Працівника ППС із жезлом на дорозі можна побачити не часто, але цілком реально. Водію потрібно знати сигнали регулювальника не тільки для складання іспиту в автошколі, але й для правильного виконання його вказівок. Звичайно, є ймовірність, що ви не зіткнетеся з такою ситуацією. Але опинившись у таких умовах і не маючи при собі підказок, ви створите суттєву перешкоду на шляху. Для запобігання казусам Авто-Дор підготував матеріал з поясненнями основних правил, які ви легко запам’ятаєте.

Навіщо потрібні сигнали регулювальника?

Щоб не розгубитися під час зустрічі зі співробітником поліції, який регулює рух, треба чітко запам’ятати його нечисленні положення. Тоді на дорозі ви почуватиметеся впевненіше. Вивчити ці інструкції легко, особливо водіям, які добре знайомі з іншими правилами.

Якщо ви бачите постового, то на даній ділянці дороги його вказівки мають перевагу перед дорожніми знаками, розміткою та світлофором.

Потрібно також розуміти причини його появи у конкретному місці, які буває кілька:

  • несправність світлофора;
  • утворення пробки;
  • необхідність об’їзду певної ділянки колії (при ДТП чи ремонті доріг);
  • забезпечення безпечного проїзду спецтехніки, шкільного автобуса та інших видів нестандартного транспорту.

При цьому відповідальність за регулювання на перехресті може взяти на себе не лише поліцейський. Такі обов’язки виконують також працівники автоінспекції, дорожньої служби або чергові залізничні переїзди. Регулювальник має бути одягнений у форму або мати інші характерні відмінності.

Які бувають види жестів?

Позиції дорожнього співробітника, як і кольори на оптичному приладі, поділяють на три групи:

  1. Попередження.
  2. Заборона.
  3. Дозвіл проїзду.

Кожній групі відповідають певні сигнали регулювальника та розташування його корпусу щодо вашого транспортного засобу. Законодавством передбачено також використання для позначення маршруту руху спеціального диска із червоним світловідбивачем. Щоб зрозуміти, як легко розібратися з цими положеннями, розглянемо кожне.

инфографика все сигналы регулировщика

Попередження

Відповідно до ПДР України, якщо жезл співробітника поліції піднято вгору, незалежно від того, якою стороною він до вас розгорнутий, то це означає найближчу зміну напряму на перехресті. Така позиція співвідносна із жовтим світлом світлофора і закликає приготуватися. Рухатися на цю команду забороняється як автомобілям, так і пішоходам, оскільки вона є єдиною запобіжною.

Знаки заборони

У цьому випадку передбачаються такі варіанти:

  • постовий повернутий до вас обличчям або спиною, його руки розставлені з боків, притиснуті до корпусу або права рука зігнута попереду – ці жести повідомляють про заборону проїзду по всіх напрямках (ця команда дорівнює червоному кольору);
  • якщо інспектор стоїть до вас спиною, то будь-які жести він демонструє, у такому разі рух по всіх можливих траєкторіях вам забороняється;
  • як забороняюче оповіщення також розцінюється розташування поліцейського правою стороною корпусу до вас з витягнутим вперед жезлом;
  • коли дорожній регулювальник повернувся до вас обличчям, а покажчик направив уперед (на вас) – то прямо їхати забороняється, а праворуч – дозволяється, що відповідає червоному із зеленою стрілкою.

Якщо працівник повернувся спиною або правим боком – переходити проїжджу частину можна лише ззаду нього.

Дозволяючі жести

Коли інструктор стоїть лівою стороною до вашого авто, а його рука висунута вперед – можна рухатися у будь-якому напрямку, а також можна здійснювати маневр розвороту. Таке становище дорівнює зеленому світлу. Потрібно враховувати, що за цієї умови трамвай може повертати ліворуч. Пішоходи переходять дорогу лише за спиною співробітника поліції.

Якщо працівник розташовується до вас лівим або правим боком, руки при цьому спрямовані вниз, розведені або притиснуті до грудей – вам дозволяється їхати прямо і праворуч, але потрібно пропустити пішоходів. Така комбінація визначається як зелене світло, але забороняє повертати ліворуч. Трамвай у такій ситуації має рухатися прямо. Перетинати шосе пішки можна перед грудьми або позаду постового.

Вивчення та запам’ятовування видів сигналів розглядається і з інших ракурсів, відштовхуючись не від кінцевого призначення дії, а орієнтуючись на розташування корпусу чи жестикуляцію. Тому вибирайте найбільш зрозумілі вам пояснення.

Допоміжні сигнали регулювальника

Крім стандартних установок, інспектор може подавати й інші зрозумілі для водіїв та пішоходів попередження. Наприклад, звукова команда за допомогою свистка чи рупора. Також поліцейський може повідомляти про вимогу зупинки МС, використовуючи при цьому:

  • червоний диск зі світловідбивним знаком по центру для вказівки конкретного автомобіля та певного місця його зупинки;
  • сяючий маячок та спеціальне звукове оповіщення;
  • гучномовний пристрій;
  • спецтабло з відміткою про вимогу зупинитися.

картинка атрибуты регулировщика

Якщо ви побачите піднятий вгору жезл (означає жовтий колір), потрібно стати перед спеціальною лінією розмітки, знаком “СТОП” або, у разі їх відсутності, не менше ніж за 10 м від пішохідного переходу, світлофора або дороги, що перетинає. Якщо при такому сигналі ваша позиція не дозволяє зупинитись у передбаченому місці, то вам дозволяється завершити маневр. Але при цьому ви не повинні перешкоджати безпечному руху інших автомобілів.

Іноді поліцейський застосовує інші нестандартні дії для розвантаження шляху. Наприклад, обертання вказівником, щоб повідомити про необхідність прискоритися. Трапляється і таке, що інспектор розуміючи вашу розгубленість через великий поток МС, дає довільні та спрощені вказівки. Тому завжди уважно спостерігайте за співробітником, оскільки його розпорядження можуть стосуватися саме вас.

Як легко запам’ятати команди?

Безперечно, багатьом важко зафіксувати в пам’яті основні положення цих правил, просто прочитавши їх. Тому є інші ефективні варіанти засвоєння інформації. Одне з найпоширеніших – супровід візуальними матеріалами (картинками, реальними фото чи відео), де кожна поза продемонстрована наочно. Трапляються і таблиці з поясненнями значень кожного руху.
Часто ці правила викладають як короткі та прості вірші. Рифмовані рядки простіше вивчити напам’ять. Якщо ви опинилися на такій ділянці дороги, достатньо їх проговорити, щоб пригадати значення позицій.

инфографика жесты регулировщика в стихах

Для легкого засвоєння фахівці рекомендують проходити тести або вирішувати ситуативні завдання. Запам’ятовування спрощується, оскільки завдання супроводжуються картинками з конкретними обставинами. Такі завдання можна знайти на багатьох інтернет-ресурсах.

Як бути, якщо теорію вдалося освоїти, а щодо практичного застосування навичок ви все ще хвилюєтеся? Як варіант, на курсах керування попросіть інструктора допомогти змоделювати кілька різних поз, щоб при необхідності ви могли швидко зорієнтуватися.

Як оперативні підказки можна підготувати схематичні замальовки або зберегти в телефоні фото-шпаргалку з основними позами, щоб вони завжди були з собою.

Сигнали регулювальника покликані стати вашим помічником у нестандартній ситуації, що склалася. Ви можете вибрати будь-який зручний вам спосіб їх вивчення. Проте знати вказівки інспектора – це ваш обов’язок як учасника дорожнього руху. Сподіваємося, що цей матеріал автошколи Авто-Дор сприятиме підвищенню якості ваших знань.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *