Нічна їзда містом або трасою – складна, а часом небезпечна робота для шофера. Водій, якому доводиться їздити вночі, повинен бути повністю готовим до будь-яких несподіванок.

Їзда в нічний час: небезпеки та проблеми

Здавалося б, ніч зручний час для того, щоб їздити. На дорогах мало пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів, інших машин також майже немає. Але видима легкість керування автомобілем у нічний час доби оманлива. Водій стикається з трьома проблемами:

  1. Хочеться спати.
  2. Обмежена видимість.
  3. Фари зустрічних машин засліплюють.

Щоб безпечно досягти пункту призначення, треба бути добре підготовленим водієм і пересуватися справним автомобілем.

Підготовка автомобіля до нічної їзди

Якщо подорож у сутінках, ввечері або нічна їзда – перед виїздом треба обов’язково перевірити свою машину:

  1. Фари, стоп-сигнали, габаритні вогні, двірники та звуковий сигнал мають бути справними.
  2. Фари, стекла, дзеркала повинні бути чистими.
  3. Перевірити і долити олії та рідини, якщо потрібно. Зробити це вночі на дорозі буде проблематично.
  4. З собою має бути запаска, домкрат, набір ключів. Допомоги вночі можна не дочекатися.

Така підготовка до поїздки не займе багато часу, але зробить водіння в темний час більш безпечним і комфортним.

Нічний рух залежно від типу дороги

Нічна їзда та її особливості залежать від дороги, якою проходитиме шлях. Розглянемо докладніше, як різними дорогами у темний час доби.

В місті

Проїжджаючи освітленими містами, можна зіткнутися з різними проблемами, які можуть створити лихачі, нетверезі пішоходи або погано видимі в темряві перешкоди. Тому при нічній їзді містом варто:

  1. Строго дотримуватися ПДР та швидкісних обмежень. Нагадаємо, з початку 2018 року у населених пунктах дозволена швидкість до 50 км/год.
  2. Звертати особливу увагу на нічні пішоходи.
  3. Якщо ваш шлях пролягає транзитом – скористайтеся окружною дорогою, якщо ви знаєте, що вона гаразд.
  4. Триматися ближче до центру міста. Не варто їздити внутрішніми дорогами спальних мікрорайонів.

Пам’ятайте, що дороги у дворах завжди погано освітлені та, як правило, перебувають у неналежному стані. Краще вибирати основні, добре освітлені проїжджі шляхи.

Трасою

Вважається, що варіант їзди великими дорогами – найбезпечніший. Декілька смуг в одному напрямку, роздільник. Але ДТП трапляються і тут, тому:

  1. Не женіть. Швидкість їзди нічною дорогою має бути такою, щоб встигнути зупинити авто на освітленій вашими фарами ділянці дороги.
  2. У будь-якому підозрілому випадку – пригальмовуйте.
  3. Якщо потрібно зупинитися – постарайтеся з’їхати з дороги на узбіччя або в кишеню, при цьому авто має бути освітлене габаритними вогнями.
  4. Вчасно перемикайте дальнє світло на ближнє. У ПДР йдеться про 250 метрів до зустрічної чи попутної машини.

Якщо вас засліпили і ви не в змозі вести машину – терміново вмикайте аварійку та зупиняйтесь.

Дорогами місцевого значення

Поради при нічній їзді машиною на регіональних, одно- або двосмугових дорогах збігаються з правилами їзди трасою. Але є й такі нюанси:

  1. При перетині з другорядними дорогами краще скидати швидкість і перемикати світло на ближнє.
  2. Якщо немає розмітки – дотримуйтесь своєї смуги.
  3. Досить часто на цих дорогах трапляється погане покриття. Ями, напливи, тріщини можуть бути не видно водієві навіть у вечірній час та сутінках. Тим більше треба бути зосередженим під час руху неосвітленими дорогами вночі.

Тож увага та відповідальне виконання вимог усіх знаків – обов’язкова.

Сільські дороги

Такими дорогами навіть удень їхати складно, не кажучи про ніч. Якщо все ж таки не уникнути цього – їдьте максимально повільно і стежте за дорогою. Налаштуйте фари ближнього світла так, щоб освітлення ніби стелилося перед вами. Далеке світло в цьому випадку вам не допоможе, тому що воно не підсвітить такі перешкоди на дорозі як ями, вибоїни, горби.

Вимоги до водія

Бадьорий, відпочив і уважний водій – головна складова безпечної поїздки вночі. Тому водій теж має підготуватися: добре виспатися та не переїдати напередодні поїздки. У дорогу можна взяти антивідблискові водійські окуляри – вони допомагають уникнути засліплення фарами і знижують стомлюваність очей. Також у нічній поїздці:

  • якщо тільки починає здаватися, що засинаєте, треба зупинити машину і розім’ятися, вмитися холодною водою, випити каву або енергетичні напої;
  • говорити із пасажиром;
  • слухати музику (але не більше двадцяти хвилин);
  • якщо сонливість зовсім не прогнати – краще зупинитися в безпечному місці і подрімати хоча б півгодини.

Виконуючи ці та інші нескладні поради для водіїв у нічний час, можна безпечно дістатися кінцевого пункту.

Нічне водіння для недосвідчених водіїв

В автошколі “Авто-Дор” обов’язково приділяється увага водінню вночі. На теоретичних заняттях курсанти вивчають, у яких випадках необхідно включати фари та які саме, як позначити непрацююче авто на трасі та інші важливі аспекти.

На практичних заняттях досвідчений інструктор обов’язково познайомить учня автокурсів “Авто-Дор” зі складнощами їзди на ніч. Втім, малодосвідченим водіям краще утриматись від поїздок уночі. Якщо все ж таки доведеться виїхати в темний час доби – ведіть автомобіль не поспішаючи, приділяючи максимальну увагу дорозі.

Отже, нічна їзда вимагає від водія дуже багато: уважності, швидкої реакції, бадьорості та спостережливості. Підготувавши авто і себе до такої поїздки, виконуючи поради та відповідально дотримуючись правил дорожнього руху, вночі можна їздити безпечно.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *