Навчиться керувати авто зможе кожен, хто дійсно цього хоче. Автошкола Авто-Дор готує добрих фахівців та приділяє багато уваги підготовці майбутніх водіїв. Але у кожного новачка спочатку будуть труднощі в керуванні транспортним засобом. Яскравий приклад цьому – їзда бездоріжжям, яка стає важкою задачею. Що ж потрібно знати про цей вид керування?

Їзда по бездоріжжю: основні помилки

Водії із досвідом не бояться виїжджати на будь-яку дорогу. Проте, новачки часто роблять помилки. Це цілком нормально, оскільки у будь-якій справі потрібні досвід та практика. Їзда по бездоріжжю лякає водіїв-початківців, і часто вони роблять необдумані вчинки. Розглянемо найпоширеніші помилки під час їзди бездоріжжям:

  • Перевірка авто. Новачки забувають про те, що важливо постійно моніторити стан машини. Особливо це актуально, якщо на вас чекає довга дорога, у тому числі їзда бездоріжжям. Варто переконатися у справності двигуна, гальм, перевірити рівень масла, стан фар та шин.
  • Складання маршруту. Заздалегідь потрібно переглянути весь майбутній маршрут, спланувати зупинки. Також потрібно попередньо з’ясувати, чи у вашому маршруті буде бездоріжжя, щоб до цього підготуватися, заправити машину.
  • Перевантаження. Щоб їхати комфортно та не затихнути, потрібно правильно розподілити речі. Не можна повністю забивати багажне відділення або класти всі речі до салону, оскільки може постраждати огляд для водія.
  • Не відволікайтесь. Їзда з бездоріжжя потребує концентрації, тому не можна відволікатися на розмови з пасажирами або телефонні дзвінки.
  • Застрягти на бездоріжжі. Якщо авто починає застрягати в ямі чи бруді, треба все тримати під контролем і не дати машині завантажити ще більше. Для цього важливо одразу оцінити масштаби проблеми, а потім починати повертати колеса у різні боки. Можна спробувати розгойдувати авто туди-сюди для того, щоб було легше вибратися з ями.

Впевнена їзда бездоріжжям – важлива навичка для всіх водіїв, не тільки початківців.

Різновиди бездоріжжя

Їзда з бездоріжжя буває різною і залежить від того, які саме перешкоди треба долати.

Броди

Перед тим, як почати їхати по воді, огляньте дно. Водій повинен переконатися, що глибина не більша, ніж висота порога авто. Подолати будь-який брід краще на першій передачі, при цьому рухатися треба постійно, не зупиняючись.
фото езда по воде

Пісок

Для руху по піску потрібно зменшити тиск повітря в шинах до мінімально допустимого. Тоді цю перешкоду нескладно подолати. В цьому випадку краще рухатися по накатаних коліях (якщо є), де пісок вже трохи утрамбований.

Грунтові дороги, чорнозем

На таких ділянках дороги треба бути уважним, тому що зазвичай вони мають накатані колії різних розмірів та глибини. Для руху на чорноземі вибирайте ділянки вищі та не вологі. Також рухайтеся під кутом до глибокої колії, щоб не потрапити до неї.

Глина

Рух сухою глинистою дорогою не повинен викликати труднощів. Однак мокра глина становить велику небезпеку, оскільки машина ковзає по ґрунту.
Якщо пішов дощ, а на вас чекає їзда по глині, негайно виїжджайте на безпечну ділянку. Навіть невеликий короткочасний дощ зробить їзду глинистою дорогою важкою навіть для досвідченого водія.
Якщо ж вам все ж таки довелося їхати мокрою глиною, вибирайте рівні ділянки. Це перешкоджатиме бічному сповзанню машини дорогою. Остерігайтеся колії, тому що з неї буде складно вибратися.

Заболоченість

При їзді у заболочених місцях також потрібно знизити тиск у шинах. Огляньте місцевість і їдьте там, де найбільше рослин. Вони допоможуть утримати авто на поверхні і не дадуть поринути углиб.

Круті підйоми та спуски

Подолати підйоми потрібно на низьких передачах. Перед початком руху вийдіть з авто і пройдіть пішки весь підйом, огляньте його, обміркуйте траєкторію. Також потрібно переконатися, що у вас вийде виїхати на рівну дорогу легко. Тільки після цього починайте рух.

На крутих спусках вмикайте мінімальну передачу і в жодному разі не глушіть двигун. У разі відмови гальм ви зможете гальмувати мотором. При необхідності підгальмовуйте гальмом під час подолання цієї перешкоди.
фото езда по песку

Поради для новачків та досвідчених водіїв

Кожен автомобіліст має вміти долати бездоріжжя, оскільки така перешкода зустрічається не лише в нашій країні. Їзда з бездоріжжя може здатися для новачків складною, але треба вчитися. Знаючи теоретично всі нюанси, буде легше і практично. Тому потрібно прислухатися до порад професіоналів:

  1. Ремінь безпеки краще не пристібати перед небезпечними ділянками доріг (наприклад, перед водою). Тоді ви швидше виберетеся з авто у разі небезпеки.
  2. Прохідність машини можна збільшити стравлювання тиску в шинах до 1 атмосфери. Це допоможе суттєво збільшити площу поверхні зчеплення.
  3. У багажнику завжди має бути трос для буксирування. Не треба скупитися і покупати звичайний. Краще придбати динамічний, який витримає різкі ривки та не обірветься від великого навантаження.
  4. Якщо ви не впевнені, як правильно проїхати небезпечну ділянку, вийдіть з машини і пройдіть її пішки. Перегляньте весь шлях і визначте оптимальну траєкторію.
  5. Незнайомий брід краще об’їхати іншою дорогою, тому що вибратися з води дуже складно. Якщо інших варіантів немає, то дійте акуратно і плавно, інакше можете втратити свій автомобіль.
  6. Після того, як ви проїхали складну ділянку, огляньте машину. Цілком ймовірно, що можуть бути якісь ушкодження або треба підкачати колеса.
  7. Якщо вас чекає їзда бездоріжжям, то захопіть з собою манометр, трос, лопату, компресор, а також навіть змінний одяг і гумові чоботи.
  8. У будь-яких випадках не панікуйте на бездоріжжі. Потрібно завжди мислити позитивно та включати логіку. Також не забувайте застосовувати всі накопичені знання та навички.

Їзда по бездоріжжю рано чи пізно чекає на будь-якого водія. Проаналізуйте типові помилки новачків та не допускайте їх. Застосовуйте на практиці поради, які пропонують професійні інструктори школи водіння Авто-Дор.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *