Недостатньо просто отримати права і абияк виїжджати на проїжджу частину. Потрібно постійно практикуватися, вивчати нові маневри, використовувати всі знання. Курси керування Авто-Дор випускає водіїв, які готові до труднощів на дорогах. Наприклад, важливо знати, як гальмувати двигуном, ця навичка знадобиться у разі несправності гальм.

Як гальмувати двигуном правильно?

Мотор автомобіля влаштований так, що постійно працює на холостих оборотах. Він починає функціонувати інтенсивніше при натисканні на педалі газ. Після того як водій знімає ногу з педалі, двигун знову знижує оберти. Якщо транспортний засіб рухається на будь-якій передачі без тиску на аксселератор, це буде зниження швидкості. Такий процес і можна вважати гальмуванням двигуном. Чим нижча передача, тим менша швидкість авто на холостому ходу.

Як гальмувати двигуном важливо знати у таких ситуаціях:

  • поломка ручного гальма або гальмівної системи загалом;
  • уповільнення руху в аварійній ситуації, наприклад, дорога вкрита льодом або бруд, калюжі;
  • їзда по нерівних поверхнях, крутих спусках, підйомах.

Таке гальмування дозволяє уникнути аварій на дорогах. Водії воліють саме гальмування мотором, тому що в деяких випадках не можуть повністю покладатися на антиблокувальну систему. Уповільнення ходу двигуном завжди спрацює правильно в екстрених ситуаціях і дає можливість уникнути поломок.

Порядок дій

Варто чітко усвідомити алгоритм дій, щоби впевнено керувати транспортним засобом. Отже, як гальмувати двигуном правильно:

  1. Потрібно перестати вичавлювати педаль газу, просто відпустити її.
  2. Вижимати зчеплення до упору потрібно після повного зниження обертів та мінімальної позначки на спідометрі.
  3. Переключити швидкість на нижчу.
  4. Поступово відпускати зчеплення. Важливо робити це повільно, а чи не різко. А якщо ні, то можливі поломки комплектуючих запчастин, а також вихід з ладу всієї системи.

При такому маневрі двигун може затихнути, колеса машини заблокуватися. Щоб цього не сталося, не можна перестрибувати з однієї швидкості на іншу. Перемикати їх потрібно строго по порядку.

Переваги і недоліки

Є деякі плюси при використанні такого прийому, серед яких:

  • автомобіль плавно сповільнюється на будь-яких покриттях;
  • машина не підвищує швидкість руху на різких спусках;
  • дбайливе ставлення до гальмівної системи, мінімальний знос дисків та колодок;
  • паливо витрачається менше;
  • безпечне уповільнення на крижаній дорозі, крутих поворотах.

Вже стало зрозуміло, як гальмувати двигуном. Але є в цьому способі свої недоліки:

  1. Якщо мінімальної швидкості не дотримується, то двигун глухне.
  2. Є можливість пошкодити кошик зчеплення та диск. Але це переважно відбувається при непослідовному перемиканні передач.
  3. При гальмуванні двигуном не починають горіти спеціальні стоп-сигнали. Через це інші водії можуть не помітити, що ваша машина починає знижувати швидкість.

Відмінності на автоматі та механіці

Як гальмувати двигуном на механіці, ми вже детально розібрали в розділі Порядок дій. Необхідно правильно та поступово знижувати швидкість, а потім переходити на першу передачу. А ось на автоматі може бути складно це зробити. Тут все залежатиме від виду коробки, її конструкції, а також можливостей водія на дорозі в момент гальмування двигуном.

Існують автоматичні коробки передач, які дозволяють у ручному режимі перемикати передачу. Можна вибирати режими з нижчими передачами. Тоді треба діяти за нашою інструкцією.

Однак, буває, що водій не може зробити нічого самостійно. Тому потрібно ретельно вивчити інформацію про свою машину, прочитати інструкцію або зв’язатися з виробником. Тоді стане зрозуміло, як гальмувати двигун у машині з автоматичною коробкою передач.

Тепер ви точно знаєте, як гальмувати двигун правильно і при цьому безпечно. Ця навичка може стати в нагоді на дорозі в складних випадках. Машина має повністю підкорятися водієві, тоді рух буде безаварійним.

Якщо вивчатимете щось нове, практикуватимете, то станете хорошим водієм, який впорається з будь-якою ситуацією на трасі.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *