Безаварійне водіння за містом та в населених пунктах – це умова за якої забезпечується безпека водія та пасажирів. Особливо це стосується водіння в межах міста.
Безаварійне керування: основні правила
Міське водіння – основне джерело стресу для водія, особливо в годину пік. Треба дотримуватися основних правил, тоді водіння стане приємнішим та безпечнішим.
Поважайте права інших
Якщо на вашому шляху автомобіль, який поспішає, не будьте впертими і поступіться дорогою, навіть якщо ви маєте рацію за правилами водіння. Не блокуйте шлях транспортного засобу, рухаючись перед ним або перешкоджаючи його просуванню. Це небезпечно та збільшує ризик нещасного випадку. Таке безаварійне керування – збереже вам життя.
Не перевищуйте швидкість
Водіння зі швидкістю понад встановлене обмеження не тільки незаконне, а й небезпечне. Рух на швидкості 70 км/год дорогою, де обмеження становить 60 км/год, заощадить вам лише 10-15 хвилин. Проте, значно збільшує шанси на аварію.
Чим швидше ви рухаєтеся, тим більше часу потрібно автомобілю для гальмування та зупинки при натисканні на гальмо педаль. Велика швидкість також скорочує час реагування на непередбачені ситуації, наприклад:
- діти на дорозі;
- автомобіль виходить з-під контролю;
- тварина переходить дорогу.
Безаварійний рух завжди має на увазі дотримання встановлених обмежень швидкості на дорогах.
Слідкуйте за дорожньою ситуацією
“Я його не побачив!” – Найбільш поширене виправдання після аварії. Але це не означає, що інший автомобіль, людина чи перешкода були невидимими.
Численні ДТП трапляються через те, що водій не звертає уваги на те, що відбувається на дорозі:
- Не покладайтеся на водіїв, що їдуть поряд з вами, якщо ви думаєте, що вони як і ви не будуть порушувати правила водіння.
- Будьте пильні та переконайтеся, що у вас достатньо місця, щоб вивести свій автомобіль із потенційно небезпечної ситуації.
- Тримайте потрібну дистанцію. Це допоможе зреагувати на непередбачену ситуацію.
- Використовуйте свій мобільний телефон лише у крайньому випадку.
- Не слухайте музику або новини на повному рівні гучності.
Останні два правила особливо важливі для новачків за кермом
Оцініть свій фізичний стан
Якщо ви стурбовані будь-якими проблемами, напружені, стомлені або погано почуваєтеся – це вплине на вашу реакцію під час водіння. Вам не слід сідати за кермо у такому стані, це нерозумно. Безаварійне водіння не допускає недбалого ставлення до здоров’я водія.
- Якщо це довга поїздка, і ви відчуваєте втому, з’їжджайте на узбіччя та трохи поспіть.
- Вживання алкоголю є серйозною перешкодою для прийняття правильних рішень, а водіння у нетверезому стані дуже небезпечне. Збираєтеся на вечірку, де ви, мабуть, вживаєте алкоголь? Переконайтеся, що людина, яка не п’є, і вона відвезе вас додому. Також є варіант скористатися послугою “тверезий водій”.
- Висока температура або травма можуть дезорієнтувати вас, що призведе до помилкової дії за кермом у нестандартній ситуації.
Безпечніше не сідатиме за кермо, якщо ваш фізичний стан відрізняється від норми.
Оцініть погодні умови
Найрозумніше, що потрібно зробити за поганої погоди (наприклад, сильний дощі чи туман) – це сповільнитися:
- ведення на високих швидкостях при сильному дощі може призвести до аквапланування вашого автомобіля;
- видимість значно зменшується у густому тумані;
- оцінка відстаней між транспортними засобами стає скрутною.
Не намагайтеся обганяти за таких умов!
Переконайтеся, що шини вашого авто мають правильний тиск повітря, тому що надмірне накачування шин зменшує площу контакту з дорогою, що призводить до втрати тертя кочення на мокрій поверхні.
“Мертві” зони водіння
Пам’ятайте, що є кілька “мертвих” – невидимих вами зон навколо автомобіля. Область позаду задніх стійок корпусу автомобіля та ззаду – звичайні сліпі зони. Завжди будьте обережні, наприклад:
- при зміні смуги руху;
- на перехрестях;
- коли виїжджаєте із паркування.
Подивитися у дзеркало заднього виду недостатньо. Слідкуйте за дорожньою ситуацією і в бічних дзеркалах.
Дотримуючись цих простих правил, а також рекомендацій інструкторів автошколи Авто-Дор, ви обов’язково освоїте безаварійне водіння автомобіля.