Людина – не машина, і тому, при керуванні автомобілем все, без винятку, частіше або рідше, роблять помилки. Але можна виділити ряд специфічних, типових помилок новачків за кермом. Частина з них особливо видно, якщо людина навчалася в поганій автошколі, або якщо вчилася недостатньо старанно. Про те, які неправильні дії на дорозі найчастіше чинять недосвідчені водії і як не потрапити до їхнього числа — далі.
Головні помилки новачків
1. Їзда близько до узбіччя
Це психологічна помилка людини, яка нещодавно сіла за кермо. Далі від дороги і ближче до узбіччя люди почуваються як би безпечніше. Це досить невинна помилка, яка може призвести до незначних негативних наслідків, адже люди, які їздять поблизу узбіччя, також їдуть досить повільно. Однак з такою їздою легко “зловити цвях”, як кажуть, адже біля узбіччя буває багато сміття, у тому числі й битого скла, а у разі мокрого або брудного узбіччя можливі й серйозніші наслідки у вигляді замету.
2. Неуважність до дорожніх знаків
А ось ця помилка вже серйозніша і, на жаль, більш часта. Справа не в тому, що людина їх ігнорує, просто вона ще не набралася досвіду – куди дивитися, щоб побачити дорожній знак, та й часто ще не вистачає уваги. Особливо погано володіють навичками «вигляду» дорожніх знаків люди, які пройшли практичну частину навчання курсів водіння не на реальному міському ландшафті, а на спец/майданчику. Якщо ви бажаєте отримати права, обов’язково вибирайте автошколу з практикою< /a> у реальних, міських умовах.
3. Недотримання швидкісних режимів
Знову ж таки, проблема психології людини. Водій, що повільно плетється, на швидкісному шосе в дев’яти випадках з десяти — новачок за кермом. А ось до небезпечних ситуацій може призвести зворотна поведінка на ділянках доріг з маленьким трафіком, коли людина «відводить душу» і тисне на газ, не бачачи наразі автомобілів на шляху.
4. Нервова реакція на шум та світло
Людина, яка нещодавно отримала посвідчення водія, як правило, дуже нервово реагує на сигнали, шум та ін. елементи руху на дорозі. Навичка фільтрувати зайві сигнали і не пропускати потрібні – приходить лише з досвідом. Це схоже на те, як людина переселившись у квартиру поруч із вокзалом, спочатку не може спати ночами, а потім спокійно спить і зберігає здатність почути потрібні сигнали, наприклад автомобільну сигналізацію у дворі.
5. Усі документи на машину – кладу в машину
Здавалося б, дуже логічно всі документи, пов’язані з авто, тримати в бардачку, але це зовсім не правильно. Якщо машину витягне з канави евакуатор або забере поліція на штрафмайданчик, всі документи, щоб отримати її, залишаться в машині. А якщо, не дай Боже, авто викрадуть, то грабіжникам заодно дістанеться і весь пакет документів, що дуже сумно.
Найголовніше правило
Намагайтеся завжди ставитися уважно та серйозно до водіння, та й до всього, що має для вас цінність. Читайте поради досвідчених людей , навчайтеся, ведіть безпечно і тоді у вас все буде відмінно!