з рота, зміна кольору шкіри, хитка хода. При виявленні всіх цих ознак або деяких із них поліцейський також має право вимагати медичного огляду та усунення від керування МС.
Сідає за кермо кожен водій повинен у гарному настрої, здоровим і тверезим. Також ми розібрали більшість ситуацій, які заважають керувати транспортним засобом. Тепер, коли ви знаєте, що не можна за кермом робити, уважніше й обережніше.