Миття машини впливає не тільки на вигляд авто, але і на довговічність лакофарбового покриття. Варто знати, як правильно мити власний автомобіль.

Мити чи не мити

Нікому не подобається брудний автомобіль. Однак багато водіїв побоюються часто мити машину, щоб не пошкодити лакофарбове покриття. Хоча бруд, пісок, реагенти, які залишаються на машині, це причини корозії, вони ушкоджують поверхню кузова.

Негативні наслідки можуть виникнути не тільки через частоту миття, але також через якість миття машини. Тому треба ретельно вибирати автомийку або самостійно мити авто, суворо дотримуючись рекомендацій.

Миття машини: 6 порад

Як часто і правильно потрібно мити автомобіль:

  1. Влітку можна мити так часто, як потрібно (в середньому раз на тиждень). Обов’язково треба висушувати або обтирати авто насухо – щоб не залишалися сухі плями води.
  2. У теплу пору року використовується лише тепла вода.
  3. Взимку нижче 10 градусів мити не варто зовсім.
  4. У прохолодну пору року краще мити рідше – скоринка, що утворилася, з бруду буде захисним «коконом» від наступних впливів.
  5. Взимку миють не на вулиці, а в приміщенні, бажано перед виїздом, а не перед паркуванням на ніч.
  6. Взимку використовують холодну воду.

Фахівці автошколи Авто-Дор нагадують, що миття транспорту потрібно починати лише тоді, коли є достатньо часу, щоб провести весь процес від «А» до «Я». В іншому випадку поспішність призводить до пошкоджень фарби, залишків води в різних відсіках, щілинах. Результат таких дій – корозія. Позбавлятися іржі буде набагато складніше.

Миття машини: мінуси автомийок

Отже, потрібно помити ТС. Постає питання – де і як. Можна заїхати на першу-ліпшу, де мийка машини дешевше або на певну – знайому, звичну. За чітко відведений час авто попилососять, помиють, посушать, натрують воском. Водій у цей час відпочиває, п’є каву. Зручно та практично. Але не все так добре:

  • ціни на обслуговування підвищуються чи не щодня, тому регулярно мити авто – це окрема стаття витрат;
    вибираючи «подешевше», можна отримати неякісний результат – не такий очікуваний вигляд, наслідки у
  • вигляді плям, залишків води тощо;
  • проконтролювати процес не завжди вдасться.

Якщо потрібна швидка та без участі самого власника мийка машини – ласкаво просимо на автомийку. Але вибирайте хорошу та перевірену. В іншому випадку краще використовувати миття самообслуговування або мити власноруч.

Станції самообслуговування

Плюс цих станцій у тому, що є потрібне обладнання, яке дозволяє промити машину набагато якісніше (і легше), ніж мити вручну із відра.

Як правило, такі автомийки дозволяють застосувати всі можливі режими:

  • попереднє ополіскування (якщо бруд);
  • основне миття;
  • додаткове миття (від комах і так далі);
  • ополіскування;
  • віск, блиск;
  • сушіння.

Економія на миття авто на такій станції буде тим більшою, чим краще водій знає, як мити машину на мийці самообслуговування.

Якщо порівнювати з автомийкою – ціни нижчі і є гнучка система вибору програм. Наприклад, мінімальна вартість – 10 гривень за жетон. При цьому можна вибрати по 1-2 хвилини з будь-якої програми. Якщо машину треба тільки обполоснути – можна й у 10 гривень вкластися. Загальна вартість з усім набором програм обійдеться не більше 50 гривень, якщо водій досить швидко все зробить.

Вся суть у – оперативності та швидкості робіт. Припустимо, вибираємо 2 хвилини – миття з шампунем, 2 хвилини – ополіскування чистою водою (тобто це все обійдеться в 20 гривень).

Покрокова інструкція

Моєм:

  1. Наносимо помірну кількість піни рівномірно по всій поверхні. якщо піни буде дуже багато, можна не встигнути її змити. При цьому залишати автохімію на поверхні машини небажано.
  2. Змиваємо швидко та просто. Близько підносити струмінь води до покриття не можна, оскільки можна пошкодити фарбу. Працюємо як щіткою – зганяємо піну під кутом.
  3. Правильно було б змивати знизу вгору – спочатку боковини, потім перед і зад, і останніми – дах та багажник, але оскільки нам треба вкластися у заданий час, миття машини відбувається зверху вниз.
  4. Не забуваємо промити колеса та місця під арками – там завжди забивається бруд, пісок та суміш, якою посипають дороги взимку.

Інші опції:

  • Якщо ж авто занадто брудне, і бруд уже присох, то доведеться витратити більше часу. Вибираємо режим – Попереднє миття машини, обробляємо авто спеціальною хімією. Тут мета – розм’якшити бруд, змивати його на цьому етапі не потрібно.
  • Віск – нанесення шару воску дає не лише гарний зовнішній результат, а й захист. Тонка плівка захистить від пилу та бруду, а взимку від реагентів.
  • Ополіскування осмосною, демінералізованою водою. Це – особлива опція, яка полегшує сушіння та скасовує протирання після миття. Плямок не залишиться.

За загальною програмою (з різними допопціями) миття машини займе близько 7-8 хвилин.

Фахівці кажуть, що ці мийки легко справляються.

няються з несильними забрудненнями. До них можна звертатися раз на тиждень-два. Але якщо авто не милося всю зиму, краще поїхати на звичайну автомийку, щоби з транспортом повозилися професіонали.

Отже, мити авто потрібно. Якщо дозволяють фінанси – вибирайте автомийку, а якщо хочеться заощадити – станції самообслуговування. Якщо вміти все робити, то миття машини пройде швидко і вас радуватиме вигляд вашого автомобіля.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *