Найпоширеніша помилка водіїв на дорозі, коли перевищується дозволена швидкість руху. Особливо гостро постає це питання у зв’язку з нововведенням у червні 2020 року – запуском системи автоматичної фіксації порушень. Тому фахівці автошколи Авто-Дор вирішили нагадати основні правила вибору швидкісного режиму та надати корисні рекомендації.

Дозволена швидкість: де та яка

Важливість дотримання швидкісних обмежень важко переоцінити. За статистикою це дрібне порушення водії роблять найчастіше. Як наслідок, трапляються серйозні дорожньо-транспортні пригоди. Тому питанню швидкісного режиму у правилах приділено окрему увагу.

У ПДР алгоритм вибору темпів руху чітко регламентований 12 розділом. Ключовими можна назвати такі вказівки:

  • перебуваючи в житловій зоні або поряд з пішохідним переходом, їхати потрібно не перевищуючи позначку 20 км/год;
  • рухатися населеним пунктом можна зі швидкістю до 50 км/год;
  • дотримуватися 60 км/год на спідометрі поза населеними пунктами повинні вантажівки, що перевозять пасажирів у кузові, та мопеди;
  • за межами міст та селищ водій із досвідом до 2 років може пересуватися в режимі не більше 70 км/год;
    не переходити за 80 км/год на спідометрі, рухаючись поза населеним пунктом, потрібно легковим авто з причепом, мотоциклами та автобусами, які перевозять організовану групу дітей;
  • легкові машини та автобуси в заміських умовах можуть їхати, дотримуючись позначки 90 км/год;
  • на автодорозі з відокремленими розділювальною смугою проїзними частинами – не вище 110 км/год.
  • іншим автомобілям на автомагістралях, позначених дорожнім знаком 5.1, дозволено рухатися не більше ніж 130 км/год.

Загалом, можна зробити висновок, що в Україні мінімальна швидкість руху становить 20 км/год, а максимально допустима – 130 км/год.

Прописано дозволену швидкість і для ситуації вимушеного буксирування. І тут потрібно їхати досить повільно – трохи більше 50 км/ч.

Знаки обмеження швидкості

На темпи можуть впливати і тимчасові обставини. Наприклад, на шляху можуть бути встановлені знаки 3.29 та 3.31. Їхня дія тимчасово вводиться якщо:

  • на ділянці проводяться дорожні роботи;
  • відбувається масовий захід;
  • трапляється стихійне погодне явище.

фото знаки ограничения

На постійній основі ці покажчики встановлюються за таких умов:

  • потенційно небезпечний відрізок дороги (крутий поворот, обмежена видимість, звуження колії);
  • ділянку, де перебувають нерегульовані пішохідні переходи;
  • відрізок колії до станції патрульної поліції;
  • вулиці, які прилягають до дитячих освітніх та оздоровчих закладів.

Нюансів у правилах дуже багато, проте запам’ятати їх зовсім нескладно. Адже всі вони співвідносяться з певною ситуацією чи ситуацією. З часом ви інтуїтивно розумітимете де і яка допустима максимально дозволена швидкість.

Рекомендації від інструкторів

Деякі водії люблять поліхачити, оскільки багатьом подобається швидка їзда, наприклад, нічним містом. Проблема лише в тому, що далеко не завжди це доречно. Якщо дороги, здавалося б, порожні, це не привід ігнорувати вказівки знаків і правила загалом. Крім того, треба також вміти тверезо оцінювати загальну обстановку на шляху. Щоб ви могли почуватися більш впевнено, дотримуйтесь наступних порад:

  1. Завжди враховуйте технічний стан та габарити вашого транспортного засобу.
  2. Вночі або в умовах поганої оглядовості потрібно вибирати такий режим, щоб мати змогу зупинити авто в межах видимої проїжджої частини.
  3. Якщо на дорозі виникає перешкода, водій повинен вдатися до зниження інтенсивності їзди заздалегідь.
  4. Щоб коригувати темп під час пересування за містом у невідомій місцевості, звертайте увагу на таблички 5.41 із зазначенням назви населеного пункту.
  5. Якщо в дорозі вас застали несприятливі погодні умови, то доречним буде рух зі швидкістю, нижчою за дозволену. Не створюйте перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

В окремих випадках у деяких містах можуть запроваджуватися інші режими їзди. Наприклад, у Києві на 7 вулицях обмеження збільшили до 80 км/год у період з 1 квітня по 1 листопада.

Який штраф на вас чекає за порушення?

Сьогодні отримати штраф за перевищення як ніколи легко, тому що працює система автоматичної фіксації порушень за допомогою камер відеоспостереження. В основному камери розташовуються у великих містах та на в’їздах/виїздах з них, тому водію треба контролювати їзду на цих ділянках.

Пам’ятайте, що згідно ПДР порушенням вважається, навіть якщо стрілка спідометра переміститься на одну позначку вгору. Проте. виходячи з КУпАП України, штрафні санкції накладаються лише тоді, коли перевищення більше допустимого на 20 км/год. Тобто, якщо по місту з обмеженням у 50 км/год, ви їдете з позначкою 69 км/год, то швидше за все на вас чекає попередження. Все, що більше за цю позначку, вже тягне за собою грошове стягнення. За перевищення більше 20 км/год на вас чекає покарання в раз

принаймні 255-340 гривень. Якщо ж ви розігналися так, що дозволена швидкість була перевищена на 50 одиниць, готуйтеся платити від 510 до 1700 гривень.

фото штраф за нарушение

Є ще невеликий нюанс, про який водії мають знати. Камери відеофіксації мають похибку приблизно 3 км/годину. Таким чином, на дільницях фотофіксації допускається відхилення до 22 одиниць. Якщо ви тримаєтеся в цих межах, покарання ви не отримаєте.

Також потрібно знати, як відбувається процедура оформлення штрафів через нову систему. Якщо було зафіксовано порушення, показання з камери потрапляють до Центру обробки даних патрульної поліції. Далі співробітник розглядає порушення та виносить постанову про адміністративне стягнення. Після штрафу відправляють власнику або користувачеві автомобіля згідно з даними з реєстрів.

Як бачимо, складнощів трактування правил дотримання швидкісного режиму немає, але є складнощі у практичному їх застосуванні. Не забувайте, що від обраної інтенсивності руху залежить ваша безпека. Штраф – це той інструмент, який має нагадати вам про це. Тому бережіть себе і будьте пильні. Приходьте навчатися до нашої автошколи, щоб ви знали, яка дозволена швидкість руху на тій чи іншій ділянці колії.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *