Найважливіша людина у житті майбутнього водія – інструктор з водіння. Добре, коли можна його вибирати. Але як це правильно зробити?

Приватні уроки чи автокурси?

Як і перший вчитель для дитини, так і інструктор з водіння закладає «базу» навичок та вмінь для майбутнього водія. Від нього залежить, як далі складатиметься життя новачка за кермом. Чи стане він впевненим водієм і почне отримувати задоволення від процесу їзди чи кожен виїзд супроводжуватиметься напругою та стресом.

Зараз інструкторів багато, і знайти їх начебто не важко:

  • родичі та друзі з великим стажем водіння;
  • приватне навчання професіонала;
  • автокурси.

При цьому і серед друзів і в автошколі можна знайти справді чудового профі, з яким можна досягти блискучого результату. Але може бути й навпаки. Тому не варто орієнтуватися «на може», а краще ретельно обирати собі вчителя.

Родичам краще відразу відмовляти – незручно співпрацювати:

  • якимось чином треба вирішувати питання оплати;
  • важко впливати;
  • важко вимагати будь-що.

А що краще вибрати – приватних автоінструкторів чи вчителів з автошкіл – ось порівняння у таблиці:

Параметр Приватний водій Інструктор автошколи
Строки навчання «Стільки занять, скільки потрібно» Можна домовитися на певну кількість уроків, але це ніяк не зобов’язує інструктора «намагатися краще» Певна кількість занять, чіткі теми та програма
Завжди можна домовитись про додаткові заняття
Мета інструктора Фінансовий зиск Навчити учня
Гарантії Ніяких Деякі інструктори працюють за договором, але вартість заняття з таким інструктором набагато вища Чіткий результат: складання іспитів у ДАІ та отримання прав
Теоретичні знання Самостійно До навчання в автошколі входить теорчастина, інструктор з водіння вчить застосовувати знання на практиці
Навчальна машина На своїй або машині інструктора (найчастіше – без навчального обладнання) Вибір машини з підходящою учневі коробкою передач (механіка, автомат) з парку автошколи
Навчальна машина оснащена додатковими педалями, позначена згідно ПДР, безпечна для процесу навчання
Спосіб вплинути на інструктора (змінити хід занять, повторити пройдене тощо) Немає способу
Фінансові домовленості
Інструктор – представник автошколи, все можна вирішити, наприклад, через керівництво

Деякі фахівці вказують на те, що якщо знайти приватного інструктора-професіонала, він, крім навичок водіння, може додатково навчати і специфічним навичкам (екстремальному водінню, їзді в ожеледицю тощо). Але зараз існує багато різних спеціалізованих курсів, та й у школах водіння є такі програми, тому ця «перевага» приватних інструкторів дуже суб’єктивна.

Отже, можна дійти невтішного висновку, що з приватним викладачем з водіння легше домовитися про свою програму, скласти розклад уроків. При цьому вам доведеться їздити своєю машиною і тоді вартість навчання буде набагато вищою, ніж в автошколі. Викладач курсів більш підготовлений саме до процесу навчання, вміє підлаштовуватися під кожного учня та зацікавлений у результаті.

Інструктор з водіння: який найкращий?

Інструктор з водіння – викладач, якого на багатьох автокурсах, у тому числі і в автошколі «Авто-Дор», можна вибрати. Але як визначити найвідповіднішого? Звичайно ж, ця людина має бути професійним водієм і вміти навчати інших. Але ці навички та вміння – потреба для всіх інструкторів автошколи. Адже без достатнього досвіду водіння їх не прийняли б на роботу.

Для новачка важливими будуть інші якості:

  1. Терпіння та такт – «золоті» риси гарного вчителя. Якщо учень панікує у складній ситуації на дорозі, то впоратися з розгубленістю та страхом допоможе саме терплячий і розуміючий інструктор з водіння.
  2. Темперамент та характер – не завжди надто спокійний інструктор – те, що потрібно. Самі учні бувають різного темпераменту і їм потрібен у вчителя такий самий – швидкий, оперативний та легкий на підйом чи, навпаки, флегматичний та розслаблений.
  3. Вік і стать – комусь комфортніше з молодими, комусь простіше – з досвідченішими та зрілими. Жінки часто вважають, що їх найкраще навчить жінка – автошкола «Авто-Дор» має різні викладачі водіння.
  4. Ввічливість, охайність, не курить та інші характеристики інструктора можуть бути не вартими уваги. Тим не менше, іноді вони бувають принциповими для того, хто навчається.

Як вибрати кращого наставника:

  • Почитати відгуки та послухати, що говорять про викладачів водіння інші курсанти.
  • Познайомитись з усіма інструкторами автошколи, поговорити про керування, як відбуватимуться заняття. Поговоріть на загальні теми, щоб дізнатися людину краще.
  • Якщо провести перше пробне заняття, ви зможете ближче познайомитись із кандидатом.

В автошколі «Авто-Дор» (Харків) кожен інструктор з водіння має найвищу кваліфікацію, а також:

  • застосовує індивідуальний підхід до своїх учнів;
  • враховує їх психофізіологічні особливості;
  • вибудовує індивідуальний перебіг занять;
  • бере до уваги як швидко засвоює курсант матеріал;
  • наголошує на проблемних моментах.

Отже, інструктор з водіння – визначальна постать у процесі навчання. Тому його найкраще обирати самостійно. Поспілкуйтеся заздалегідь з кандидатом, щоб визначити, чи комфортно буде з ним перебувати в одній машині. Якщо закласти в навчальний процес взаєморозуміння, тоді вчитися водінню з інструктором буде легко та ефективно.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *