Діти на дорозі – серйозне та актуальне питання, яке потребує особливо ретельного розгляду. Фахівці автошколи Авто-Дор знають найнебезпечніші віки, дають поради водіям і батькам, а також знають чому вчити підростаюче покоління.
Обережно діти!
Статистику нічим не змінити: за 2018 рік у ДТП різного роду загинуло 176 дітей. Це майже одна дитина за два дні. За перші півроку 2019 року загинуло вже 56 діток.
Всім учасникам ДД та батькам треба бути ще більш відповідальними.
Поради водіям:
- Бути ще більш уважним та готовим до всього, якщо бачать біля проїжджої частини дитини. Потрібно бути обережними не тільки, якщо він збирається перейти дорогу, а й, якщо грає з м’ячем, іграшками, тваринами.
- Акуратно сідати у свою машину та від’їжджати. Спочатку треба переконатися, що малечі поруч немає.
- У машині дітей краще перевозити у кріслі – можна почитати тут. З 12-річного віку (або зросту понад 145 см) можна пристібати ременем безпеки та возити на передньому пасажирському сидінні.
Особливу увагу водіям треба приділяти місцям, що позначені знаком «Діти». Дорогою такі знаки ставляться біля навчальних закладів. Також, якщо ви побачили ТЗ, що стоїть з аварійною сигналізацією, із розпізнавальним знаком «Діти», проїжджати повз треба повільно. Будьте готові зупинитися будь-якої миті.
Вік та небезпеки, коли діти на дорозі
Маленькі діти на дорозі, віком від одного до трьох років, можуть тримати в полі зору лише одну мету. Це може бути м’ячик, що викотився на дорогу, або одна машина, що стоїть. Вони не бачать іншої небезпеки.
Пояснювати правила ДД варто з найменшого віку. Також не варто дозволяти малюкам грати неподалік проїжджої частини.
Навіть маленькі діти можуть зрозуміти, що машині, щоб зупинитись, потрібно трохи відстані, а у залізничного транспорту гальмівна дистанція до повної зупинки набагато більша.
Підлітки, напевно, ще небезпечніші для водіїв, ніж малюки. За маленькими таки наглядають батьки. Тінейджери один перед одним бажають здатися «сміливими», «безстрашними», а ще грають у різні небезпечні ігри. Перебігати проїжджу частину перед МС, що наближається, чіплятися до громадського транспорту або вантажівкам для того, щоб прокататися – вважається нормою в підлітковому світі.
Фахівці автошколи Авто-Дор нагадують водіям: треба бути обережнішими, наближаючись до групи підлітків біля дороги. Наміри їх незрозумілі, і з метою здатися перед друзями «сміливими», вони можуть робити дурниці з фатальними наслідками.
З маленького віку треба починати навчати правил дорожньої безпеки. У дошкільних закладах такі заняття проводять як фахівці установ, так і запрошені співробітники поліції. У школах теж регулярно проводяться заняття з безпеки ДД як самотужки, так і залучаючи поліцейських. Серйозний підхід до організації правильного та якісного навчання дає позитивні результати.
Основні правила безпеки для дітей
Якщо кожен з батьків з дитинства навчатиме свою дитину цим правилам, можливо, загальна статистика буде не такою жахливою.
Правила, які мають виконувати діти на дорозі:
- Чи не вибігати і не виїжджати (різко, швидко, бігом, на транспорті) на дорогу.
- Чи не грати між машинами.
- Переходячи дорогу, спершу переконатись, що це безпечно. Спочатку дивляться ліворуч, потім праворуч.
- Побачивши транспорт у дворі або біля дитмайданчика, краще відійти на безпечне місце і почекати, поки поїде.
- Дорогу переходити лише по “зебрі” або на зелений колір.
- Потрібно навчити дітей не підбігати до машини мами/тата, поки авто повністю не зупиниться, а батько не вийде.
- Якщо дитина без супроводу варто почекати дорослих і з ними перейти дорогу.
- Якщо групу дітей ведуть дорослі, то існують правила поведінки таких груп на дорозі. За сигналом супроводжуючого машини пропускають усіх дітей.
Для юних велосипедистів та ролерів:
- Кататися краще у спеціально відведених місцях чи на стадіонах.
- Тротуарами можуть їздити діти до 7 років під наглядом батьків.
- Якщо немає велосипедної доріжки, з 14-річного віку дозволяється їздити і дорогами (правий край проїжджої частини). В цьому випадку не можна виконувати будь-які трюки: без рук на кермі, без ніг на педалях, тримаючись за інше ТЗ.
Будь-яка доросла людина зобов’язана забезпечити безпеку дитині при переході через дорогу та у всіх інших випадках, пов’язаних із ДД.
У багатьох країнах Європи у темний час доби діти та дорослі зобов’язані носити на одязі та сумках світловідбиваючі флікери, які здалеку видно водіям (на відстані понад 300 метрів). В Україні багато виробників рюкзаків, портфелів, спортивного одягу теж використовують такі стрічки або вставки.
Отже, діти на дорозі – небезпечний непередбачуваний фактор. Водіям треба бути обережними, а батькам – відповідальними. Вони повинні забезпечувати безпеку дітей на та біля проїжджої частини, а також сумлінно навчити їх основним правилам поведінки.