Ті, хто вже зіткнувся з подібним чи чули про це, знають, що це тяжке випробування. Часто автолюбитель може розлучитися із пристойною сумою. А взимку автопідстави робити ще легше. Розкажемо про найпопулярніші схеми шахраїв і що робити в цих ситуаціях.

Шахрайство на дорогах

Ніхто не посперечається, що завжди будуть люди, які бажають заробити грошей нечесною працею. Налякати водія і вимагати у нього значної суми на ремонт своєї машини, на лікування, на техніку – багатьом здається легким способом заробляти гроші.

Ознаки автопідстави:

  • Яскраве небажання «постраждалих» викликати страхову поліцію.
  • Загрози, наїзди, пресинг, якщо ви намагатиметеся зробити те, що не вкладається у схему шахраїв.
  • Нестикування дрібних деталей аварії (наприклад, незначні пошкодження вашої машини порівняно з пошкодженнями авто «потерпілого»).

Шахраї роблять ставку на стресову ситуацію та страх водія-жертви. Тому, навпаки, не варто нервувати, а треба бути рішучішим, активнішим. Уважно все розглядайте, не погоджуйтесь на підозрілі дії, наприклад, поїхати з місця аварії, проїхати кудись «поруч», відійти від машини.

Автопідстави: ТОП-4

Всім уже знайомі банальні розлучення на дорогах:

  • Хтось різко гальмує, а той, хто позаду йде, не встигає зупинитися.
  • На невеликих схилах передній трохи скочується назад і звинувачує «жертву» у недотриманні дистанції.
  • Один шахрай вимагає поступитися дорогою, а коли жертва це виконує – стикається з машиною другого шахрая, який навмисне тримався в мертвій зоні або вдарив по газах.
  • Є більш витончені способи – коли на дорозі буквально беруть у кліщі авто водія-жертви дві машини шахраїв.

Взимку все це робити шахраям стає легше: дороги гірші, видимість обмежена. Проте, навіть таке можна запобігти.

Є також інші методи шахрайства.

1. Збивання пішохода

Найвідомішим і найлегшим способом налякати водія, а потім вимагати з нього грошей – це стрибнути під колеса (на капот) при цьому зімітувати, що водій-жертва збив пішохода. Можна навіть зовсім не торкнутися автомобіля, а стукнути чимось по бамперу (пластиковою пляшкою, наприклад), щоб зіграти роль удару.

Деякі шахраї заради більшого страху у водія можуть розігрувати збивання дитини, дитячої коляски тощо.

Усі знають, що немає нічого гіршого, ніж збити пішохода, особливо на переході. Навіть якщо пішохід буде тричі винен, все одно водій матиме багато проблем. Тому шахраї часто користуються таким прийомом.

Що робити?

Викликати поліцію, швидку. Це треба робити обов’язково у всіх випадках ДТП, коли постраждали.
Якщо це були автопідстави – шахраї швидко сховаються.

У жодному разі не можна платити гроші та їхати.

Є продовження цього: шахраї під виглядом поліції наздоганяють «винуватця» і починають уже друге коло здирства – за те, що автовласник втік з місця аварії. Тут уже буде й відео «злочину».

2. Поломка девайсів

Більш «легким» варіантом першого способу є практично та сама ситуація зі збиванням пішохода, тільки людина зовсім не постраждала і готова розійтися «полюбовно». Тільки при цьому нібито телефон побився (при цьому він не простий, а дуже дорогий), планшет у рюкзаку тріснув, так далі.

Водій-жертва з полегшенням видихає, оскільки постраждалих немає, тому легко сплачує девайс.

Що робити?

Викликати поліцію. Перевірити свій відеореєстратор, можливо, він зафіксував усе, як було насправді.

3. Імітація поломки автомобіля

Простіший спосіб – запхати свисток у вихлопну трубу, а потім чекати, коли жертва почує і злякається. Зі складних способів використовують шашки, предмети, капають масло, щоб добитися горілого запаху або диму.

Особливо так «розводять» дівчат-автоледі. Вона зупиняється, щоб зрозуміти, що з машиною. При цьому виникає хороша людина, яка ще до всього – механік, у якого тут «за рогом» СТО найкраща у світі. Він може відбуксирувати, допомогти.

“Поломку” усувають швидко. Тільки ремонт коштуватиме чомусь дуже дорого.

Що робити?

Телефонувати близьким, друзям, знайомим, які знають автомобільну тему. Не погоджуватися на допомогу чи ремонт.

Простіша модифікація цього способу – змусити водія захвилюватися і оглядати машину, а з салону в цей час спільник витягує цінні речі. Особливо під ризик такої автопідстави може потрапити людина, якщо в салоні багато покупок, барсетка на видному місці, телефон, жіноча сумка.

4. Брехопомічники, «добрі» люди

Нерідко на парковках водії зовсім не проти вдатися до допомоги перехожих, щоби виїхати або поставити авто. Нечесні помічники навмисно плутають водія, а часом – і машина, яку «подряпає» чи зачепить жертва – теж буде шахраїв.

«Добрячки» можуть показувати водієві, що випускають, пропускають його, а потім бити газами для того, щоб влаштувати справжню аварію. При розгляді, звичайно ж, винен водій-жертва.

Що робити?

Бути уважнішими, не довіряти чужим людям.

Як не стати жертвою шахраїв

Сподіватися, що цього ніколи не станеться – не варто. Краще бути готовим.

Отже:

  1. Дорогою треба бути уважним. Якщо інший учасник ДД робить щось підозріле, нелогічне – краще триматися від нього якнайдалі.
  2. Дотримання правил ДД – найкращий захист від шахраїв. Збереження дистанції, відстані до сусідніх машин, повільний проїзд переходів.
  3. Якщо сталася ДТП або здається, що потрапили в авторозлучення, викликайте страхову поліцію. До приїзду жодних документів не підписуйте.
  4. Поки чекаєте на поліцію – все фотографуйте, знімайте на відео, шукайте свідків.
  5. Корисно кожному мати відеореєстратор. Звичайно, досвідчені шахраї не трапляться на камеру, але мати в машині такий девайс варто все одно.

Фахівці автошколи Авто-Дор нагадують, що шахраї можуть використовувати спільників, биті раніше машини та девайси, брехливих «свідків», підставних поліцейських, щоб інсценувати справу. Варто взяти себе в руки і рішуче розкрити цю ситуацію.

Автопідстави не такі рідкісні на наших дорогах. Тепер, дізнавшись про найпопулярніші способи розлучення та шахрайства, водії будуть більш підготовлені.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *