Конкурс від Ford Found Smart Mobility Challenge виграв студентський проект мобільної лави. Засіб пересування “Talk or Drive” (“розмовляй чи рухайся”) – це цікавий симбіоз мобільності та спілкування. До того ж, щоб керувати такою лавкою не потрібно навчання в автошколі.
Що ж є лава “TOD”
Це цікавий спосіб зробити людей мобільнішими в умовах міста та дати їм можливість більшого спілкування, спонукати до взаємодії.
Концепт лави являє собою систему режимів, що адаптується:
- лави;
- столу;
- засоби пересування.
У статичному стані лава може вмістити до трьох осіб. A з двох лавок за допомогою плоского квадрата можна зробити стіл. Люди можуть додавати до нього аксесуари, такі як стільці та куточки за допомогою системи плагінів. Вони можуть об’єднати кілька TOD, щоб організувати пікнік.
У мобільному стані лава може перевозити до двох осіб та розвивати швидкість до 20 км/год. Усередині є люк для багажу. А ззаду та з боків прикріплені еластичні стрічки, за допомогою яких можна перевозити малогабаритні чи довгі предмети.
Забронювати такий “сидячий самокат” можливо за допомогою спеціальної програми на смартфоні. Ford Found Smart Mobility Challenge виділив призовий фонд у розмірі 14 600 євро, щоб втілити проект “TOD” у життя.
Творці вважають, що рішення для міської мобільності, таке як TOD, матиме велике значення, гарантуючи, що люди легко знайдуть місце, щоб посидіти у переповнених парках або на вулицях, а також зможуть легко їздити на короткі відстані невеликих транспортних засобів.
Цей приклад допомагає зрозуміти як дизайнерські рішення можуть органічно змінювати життя городян на краще, оскільки дана концепція привертає увагу своєю креативністю, кумедністю та багатофункціональністю.