Існує кілька груп дорожніх покажчиків. Всі вони по-своєму важливі, проте особливу увагу варто приділити групі під назвою дорожні знаки, що забороняють. Вони зазвичай виділені червоним кольором, щоб привертати увагу водія та сповіщати його про правила, що діють на даній ділянці дороги.
Забороняючі дорожні знаки та їх особливості
Безпека на дорозі – понад усе. Це має розуміти людина, яка керує транспортним засобом. Тому треба вивчити всі ПДР, у тому числі дорожні знаки, що забороняють. Хорошим помічником у цьому стануть курси водіння Авто-Дор, де працюють найкращі інструктори – професіонали своєї справи.
Група символів обмежень дій водія досить велика. Покажчики можуть відноситися до всіх транспортних засобів або лише до окремих груп. Однак є група машин, яка їм не підкоряється. Це, наприклад, службові автомобілі, які обладнані спеціальними сигналами.
Зазвичай знак, що забороняє, встановлюють у тому місці, де починають діяти обмеження.
Є деякі особливості цих покажчиків:
- всі вони круглої форми;
- більшість з них мають облямівку червоного кольору та біле тло;
- 4 синього кольору (заборона на стоянку та зупинку);
- 4 чорно-білі – скасування заборони або обмеження.
Дорожні знаки, що забороняють, дуже важливі не тільки для взаємодії водіїв, пішоходів, а й інших учасників дорожнього руху. Кожен, хто керує авто, має користуватися своїми знаннями, бути обережним та уважним.
Рух/в’їзд заборонено
В’їзд заборонений люди називають цеглою. Це білий прямокутник на червоному тлі. Встановлюють його під час в’їзду на прилеглу територію чи дорогу. Ця заборона поширюється на всі види транспортних засобів, крім маршруток та автобусів.
Є також вказівник рух заборонено, який зроблений у вигляді кола з червоною облямівкою. Він відноситься до всіх видів транспорту. Однак, винятком можуть стати службові авто, які можуть в’їжджати на територію.
Якщо всередині червоного кола є машина чорного кольору, заборона на рух поширюється тільки на автомобілі. Те саме відбувається, якщо всередині кола мотоцикл, трактор, гужовий віз, причіп, вантажна машина, велосипед чи пішохід. Кожен такий покажчик забороняє тільки на певну категорію транспорту.
Обмеження маси, дистанції
Забороняючі дорожні знаки, які обмежують масу, встановлюють, наприклад, перед мостами, естакадами чи льодовою переправою. На них зазначені ці обмеження за масою, шириною чи довжиною транспортного засобу. Найчастіше такі обмеження відносяться до вантажних машин та автобусів. Є також вказівник, який визначає дистанцію між транспортними засобами.
Не можна повертати, обганяти
Знак, який забороняє обгін, виглядає у вигляді кола з червоною облямівкою та двома авто всередині нього (чорного та червоного кольору). Є такий покажчик лише для вантажних машин. Повороти і розвороти не можна робити, якщо стрілка зображує цей поворот праворуч або ліворуч і його перекреслює червона лінія.
Заборона зупинки, стоянки
Існує чотири символи синього кольору. Заборона зупинки – це синє коло з червоною облямівкою та двома лініями, що його перекреслюють. Покажчик, що забороняє стоянку, виглядає майже також, але в цьому випадку лише одна червона лінія перекреслює синє коло. Якщо всередині є одна вертикальна біла смуга, то заборона вводиться на стоянку по непарних числах. Дві білі смуги говорять про парні числа.
Інші знаки
Існують також спеціальні заборонні дорожні знаки. У тому числі митниця, контроль, небезпека. Перші два говорять про те, що авто має зупинитися біля цього об’єкта, а також виконувати всі вказівки працівників цієї структури. Покажчик Небезпека зазвичай перебуває у місцях пожеж, повеней чи частих аварій.
Дорожні знаки, що забороняють, – це особлива група, яка обмежує дії водіїв. Їх вивчення, а потім застосування є невід’ємною частиною успішного руху транспортних засобів проїжджою частиною. Якщо ви знайомі з їхніми особливостями, готові виїжджати на дорогу.