Водія на дорозі чатує на багато небезпек як суб’єктивних, так і об’єктивних. Існують ризики, яких не можна уникнути і які автомобіліст ніяк вплинути не може. Рух у темний час один із таких. Однак у силах кожного водія максимально себе убезпечити. Фахівці автошколи Авто-Дор зібрали кілька порад на такий випадок.

Чим відрізняється рух у темний час?

Ганяти нічним містом – заняття не романтиків, а скоріше дурнів. Багато любителів екстриму обирають цей час доби, щоб “прокататися з вітерцем”. Що цілком логічно, тому що будь-яка нічна траса завжди менш завантажена. Саме такі любителі поганяти і становлять одну із не очевидних небезпек темного часу.

Очевидна складність нічного водіння цілком зрозуміла. Головна відмінність їзди вночі – погана видимість. Тут статистика також невтішна. У нічний час водії припускаються більше помилок за кермом, ніж удень. Відповідно, і кількість ДТП у таких умовах набагато більша. Бажано по темряві взагалі не пересуватися. Набагато безпечніше залишитися вдома. Проте майже кожен водій у своїй практиці обов’язково стикається із такою необхідністю. На що потрібно звернути увагу, виїжджаючи на нічну дорогу?

1. Як ви спали?

Якщо плануєте тривалий переїзд у темряві заздалегідь, тоді ви повинні обов’язково добре виспатися. Сон за кермом – це фатальна помилка водія, яку можна уникнути. Якщо ж треба їхати терміново і ви розумієте, що втомилися чи не виспалися, краще пошукати альтернативний спосіб потрапити в потрібне місце. Якщо ви вже опинилися в дорозі і відчуваєте, що засинаєте, то негайно зупиніться, щоб поспати хоча б якийсь, навіть короткий час.

фото заснул за рулем

2. Справність світлових приладів

Перед виїздом увечері обов’язково перевіряйте, як працюють фари, поворотники, стопи, а також зверніть увагу на справність режимів далекого та ближнього світла. Також потрібно стежити за чистотою скла приладів, оскільки це також впливає на якість та дальність освітлення. Обов’язково заміняйте фари, що тріснули або пошкоджені.

Зверніть також увагу на чистоту лобового та інших стекол не лише із зовнішнього, а й із внутрішнього боку. Також перевірте дзеркала заднього та бокового вигляду.

3. Особливості майбутнього маршруту

Дорога, якою ви їхатимете теж диктує яким буде рух у темний час. Крім самого чинника темряви на видимість впливає рівень освітлення шляху. Міські вулиці найчастіше освітлені досить добре, що значно покращує огляд. Траси або путівці іноді зовсім не освітлені. Тому на таких ділянках потрібно бути ще більш уважними.

4. Завантаженість колії

Незважаючи на те, що вночі шосе частіше менш завантажені, але автомобілі на дорогах є. Ці обставини впливають на поведінку, диктують правила їзди.

5. Погодні умови

На погодні умови треба звертати увагу в будь-який час доби, але особливо в темне. Так як погана видимість може посилитися ще більше через дощ, туман або сніг. У разі негоди вночі подорож краще відкласти.

Правила їзди нічними дорогами

Враховуючи всі особливості пересування в темряві, існують певні правила, які регламентують такі ситуації. У ПДР окрему увагу приділено використанню світлових пристроїв. Очевидно, що фари обов’язково повинні бути включені. Однак, щодо перемикання режимів їх роботи, то нюанси такі:

  • дальнє світло потрібно перемикати на ближнє за 250 метрів до зустрічного авто;
  • якщо зустрічна машина подає миготливі сигнали, перемикання на ближній потрібно здійснювати і більш далекому відстані;
  • якщо видимість проїзду утруднена у зв’язку з засліплюючим світлом фар зустрічного транспортного засобу, краще знизити швидкість до мінімальної або зробити зупинку до моменту поліпшення огляду;
  • на не освітлених дорожніх відрізках, коли здійснюється рух у темну пору доби, можна використовувати протитуманні фари в тандемі з одним із режимів світла.

Під час зупинки потрібно вмикати габаритні або ліхтарі. У разі вимушеної зупинки треба визначити себе сигналами аварійки. Важливість дотримання цих правил очевидна, проте багато хто з них нехтує. Припарковані на узбіччі машини, які ніяк не позначені, часто стають причиною аварії, так як розпізнати їх здалеку буває дуже складно.

фото правила езды по ночным дорогам
Не забувайте про водійську солідарність та повагу. Якщо ви засліпите зустрічне ТЗ, то це може загрожувати неприємною дорожньою пригодою і для вас. Важливо також не зліпити далекий попутний автомобіль, що їде попереду. Якщо вас обганяють – прийміть праворуч і перейдіть на ближній. Яскраве світло позаду автомобіля, що їде, приносить також чимало неприємностей, так як відбивається в дзеркалі заднього виду.

Швидкість

Рух у темний час потребує особливого швидкісного режиму. Як вибрати швидкість правильно? Потрібно відштовхуватися від дальності видимості та відстані гальмівного шляху. Допустимо, ви дв

їдете містом з ближнім. При такому світловому режимі добре видно відстань від 30 до 50 метрів. Окрім очевидних інших учасників дорожнього руху на шляху можуть траплятися й інші погано видимі перепони. Якщо припустити, що гальмівний шлях авто становить близько 35-40 метрів, а поле освітлення фарами триває на 30 метрів уперед, то ваша швидкість має бути меншою за 60 км/год. У такому разі, при появі на шляху непередбачених об’єктів ви встигнете загальмувати, щоб уникнути зіткнення.

Дистанція

Не менш важливо дотримуватися адекватної дистанції з попутними авто. Недостатня відстань до сусідніх транспортних засобів також є частою причиною аварії. Визначити достатню віддаленість легко – пляма світла від ваших фар повинна висвітлювати ділянку попереду вашої машини, проте не саме авто, що попереду їде. Слідкуйте за тим, коли передній транспорт пригальмовує, це легко відстежити стопами.

Пішоходи

Особливу небезпеку на дорозі вночі є пішоходи. І хоча згідно з нинішніми правилами вони повинні носити світловідбиваючі елементи в темний час, насправді так не відбувається. Тому до всіх попередніх порад треба додати особливу пильність на ділянках з пішохідними переходами, зупинками громадського транспорту чи поряд із якимись зонами відпочинку. У потенційно небезпечних зонах швидкість треба зменшити ще більше. Оскільки помітити пішохода без спеціальних розпізнавальних знаків наперед досить важко.

Поради наших фахівців допоможуть зробити рух у темний час безпечнішим. Інструктори автошколи Авто-Дор приділяють особливу увагу скрутним дорожнім ситуаціям. Тому наші учні впевнено почуваються на дорозі у будь-який час доби. Ми готові навчити такій майстерності кожного.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *