Електрокари поступово набирають популярності на українському автомобільному ринку. Цьому процесу сприяє створення необхідної інфраструктури цих машин. Однак придбання та використання такого виду транспорту потребує вивчення додаткових нюансів. Особливо якщо йдеться про холодну пору року. Фахівці автошколи Авто-Дор знають, як експлуатувати електромобіль узимку та діляться цією інформацією.

З якими труднощами доводиться зіткнутися

Щодо роботи електромобілів у зимовий час існує багато міфів. Один із найпоширеніших стосується того, що електродвигун гірше заводиться на морозі, ніж ДВЗ. Однак, це не так. Насправді при мінусовій температурі у електричних варіантів є навіть перевага. Якщо електромобіль взимку ночував у морозних умовах, двигун все одно легко заведеться. Це пояснюється відсутністю олії, яка може стати в’язкою і перешкодити процесу запуску. Тому цей стереотип нічим не підтверджено.

Загалом, власники “зеленого” авто у холоди стикаються з тими самими проблемами, що й водії бензинового транспорту:

  • клинять дверні замки;
  • намерзає сніг на склі та кузові;
  • стає крихким пластик;
  • замерзають деякі електроприлади.

Однак найголовніша складність полягає в заряді акумулятора. Експлуатація електро авто за мінусової температури призводить до зниження запасу ходу. Літій-іонні акумулятори на холоді розряджаються швидше, оскільки електроліт густіє. На загальний кілометраж у холодний сезон впливає і використання теплових приладів – пічки та підігріву сидінь. Число зменшення ємності залежить від моделі машини та часу перебування на морозі. У середньому цей показник може коливатися від 10 до 25% у різних виробників.

Електромобіль взимку: як їздити без шкоди

Автомобіль збільшує мобільність людини. Особливо цього ми потребуємо якраз взимку. Адже стояти на зупинці громадського транспорту -10 градусів набагато менш приємно, ніж пересуватися у власному теплому авто. Але щоб ваші зимові пересування на електрокарі не створювали дискомфорту, потрібно підготуватися до холоду заздалегідь і дотримуватись певних правил. Наведемо кілька рекомендацій власникам таких авто щодо збереження запасу ходу та інших особливостей експлуатації, якщо температура на вулиці опускається нижче за нуль.

Місце зберігання

Найсприятливішим варіантом зберігання “зеленого” автомобіля буде опалювальний гараж. У таких умовах не тільки максимально збережеться заряд батареї, а процес підзарядки буде набагато швидше. Це допоможе також заощадити на електриці.

фото электрокар в гараже

Навіть якщо приміщення не найтепліше, температура все одно буде вищою, ніж на вулиці. Тому в будь-якому випадку електромашину потрібно зберігати лише у гаражі.

Як підзарядити електромобіль узимку?

Зимова їзда потребує особливого підходу до процесу заряджання джерела живлення. Так як акумулятор в морозну погоду заряджається довго і розряджається швидше, то і підживлювати його треба частіше. Тому за будь-якої можливості потрібно заряджати батарею, щоб не довелося стояти десь посеред дороги.

При цьому потрібно враховувати, що якщо транспорт таки ночував на холоді і температура акумулятора опустилася нижче нуля, то спроба його заряджання може спричинити негативні наслідки. Можливі такі неприємності:

  • збільшення ризику короткого замикання;
  • зменшення можливості прийому заряду;
  • зростає ризик зносу;
  • можлива відмова від наростання ємності.

Якщо батарея матиме температуру від 0 до 10 градусів тепла – це оптимальні умови заряджання взимку. Для цього виробники передбачають наявність системи нагрівання акумулятора. Не забувайте використати цю функцію.

Використання обігріву та клімат-контролю

Сідати в холодний салон неприємно, тому водії включають клімат-контроль чи обігрів. Така функція також істотно впливає витрата заряду АКБ. Щоб заощадити харчування, раціональніше буде використовувати окремо прогрівання сидінь та кермового колеса. Якщо є така можливість, то краще включати обігрів у момент коли машина підключена до розетки, щоб не втрачати запас енергії акумулятора.

Застосування еко-режиму

Водити електромобіль узимку потрібно акуратніше, ніж в інші сезони. У тому числі, це стосується вибору швидкості. Багато сучасних електрокар обладнані системою економії енергії. У зимовий час обов’язково активуйте еко-режим, тому що за його допомогою ви збережете заряд на довше.

Дистанційне керування

Якщо транспорт обладнаний опцією дистанційного зв’язку, це дозволить вам не лише відстежувати його технічний стан та рівень зарядки. За допомогою програми можна заздалегідь запустити функцію обігріву салону. Вам не доведеться витрачати зайвий час на підготовку авто до руху, тому що на момент виїзду в електрокарі вже буде тепло.

Використання рекуперації

Постійне гальмування також негативно впливає на витрати заряду акумуляторної батареї. Тому взимку рекомендується застосування функції рекуперації енергії, що дозволить плавно уповільнювати рух вашого транспорту без застосування фрикційних гальм. Так можна збільшити запас ходу на 10-15%.

Технічний стан

Обов’язкова процедура перед зимовим періодом – це технічний огляд транспорту. При цьому особливу увагу перед приходом морозів слід приділити таким показникам:

  • якість та глибина протектора в зимовій гумі;
  • тиск у шинах;
  • розвал сходження коліс;
  • система клімат-контролю та кондиціювання;
  • сезонність рідини в омивачі скла (замінити на зимовий варіант);
  • щітки склоочисників.

Бажано також перевірити кузов на наявність сколів, подряпин та інших ушкоджень, тому що цілісність авто важлива у будь-який час. Особливу увагу приділіть днищу. При необхідності обробіть його спеціальними засобами, так як можливе налипання снігу та льоду.

фото электромобиль зимой

Щоб правильно експлуатувати електромобіль взимку особливих нестандартних операцій не треба робити. Зимове обслуговування “зеленого” авто вимагає не більших зусиль, ніж догляд за машиною з ДВЗ. Проте свої нюанси таки є. Тому наш матеріал допоможе власникам електрокарів максимально ефективно підготуватись до зими.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *