Шлях кожного водія не раз «перегороджуватимуть» клумби, навколо яких організовано круговий рух. Як же правильно заїжджати, рухатися смугами і з’їжджати з такого перетину доріг?

Правила руху

Такий тип перехрестя нагадує острівець посередині і дорогу навколо нього з кількома відгалуженнями.
З одного боку, він дуже зручний, оскільки має кілька з’їздів. Водій заїжджає на нього та рухається по колу, а потім з’їжджає у потрібному напрямку. Такі перехрестя є:

  • у містах, де посеред, на острівці, влаштовують квіткові клумби;
  • у невеликих геть ПГТ;
  • інших дорогах по всій Україні.

Раніше, круговий рух підкорявся основному правилу перетину рівнозначних доріг – водії мали пропускати охочих заїхати на кільце («перешкода праворуч»), а далі треба було пропускати наступних охочих заїхати і аж до свого з’їзду. У 2017 році було ухвалено закон, який ухвалив, що на багатьох клумбах саме рух навколо острівця буде головним. Тобто всі охочі заїхати пропускатимуть тих, хто вже там «крутить». Натомість виїхати з клумби можна безперешкодно та без зупинок.

Зроблено зміну у правилах із двох причин:

  1. Зробити аналогічно як у країнах Євросоюзу.
  2. Розвантажити “кола”, щоб машини проїжджали клумбу без зупинок.

Увага: це правило стосується не всіх перехресть із круговим рухом, стежте за знаками.

Регулюючі знаки та розмітка

Машини їдуть навколо острівця проти годинникової стрілки, що показано на основному знаку Круговий рух.

Також перед клумбою ставлять і знаки пріоритету, де вказано, яка головна дорога. На більшості таких перехресть саме коло буде головною дорогою.

На колі часто є розмітка, що допомагає водіям побачити розміщення смуг та займати найзручнішу з них під час проїзду перехрестя.

Інструктори автошколи Авто-Дор відпрацьовують із учнями навички проїзду навколо клумби, щоб навчити курсанта правильному проїзду такої «перешкоди».

Варто пам’ятати, що перед колом треба скинути швидкість, щоб не влетіти в поворот, втративши керування і створити аварійну ситуацію. Тим більше, що зараз більшість таких роз’їздів є головною дорогою і автоматично треба буде пропустити всіх на ньому.

Круговий рух: смуги

В’їжджати на таке складне перетин можна з будь-якої смуги. Досвідчений водій, вже заздалегідь знаючи в який з’їзд йому потрібний, займає відповідну смугу, щоб не перебудовуватись на самій клумбі. Зрозуміло, що заїжджаючи правою, центральною або лівою смугою, він і на самій клумбі займає відповідну смугу.

Як правильно їхати смугами

Щоб не зупинятися і не влаштовувати аварійні ситуації, краще поступово пересуватися смугами і з’їхати безперешкодно на свою дорогу.

  • Якщо водієві треба повертати відразу в наступний з’їзд праворуч, то зручніше для нього зайняти праву смугу, якщо він їде далі – може триматися в центральній.
  • Притискатися до острівця, займаючи ліву смугу, краще тим, хто проїжджатиме повз кілька з’їздів, щоб не заважати іншим учасникам.
  • Виїзд дозволено з будь-якої смуги, хоч треба пам’ятати, що варто спершу пропустити весь інший транспорт, щоб виїхати з перехрестя.

Сигнали поворотників

Таке перехрестя може змусити хвилюватися недосвідченого водія, який уперше зіткнувся з таким типом перетину доріг. Почати хоча б із сигналу повороту. Який поворотник треба вмикати? Якщо хочемо йти відразу на праву з’їзну дорогу, то логічно, що правий. Але спершу будемо начебто рухатися вліво, щоб обігнути клумбу. Ситуація нелегка.

Водій сигналами повороту повідомляють іншим учасникам, куди планує їхати далі:

  • При заїзді на клумбу не потрібно включати поворотники, а ось показати, куди водій хоче з’їжджати обов’язково.
  • Правий включаємо, щоб з’їхати одразу.
  • Нічого не вмикаємо, щоб їхати далі.
  • Лівий включаємо, якщо хочемо показати, що ми плануємо проїжджати багато з’їздів – адже нам на останній.

За світловими сигналами інші учасники орієнтуватимуться, чи залишатиметеся на колі або з’їжджатимете, щоб і самим зайняти зручне положення.

Штраф за будь-які порушення розмітки на колі та руху буде стандартним – 255 гривень.
Отже, круговий рух не рідкість на дорогах нашої країни. Дотримуючись вимог знаків та розмітки, можна легко перетнути таке перехрестя, не доставивши нікому проблем.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *