З кожним роком зростає кількість ДТП, за яких гине велика кількість людей. Водієві транспортного засобу завжди потрібно бути уважним, але особливо коли він проїжджає небезпечну ділянку дороги.

Що таке небезпечна ділянка дороги

Досвідчені водії та новачки повинні знати, як поводитися на тому чи іншому відрізку шляху. Детально усі правила поведінки на дорозі вивчають в автошколі Авто-Дор, оскільки її викладачі зацікавлені в успіхах своїх учнів. Курсанти, зокрема, розбирають поняття, що таке небезпечна ділянка дороги.

Визначення

Аварійно-небезпечна ділянка – це той відрізок траси, на якому щорічно реєструють ДТП. Є й свої деталі у цьому визначенні:
це ділянка не більше 1000 метрів по трасі та двохсот метрів за будь-якими населеними пунктами;
щороку на цьому відрізку відбувається не менше трьох аварій одного плану або п’ять різних, коли є жертви, які загинули.

Попереджувальні знаки

На небезпечних дорогах встановлюють дорожній знак – трикутник з червоним обрамленням, усередині нього знаходиться знак оклику. Також може бути плакат жовтого кольору, на якому написано попередження. На такому борді можуть розташовуватися знаки “інші небезпеки” або “вид небезпеки”, а також знак обмеження швидкості.

Однак, найчастіше водієві незрозуміло, де саме його може чатувати на небезпеку і в чому її суть. Виходить, побачивши попередження треба бути гранично обережним. Хоча ця якість не завадить будь-яким ділянкам дороги.

Де треба бути уважним

Ніколи не можна втрачати пильність, тому що небезпека на дорозі може чекати на водія всюди. Однак треба знати, які ділянки на дорозі найбільш небезпечні.

Траса з інтенсивним рухом

Найнебезпечніша ділянка дороги – це траса з інтенсивним рухом. Рівень аварійності на такій трасі суттєво збільшується, тому що тут завжди є великий потік машин. До того ж часто буває, що водію заважає погана видимість через погоду (зливи, снігопади, ожеледиця) або в сутінках, темряві. Коли всі ці фактори збігаються, траса провокує ДТП.

фото интенсивное движение

Такою дорогою не тільки небезпечно їхати, а й зупинятися. Якщо все ж таки необхідна вимушена зупинка через поломку машини, то потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

  • Потрібно постаратися припаркувати авто на узбіччі, а не серед потоку транспортних засобів. Зазвичай рух машини можливий навіть якщо вона вже почала глухнути.
  • Водій зобов’язаний увімкнути аварійку, як тільки відчуває небезпеку через поломки або інші фактори.
  • Усім, хто знаходився всередині машини і виходить з неї на трасу, бажано одягнути одяг зі світловідбиваючими елементами. Ця порада актуальна вночі чи пізно ввечері.
  • Водій повинен встановити аварійний знак (у межах населеного пункту він розташовується на 15 метрів від машини, а поза ним – на 30 метрів).

Якщо поломка незначна, її можна спробувати виправити самотужки. Коли це зробити неможливо, потрібно терміново викликати евакуатор.

Перетин доріг

Ще одна небезпечна ділянка дороги – перетин декількох доріг, просто перехрестя. Тут водій повинен бути уважним і завжди дотримуватися правил дорожнього руху. Іноді все ж таки відбуваються аварійні ситуації.

Затихнути на такій ділянці теж дуже небезпечно. У разі аварійної зупинки встановлюють знак, який інформуватиме інших водіїв. Його встановлення не бажане, а обов’язкове. До того ж, його ставлять на великій відстані від машини, щоб інші транспортні засоби заздалегідь знижували швидкість.

Не рекомендується на перетині доріг різко виходити з машини, щоб не наражати своє життя на небезпеку.

Тунель

Будь-який тунель – це також небезпечна ділянка дороги. Водій, який знає, що йому доведеться рухатися в тунелі, повинен заздалегідь підготуватися до цього відрізку шляху. Потрібно перевірити чи включені фари, закрити вікна, зняти сонцезахисні окуляри, переконатися у справності гальмівної системи. Також водій повинен заздалегідь увімкнути радіо та налаштувати хвилю. Дуже часто водіїв так попереджають про майбутню небезпеку чи аварію на якійсь ділянці тунелю.

фото проезд тоннеля

Під’їжджаючи до тунелю, потрібно зменшити швидкість і утримувати безпечну дистанцію з машинами попереду вас. В’їжджати в тунель, перед яким встановлено червоний сигнал або шлагбаум, не слід.

Як тільки авто починає рухатися тунелем, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Будьте гранично обережними та уважними, тому що аварії на такому відрізку не є рідкістю.
  • Не перевищуйте швидкість, яку дозволено відповідними дорожніми знаками.
  • Дистанція з машинами, що рухаються попереду, повинна бути не менше 5-10 метрів, щоб у разі небезпеки ви встигли загальмувати.
  • Огляньтеся навколо і позначте собі, де є аварійні виходи з тунелю. Можливо, вам доведеться скористатися ними і тоді не потрібно буде гаяти час на пошуки таких виходів.
  • Видимість через лобове скло має бути ідеальною. Якщо воно запітніло з якоїсь причини, треба включити обдув або склоочистителі.

Тунель як небезпечна ділянка дороги є дуже ризикованою. Тому виконуйте усі рекомендації.

Міст

Проїжджаючи міст потрібно бути уважним та обережним. Це також небезпечна ділянка дороги, на якій зменшують швидкість. Часто цим правилом нехтують водії-початківці.

фото проезд моста

Крім того, пам’ятайте, що:

  • Як тільки під’їжджаєте до мосту, зверніть увагу на дорожні знаки, які повідомляють про обмеження висоти, ширини чи інших параметрів.
  • Мостова дорога часто може бути вузькою, що погіршує огляд. Якщо таке трапляється, то потрібно триматися правої сторони та знижувати швидкість транспортного засобу. Тоді у разі небезпеки не потрібно буде різко гальмувати. Також в’їзд на міст буває нерівним, а це ще одна причина не їхати швидко.
  • Потрібно пам’ятати про дистанцію між машинами та їхати спокійно.
  • На мосту важливо враховувати погоду за вікном. Наприклад, взимку звичайна траса може бути зручною, а міст замерзлим. Це пов’язано з тим, що він набагато холодніший. Також ті конструкції, які збудовані над водою, можуть сильно обдуватися вітром. Це теж перешкода водіям, оскільки керування транспортним засобом ускладнюється.

Автомобільні дороги включають багато небезпечних ділянок, на яких водій повинен бути гранично обережним. Не всі знають, що це за ділянки та як поводитися на них. Крім того, не завжди вдається запобігти аварії. Ознайомтеся з правилами проїзду аварійних відрізків, тоді будь-яка небезпечна ділянка дороги не буде такою страшною для водія та його пасажирів.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *