Відповідальні та дбають про себе та своїх близьких водії з настанням прохолодних осінніх днів та ночей, починають розмірковувати, коли ставити зимову гуму. Вже час чи ще тиждень поїздити на літній? Розберемося, що говорить про це законодавство.

Види шин

Перш ніж вирішувати, коли ставити зимову гуму, треба з’ясувати суть.

Отже, є такі шини:

  1. Зимові – виготовляються із спеціальних морозостійких матеріалів. Це необхідно для того, щоб за низьких температур гума не тверділа і зберігала хорошу зчіпку з дорогою. Часто водії вибирають шини з шипами, які забезпечують ще більшу безпеку в умовах зимової ожеледиці або снігу, але водій повинен розміщувати знак «Шипи». Влітку їздити на зимових шинах не рекомендується.
  2. Літні шини виготовлені із матеріалів, які добре переносять високі температури, у тому числі гарячий асфальт. Однак слід знати, що при температурі нижче 10 градусів вони тверднуть. Взимку на літніх шинах їздити неможливо, тому що тоді авто перестає бути стійким. Так що вже зрозуміло, що перевзутті треба обов’язково, а коли ставити зимову гуму – треба дивитися за погодою.
  3. Всесезонні шини – середній варіант між зимовими та літніми. Але взимку вони поводяться гірше на асфальті, аніж зимове, як і влітку – літні. Звичайно, економніше їздити на позасезонці, а не мати комплект зимової та літньої гуми.

Придбати комплект зимових шин у наш час – дороге задоволення, але можна спробувати здешевити процес. У деяких випадках не варто купувати дорогу зимову гуму для авто – для звичайного міського автомобіля досить недорогих шин українського виробництва. Дорогими імпортними шинами є сенс придбати, коли автомобіль відповідного класу і у водія темперамент гонщика.

Як вважають фахівці – «перевзуватися» в зимову гуму треба, коли вночі температура тримається не вище за 7 ℃.

За законом

Коли ж міняти літню гуму на зимову в Україні згідно із законом? Виявляється, що в Україні такого закону немає. Законодавство лише означає, з якими несправностями забороняється їздити машинами. Є пункти в ПДР, що стосуються гуми.

Тобто:

  • Існують чітко прописані норми залишкового малюнка протектора для різних типів транспорту.
  • Шини з пошкодженнями та помітним ремонтом на них використовувати заборонено.
  • Заборонено встановлення на осі одночасно шипованих та нешипованих, морозостійких та не морозостійких, з різним протектором покришок. Вони за поганих погодних умов можуть призвести до занесення, втрати управління, погіршення зчіпки з дорогою. В результаті – до аварій.

За ці та інші порушення водія штрафують.

Штрафи за порушення

На жаль, в Україні немає запропонованих дат, коли міняти гуму на зимову. У багатьох інших країнах за їзду на шинах «не за сезоном» – штрафують, аж до позбавлення прав та свободи.

В Україні штрафують за технічні несправності та недотримання запропонованих вимог у правилах дорожнього руху. Управління машиною, яка перебуває у незадоволеному технічному стані, на «лисій» гумі та з іншими порушеннями тягне за собою штраф від 340 до 850 гривень. При повторному правопорушенні – позбавлення посвідчення водія до 6 місяців і арешт до 10 діб.

За нерозміщення на авто, укомплектоване зимовою гумою із шипами, знака «шипи» штрафу в законі не передбачено. Однак, якщо такий транспорт потрапив у ДТП, цей момент стане обтяжливою обставиною.

Чи можна опротестувати штраф?

Якщо водій не згоден із протоколом, він одразу ж, на місці, має вписати свої коментарі. Не забувайте брати копію протоколу. Адже далі можна звернутися до суду та довести свою невинність.

Кожен водій вирішує самостійно коли ставити зимову гуму. На жаль, у законах України не прописано конкретний період, коли господар авто зобов’язаний перемонтувати колеса. Крім того, свідомість деяких водіїв залишає бажати кращого. Тому цілком можна зустріти у морози авто на літній гумі. Давайте все ж таки будемо уважнішими та відповідальнішими, адже виїжджаючи на дорогу, ми відповідаємо за безпеку пасажирів та інших учасників руху.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *