Літо в самому розпалі вже рухається на весь сезон відпусток і яке велике щастя для людини поїхати вперше у відпустку своїм ходом. Курси в автошколі пройдені, документи отримані, своє авто вже є, залишилося справа за малі – доїхати. А ось тут не все так просто. Тривалий переїзд – це багато годин за кермом, що виснажує для людини заняття, і за відсутності досвіду представляє серйозний ризик. Ця збірка порад про далеку дорогу від досвідчених водіїв допоможе вам успішно досягти точки призначення та почуватися впевнено при далеких подорожах.
Не переїдати
Багато недосвідчених водіїв наївно припускають, що перед далекою дорогою потрібно щільно поїсти для того, щоб робити менше зупинок. З частими зупинками — все правильно, їх справді варто робити мінімум, а ось для того, щоб набити шлунок — погана ідея. Справа в тому, що людину, яка переїла завжди тягне в сон, це відбувається тому що кров відливає від мозку, не обов’язково ви спатимете, але концентрацію уваги втратите гарантовано. Досвідчені водії їдять перед далекою дорогою дуже мало, а в дорозі найкраще є щось тверде, наприклад, сушіння з холодною кавою, робота щелеп забезпечує приплив крові до мозку.
Зупинки
Як згадувалося раніше, зупинки краще скоротити до мінімуму. Часті зупинки роблять дорогу більш стомлюючою. Якщо потрібно в туалет, у жодному разі не з’їжджати на узбіччі траси, краще це зробити на другорядній дорозі. Є потроху прямо в машині, зупинки потрібно робити тільки для того, щоб поспати, причому не варто спати по кілька годин, краще як слід висипатися і далі їхати. Взагалі найоптимальнішим варіантом буде спланувати всі зупинки заздалегідь і дотримуватися графіка.
Час подорожі
Найкращим варіантом для дальньої поїздки, що стартує з великого міста, буде виїзд вночі. Головне виспатися і приготувати заздалегідь. Вночі ви їхатимете знайомими вулицями і не зустрінете пробок на дорогах, а вже вдень опинитеся в потоці траси.
Положення в потоці
Завжди дотримуйтесь дистанції. Найкращий варіант руху – прилаштується з дистанцією близько 150-200 метрів до фури, водії легковиків не люблять, якщо за ними прилаштовуються. Їхати треба з помірною швидкістю, але в жодному разі не повільно. Повільна їзда на трасі – вірний шанс отримати удар ззаду від далекобійника, який може вас просто не помітити.
У темний час доби
Слідкуйте за тим, щоб не зліпити водіїв яскравим світлом, знову ж таки краще прилаштується до ведучого з гарним запасом дистанції. Якщо їсте вночі один, то будьте дуже уважні, на дорозі може стояти вантажівка без габаритних вогнів, їхати віз, загалом можуть чекати на будь-які «сюрпризи».
Правила обгону
На шосе, якщо ви вирішили зробити обгін, потрібно заздалегідь увімкнути поворотні сигнали. Обганяти потрібно лише тоді, коли ви впевнені в тому, що зустрічна смуга вільна і робити краще це швидко. Якщо вишикувався ланцюжок за фурою, на обгін потрібно пропускати позаду того, що йде, т.к. йому краще видно ділянку зустрічної смуги, а перед здійсненням обгону бажано поступово збільшити дистанцію від фури.
Дорога довга — не проблема
Якщо ви серйозно ставитеся до планування тривалих поїздок з урахуванням цих важливих, але не складних правил, то ви зможете подолати за добу до 1200 км, а згодом і до 1500 км. Будьте уважні, дотримуйтесь правил дорожнього руху, гарної вам літньої відпустки та щасливої дороги!