Колір автомобіля відіграє важливу роль як для самого водія, так і на дорозі для інших. Яке ж фарбування автомобіля найбільш затребуване і що означає?

Наскільки важливий колір автомобіля

Купуючи машину, багато водіїв звертають увагу на ті чи інші параметри, характеристики, функції, ціну, але також і колір автомобіля теж. Хоча колір автомобіля найчастіше коштує чи не на останньому місці. Однак, дарма.

Багато автолюбителі упускають із виду психологічне сприйняття кольору та відчуття самого водія у своїй машині. Це легко зрозуміти, уявивши собі по черзі чорний та яскраво-рожевий Мерседеси, які підрізають на тебе дорозі, або себе за кермом таких машин.

У країнах Європи та США найбільш затребувані біле, чорне та сіре (сріблясте) забарвлення. В Україні ходові – чорний та сірий металік (сріблястий). Також у фаворитах – білий.
Інші кольори кузова зустрічаються рідше.

Розглянемо кольори, що найбільш купуються, з різних точок зору:

  1. Символіка кольору, сприйняття іншими.
  2. Хто переважно вибирає такий колір.
  3. Безпека у дорозі.
  4. Практичність.

В автошколі Авто-Дор навчальні машини різних кольорів. Для студента, який тільки починає водити, забарвлення не несе такого навантаження, як відтінок власної машини. Головне – всі навчальні авто позначені правильно, згідно з правилами дорожнього руху, і вони помітні на автотрасі здалеку.

Чорний

З одного боку такий колір – це символ похмурості, жалоби та горя. Але коли мова заходить про колір машини, це замінюється на інші відтінки сприйняття: чорна машина виглядає більш елегантно, дорого і презентабельно. Якщо потрібно підкреслити своє положення та статус – краще чорного кольору не знайти. Навіть модель простіше в чорному кольорі виглядатиме солідніше і солідніше, ніж її аналоги.

Хто обирає чорний

Директори фірм, керівники відділів та менеджери вищої ланки віддають перевагу чорному кольору автомобіля для підвищення статусу. Також чорне забарвлення обирають люди, які не люблять яскраві кольори і не хочуть привертати до себе увагу. Вони купують авто не сильно помітне та лаконічне.

Часто таким автомобілем керує найнятий профі-водій, а господар лише пасажир.

Безпека

На трасі чорний помітний гірше, особливо у сутінках. Крім того, втомлений водій не завжди зможе помітити темну як тінь машину. За статистикою у ДТП саме таких машин – переважна більшість.

За практичністю

Чорний – специфічний колір. На ньому, хоч і здається це парадоксом, добре виділяються подряпини, бруд та пил. Особливо це проявляється після дощу – всі засохлі краплі добре видно.
Влітку таку машину краще не залишати на сонці, це «спекотна» машина, адже чорне забарвлення не відображає сонячні промені, а поглинає їх.

Білий

Цей колор – символ спокою, чистоти, здоров’я. Будь-яка марка у білому кольорі виглядає як наречена у весільному вбранні – представницько, красиво та стильно.

Хто любить водити

Білі машини обирають водії із врівноваженим, оптимістичним характером. Для них не характерна агресія в дорозі, та й у пробках, як правило, вони не нервують. Їм властиво ретельно доглядати машину, часто мити її, щоб «біла королева» виглядала ідеально.

Безпека

Білий колір автомобіля – найбезаварійніший. Винятком є сніговий період, коли навколо так багато снігу, що на тлі авто буде губитися. Якщо туман або похмура погода, то біла машина стає сірою і не виділяється на трасі.

Але в інший час машину добре видно на дорозі, при цьому вдень та вночі. Тому якщо водій шукає максимально безпечну машину – це потрібний колор.

На практиці

У спеку кузов добре відбиває сонячні промені, тому в такій машині буде комфортніше і прохолодніше, ніж в інших.

Подряпини та пил на такій машині розглянути важко, але мити доведеться часто, щоб авто виглядало бездоганно.

Сріблястий металік

Сірий матовий колір вибирають рідко – авто занадто нагадує сіру бляклу мишку, але сріблястий – на перших позиціях рейтингів.

З погляду психологічного впливу, сріблястий – досить помітний та гарний колір. Це ніби суміш білого та чорного, відтінок діловий, десь консервативний, але без прагнення до представництва та придушення (як чорний). Це – колор сучасності, техніки, металу, що є максимально логічним для залізних коней.

Вибирають такі машини люди розважливі, ділові, які серйозно підходять до ризику і не азартні. Вони намагаються не порушувати ПДР і уважно ставляться до того, що відбувається на дорозі.

Безпека

Після заходу сонця такі машини видно дуже погано. Їм суворо рекомендується позначати себе під час туману та поганого освітлення. Також як і білі, вони зливатимуся з засніженою дорогою.

Догляд

Сріблясті та сірі машини – не маркі, пил та бруд на них практично не помітний, тому і миття вимагають не так часто.

Фахівці школи для водіїв Авто-Дор при виборі машини пропонують спершу вибрати авто за теххарактеристиками, а потім подивитися обрану модель у різних колірних варіантах у салонах та на фото в інтернеті. У цьому питанні варто покластися на інтуїцію та відчуття, а потім підібрати собі максимально приємний варіант.

Про інші кольори (червоний, зелений, синій та інші) розповімо у наступній частині.

Отже, найзатребуваніші кольори – чорний, білий і металік. Вибираючи яку, можна отримати свої плюси або мінуси. Від кольору автомобіля залежить регулярність догляду за машиною, безаварійність на дорозі, сприйняття іншими людьми та самим водієм.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *