Несподівані та неприємні ситуації трапляються з усіма. Тому як буксирувати автомобіль повинен знати кожен водій.

Правила ДР про буксирування

Один із розділів правил дорожнього руху стосується буксирування – як буксирувати автомобіль, як позначати зчеплену пару авто на дорозі та інші важливі моменти. У всіх автошколах тема буксирування обов’язково вивчається, і питання на тему зустрічаються у квитках на іспиті ДАІ.

Основні правила:

  1. Перед тим, як буксирувати автомобіль, треба позначити обидві машини: ближнє світло, габарити, аварійка.
  2. Якщо світлові покажчики пошкодженої машини не вмикаються, можна встановити знак аварійної зупинки на задньому склі або бампері. Можна використовувати протитуманки.
  3. Трос позначається прапорцями (кожен метр канату). Або він може бути із світлоповертаючого матеріалу.
  4. Водій несправного автомобіля знаходиться за кермом і стежить, щоб трос (канат) був натягнутим. Особливо треба бути обережним на поворотах. На спусках слід пригальмовувати, якщо потрібно, ручним гальмом.
  5. Швидкість трохи більше 50 км/год.

Попередньо водії мають домовитись про знаки один одному. Можливе використання телефону, але це може відволікати від дороги.

Буксирування заборонено:

  1. При ожеледиці на мокрій слизькій дорозі не можна тягнути на тросі.
  2. Якщо загальна довжина зчепленої пари більша за 22 метри (для автобусів та іншого маршрутного транспорту – 30 метрів).
  3. Якщо несправна машина важча за буксир.
  4. Не буксирують мотоцикли та велосипеди.

На курсах водіїв обов’язково наголошують на тому, що перевезення людей під час буксирування не дозволяється.

Види буксирування на МКПП

Механічна трансмісія дозволяє буксирувати та буксируватися легковим та вантажним авто.

Можливі варіанти буксирування:

  • Гнучка зчіпка – на тросі чи канаті, які можуть бути з металу чи капрону. Рекомендована довжина – близько 4-6 метрів. Дозволяється у випадках, якщо тільки у авто в робочому стані гальма та кермо. На курсах водіння учнів найчастіше знайомлять саме із цим способом.
  • Тверда зчіпка. Спеціальна споруда із труб та куточків не більше чотирьох метрів завдовжки. Це може бути штанга, трапеція чи трикутник.
  • З частковим або повним навантаженням. Часткове навантаження має на увазі, що частину машини їде на своїх колесах, а частину закріплюють на вантажівці або евакуаторі. Повна – машину цілком везуть на платформі.

Найчастіше використовується гнучка зчіпка, тому варто возити буксирувальний трос в машині про всяк випадок. До речі, перш, ніж думати, як буксирувати автомобіль, можна спробувати завести машину з механічною КПП «з штовхача» або «прикурити», якщо справа в акумуляторі, що сів, або непрацюючому стартері.

У процесі буксирування беруть участь обидва водії (крім варіанта з навантаженням). Буксир зазнає серйозних навантажень, тому тягач має бути повністю в порядку. Водій цієї машини повинен їхати плавно, маневри здійснювати з максимально можливим радіусом, попереджати другого водія про повороти та перебудови заздалегідь.

Буксирувати машину може лише досвідчений водій. Якщо той, хто «на краватці» потрапив у подібну ситуацію вперше, його варто попередньо навчити.

Інструктори автошколи «Авто-Дор» знайомлять студентів із основними видами буксирування, адже від поломок та відмов техніки ніхто не застрахований.

Як буксирувати автомобіль на АКПП

Найчастіше фахівці говорять про те, що машину з автоматом краще не буксирувати, а одразу викликати евакуатор. Але що робити, якщо до СТО кілька десятків метрів, а виклик навантажувача займе півдня? Буксирувати.

Основні правила як буксирувати автомобіль із коробкою-автомат:

  1. Обов’язково попередньо перевірити рівень олії в КПП. Долити, якщо потрібно. Якщо справа відбувається взимку, то краще олію спершу підігріти.
  2. Виставити передачу на положення N, якщо це можливо. Непрацюючий двигун може не дати це зробити, адже коробка блокується.
  3. Дотримуватися дозволених швидкостей: для 3-швидкісного автомата – до 30 км/год (їхати не більше 35 км), для 4-швидкісного – до 50 км/год (не далі ніж 50 км).
  4. Бажано використовувати не трос, а жорстке зчеплення, тоді не буде ривків та додаткових навантажень.

Викладачі автошколи “Авто-Дор” (Харків) наполегливо радять машини з повним приводом взагалі не буксирувати.

Правила для автомобіля-тягача з автоматичною КПП:

  1. Якщо потрібно тягнути когось, то на автоматі потрібно виставити положення 1 або 2. У жодному разі не D.
  2. Обов’язково варто стежити за датчиками та показаннями комп’ютера, адже за таких сильних навантажень автомобіль може перегрітися.
  3. Важливо попередньо вивчити інструкцію до автомобіля, там вказані параметри автомата та допустима швидкість буксирування.

Отже, в процесі розгляду питання, як буксирувати автомобіль з механікою або автоматом, стало зрозуміло: можна тягнути на тросі, на жорсткому зчіпці або частково вантажити авто на платформу. Машини з механічною КПП буксирують і буксуються без особливих проблем, а ось з автоматом краще бути обережнішим.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *