Заботясь про свій автомобіль, водії часто задаються питанням підбору якісної охолоджувальної рідини. Які властивості характеризують антифриз для зими? По якому принципу вибирати? Як і коли міняти рідину? Можна чи смішувати з водою? Автошкола «Авто-Дор» допоможе вам розібратися в цих питаннях.
Характеристики і тонкості використання
За статистикою близько половини всіх антифризів не подовжені, що негативно відображається на роботі автомобіля. Склад рідини характеризує його властивості. Більша частина охолоджувальних рідин на 90% складається з етиленгліколю, на 5-7% – зі спеціальних присадок і на 3-5% – з води. Саме присадки грають головну роль при виборі.
Фізичні та хімічні властивості дозволяють визначити, якими основними перевагами володіє антифриз для зими в отопительной системі автомобіля:
- низькая температура замерзання;
- високий градус кипіння;
- хороший показник теплоємності;
- високий рівень теплопровідності;
- низкий порог горючести;
- несущественное збільшення об’єму при замерзанні.
Основним недоліком цього засобу можна назвати його токсичність, так як у разі утечки може викликати важке пошкодження у людини.
Види охолоджувальних рідин
Класифікація охолоджувальних рідин до їх пор досконально не сформована. У кожній країні не тільки свої вимоги, але і стандарти виготовлення. Тому багато виробників використовують класифікацію, яку пропонує концерн Volkswagen. Виходячи з їх розробки, антифризи можна розділити на категорії G11, G12 і G13.
Категорія G11 – це дешевий продукт з низьким порогом замерзання і великою кількістю шкідливих присадок, які руйнують систему охолодження.
Клас рідин G12 характеризується наступними позитивними відмінностями:
- в составе нет присадок, разрушающих метал;
- зберігає властивості при високих навантаженнях;
- створює антикорозійну плівку в системі охолодження;
- підтримує в’язкість на одному рівні до максимальної температури.
Основним мінусом продукту такого класу є те, що карбосилікатні присадки (ключові в складі G12) активізують його роботу вже по факту виникнення процесів коррозії, тобто не володіють профілактичними властивостями.
Клас G13 стали випускати відносно недавно. Основна відмінна риса цих рідин – екологічно чиста основа, яка, на відміну від етиленгліколевої, абсолютно не токсична. В іншому класі G13 не особливо відрізняється від класу G12.
Вибираємо антифриз для зими
Існує версія, що охолоджуючу рідину надо вибирати по квіту. Такой принцип вибору – помилковий. Цветовой фактор не може бути визначальним при покупці, так як на етапі виготовлення компоненти цього продукту не мають кольору. Виробники окрашують рідину для позначення її токсичності.
Вибираючи антифриз, зверніть увагу на наступні нюанси:
- Учитуйте вказівки з керівництва по експлуатації автомобіля.
- Зверніть увагу не тільки на граничну температуру замерзання, але і на параметр в’язкості рідини.
- Якщо для вашої моделі автомобіля існують оригінальні продукти – виберіть їх.
- Орієнтуйтеся на класифікацію рідин.
Згадайте, що хороший антифриз для зими не може коштувати дешево. Якщо ви купите неякісний тосол за доступною ціною – це разова економія, наслідки якої будуть печальними. Мінімальна потужність може стати швидким іспаренням охолоджувача при закритті та необхідності його заміни. Однак, в найліпшому випадку, заміна буде підлежати двигун.
Як перевірити якість рідини
Якщо водій не впевнений у якості придбаного антифризу, то за допомогою деяких маніпуляцій він може підтвердити або перевірити свої підзрення. В домашніх умовах можна зробити пробне замораживание і кипіння.
Заморзку можна реалізувати, наприклад, за допомогою морозильної камери. Наберіть в бутылку 100-150 мл кошти і постарайтеся максимально випустити з бутылки повітря, в тому випадку, якщо фальсифікований продукт може різко розширитися і розірвати тару. При температурі -35 градусів для визначення якості кошти потрібно близько 2-х годин. Якщо за цей час рідина перетвориться в світло – антифриз низької якості. Якщо він кристалізується або залишиться в текучому вигляді – перед вами хороше охолоджуючий засіб.
Варіант перевірки кипінням ще більш простий. Наберіть в металеву столову ложку трохи коштів і підождите, поки воно не закине. Максимальна температура в цьому експерименті входить до другого плану, так як важливо, який аромат ви відчуваєте. Якщо ви визначили запах амміака при нагріванні – продукт низької якості. Об цьому може свідчити також поява осадка. Антифриз для зими з такими ознаками краще не використовувати.
Причини і правила заміни охолоджуючої рідини
Заміна антифризу має причинне обґрунтування. Одна з них – це термін експлуатації, передбачений виробником. Друга причина, більш неприємна, складається в збоях роботи охолоджувальної системи автомобіля.
Визначити необхідність заміни допоможуть також такі признаки:
- жидкость меняет цвет и становится более мутной;
- з’являється багато пени;
- змінюється густота;
- знижується обсяг;
- возникает осадок.
Правовий алгоритм заміни охолоджувальних засобів, враховуючи вимоги до виробників транспорту, передбачає такі дії:
- Злити всю стару рідину.
- Промить радіатор, якщо відомі ознаки забруднення системи.
- Залити антифриз, включивши при цій печі максимальну потужність.
- Довести двигун до повного прогріву.
- Прослідити за кількістю коштів і, якщо потрібно, долити.
Водитель повинен регулярно перевіряти наявність антифризу. Якщо рівень засобів знижується, доливати надо тільки ідентичне.
Що станеться, якщо мішати антифриз з водою?
За правилами експлуатації автомобіля, запропонованими виробником, будь-яка така комбінація заборонена, так як:
- При змішуванні антифризу з водою істотно знижується позитивний вплив властивості присадок.
- Додана вода роз’єднає алюмінієві деталі, стане причиною забруднення радіатора та погіршення захисних властивостей охолоджуючого засобу.
- Доливання води тягне за собою «розморозку блоку».
Виходячи з цього, робимо висновок, що додавання води в антифриз потягне за собою тільки негативні наслідки. Такий ризик для вашого автомобіля нічим не виправданий.
З настанням зими обслуговування автомобіля вимагає особливої ретельності. Правильно вибрати і грамотно експлуатувати антифриз для зими важливий навик для кожного водія. Однак не в кожній автошколі вам розповідають про такі тонкощі використання засобів. Надеемся, що зібрані в статті поради облегчать вам життя.
Нагадуємо, що на сайті автошколи «Авто-Дор» ви можете також прочитати про інші особливості підготовки транспорту до зимового сезону.