Засіб антидощ, на думку виробників, допомагає водіям у дощову погоду, оскільки значно покращує огляд. Дехто заявляє, що якщо його використовувати, то навіть двірники будуть не потрібні. Чи так це насправді чи лише маркетинговий хід?

Антидощ: що це таке?

Спреї, губки чи серветки, просочені рідиною, а також гелі, поліролі для автомобіля – це засоби з однаковою дією та бажаним результатом незалежно від форми випуску, бренду. Вони створені для того, щоб краплі дощу стікали вітровим склом, а не залишалися на ньому. Який би сили не був дощ, лобове скло завжди буде прозорим, а огляд для водія – максимальним.

Додаткові плюси такі:

  1. Склоочисники менше зношуються.
  2. Рідини для омивання менше витрачається.

Водії, які використовують ці суміші, говорять про практичність, зручність, економію.
Склад засобів Антидощ практично однаковий – розчин із полімерів, розчинника, силіконів. Розчинник швидко випаровується, а решта речовин утворює плівку, яка і «відштовхує» воду від скла.

Види

Ці продукти є дешеві та дорогі.

  1. Дешевими, на думку водіїв, можна лише очистити поверхню скла. Працюють вони слабо, основної своєї функції не виконують.
  2. Дорогі ще можуть називати “нано-антидощ”, маючи на увазі, що дія відбувається буквально на нано-рівні.
  3. Крім хімії є спеціальні наклейки, які можна клеїти на дзеркала. Працюють вони аналогічно, але терміни дії, на думку водіїв, дуже різні. Від трьох тижнів до півроку залежно від бренду, а також умов використання.

Фахівці автошколи Авто-Дор нагадують: засоби анти-дощ працюють лише на лобовому та бічному склі, на задньому використовувати його немає сенсу. Їх також можна наносити на дзеркала. Тільки полірувати треба дуже старанно та ретельно перевірити результат до виїзду.

Як наносити та використовувати

Від правильної підготовки скла та нанесення засобу залежить ефект.

Покрокова інструкція:

  1. Ідеально вимити поверхні.
  2. Просушити їх.
  3. Речовину нанести тонким шаром (побризкати, нанести губкою, ганчіркою – зробити так, як написано в інструкції до засобу антидощ).
  4. Промокнути серветкою надлишки.
  5. Відполірувати скло ганчіркою після повного висихання.

Виробники рекламують, що антидощ після цього (особливо з дорогих) тримається до півроку, хоча все залежить від обраного продукту, а також умов експлуатації.

Найкращим чином антидощ для авто працює на підвищених швидкостях (починаючи з сорока км/год), тому очікувати ефекту, стоячи в пробках у місті, не варто.

Поради

Невеликі нотатки стануть у пригоді для тих водіїв, які антидощ пробують вперше:

  1. Ретельно вивчати інструкцію.
  2. Обов’язково підготувати скло (очистити, знежирити).
  3. Щоб не утворився наліт, що знижує прозорість, потрібно почекати хвилин десять, поки розчинник випарується. Після цього скло треба відполірувати м’якою ганчірочкою.
  4. Полірувати поверхню треба чистою ганчіркою/серветкою і уникати її забруднення в процесі (наприклад, випадково торкнутися кута, брудної щітки). Цілком можливо, що після такого доведеться починати все спочатку.

До речі, простий засіб можна зробити самостійно: з’єднати натертий на тертці парафін із розчинником (наприклад, уайт-спіритом). Проте, триматися така суміш буде не більше місяця, але це цілком бюджетний варіант.

Отже, антидощ допомагає водію у зливи, збільшує огляд, знижує необхідність використання дворників на підвищеній швидкості. Однак вибирати його треба уважно, а також наносити за всіма правилами, щоб досягти бажаного результату та тривалої дії.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *