Кожен водій повинен добре знати ПДР та намагатися їх не порушувати. Іноді все ж таки поліція штрафує автомобілістів за якісь провини. Тоді треба сплачувати штраф, щоб не було проблем із законом. Якщо зіткнутися з такою ситуацією вперше, можна розгубитися. Тому потрібно знати, як відбувається сплата штрафів ДІБДР.
За що можуть штрафувати
Водії вивчають правила руху на курсах водіння. Там їм докладно пояснюють усі нюанси, зокрема, систему штрафування порушень. Інструктори автошколи Авто-Дор намагаються готувати курсантів так, щоб надалі вони не порушували правил дорожнього руху. Викладачі також роз’яснюють, за що та як поліцейські можуть оштрафувати.
Які ж найпоширеніші види порушень:
- Неправильне перевезення дітей усередині транспортного засобу. Наприклад, відсутність ременя для надійної фіксації на задньому сидінні чи дитячому кріслі.
- Їзда автомобілем, у якого прострочено технічний огляд.
- Відсутність номерного знака на машині або неправильний знак, який за документацією належить іншому транспортному засобу. Також штраф можна отримати, якщо номер машини забруднений, закритий сторонніми предметами, перевернуто, погано зафіксовано.
- Перевищення швидкості на дорозі та порушення заборон, які диктують дорожні знаки.
- Управління несправною машиною, у якої, наприклад, порушено гальмівну або рульову систему, світлові прилади.
- Зупинка або паркування у заборонених місцях.
- Неправильний переїзд залізничних колій, перехресть.
- Управління машиною за відсутності належних документів (страховий поліс, техпаспорт, посвідчення водія).
- Водіння у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння.
Це лише невелика частина порушень правил дорожнього руху, які спричиняють штрафи. Докладніше можна вивчити інформацію на офіційних порталах. Також треба пам’ятати, що при повторних порушеннях одного і того ж пункту сума стягнення стає більшою. Крім того, водія можуть позбавити прав або залучити до виправних робіт.
Види штрафів та хто їх виписує
Оплата штрафів ДІБДР відбувається після явного порушення правил дорожнього руху особами, які керують транспортним засобом. Порушення фіксують:
- представники влади, а саме патрульний поліцейський;
- працівник інспекції з паркування або поліцейський, який також може штрафувати за неправильне паркування машини;
- автоматичне відео та фотофіксація порушень.
Усі штрафи оплачуються за офіційною ухвалою. Бланк суворої звітності видається водієві у паперовому вигляді дома порушення ПДР. Такий документ відрізняється за номером та серією. Поліція віддає копію порушнику, а оригінал відправляє на розгляд до спеціального реєстру. Також інспектор паркування чи поліцейський може видати чек, який також вважається офіційною ухвалою. Він може бути електронним чи паперовим.
Є варіант, що поліція виписує повідомлення про порушення, яке розглядається певний період. Після цього водій отримує штраф поштою. Після автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху автовласник також одержує відповідний документ на пошту.
Порушник не може ігнорувати жодної з постанов. Особливо якщо він отримує їх не особисто в руки. У разі не внесення оплати можуть бути проблеми із законом.
Оплата штрафів ДІБДР: де і як
Оплата штрафів ДІБДР має декілька варіантів. Найнадійніший і затребуваний раніше – внесення необхідної суми через касу банку або будь-яку іншу фінансову установу. Після цієї процедури працівники банку видають квитанцію, яку слід зберігати. Також можна скористатися спеціальними терміналами, які встановлені у тих же банках або на території торгових центрів та магазинів. У такому випадку можна роздрукувати чек про оплату.
Оскільки зараз багато процедур оплачують в онлайн режимі, то штрафи про порушення правил дорожнього руху – не винятки. Можна застосувати онлайн банкінг та внести необхідну суму за реквізитами. Крім того, для зручності вже створили онлайн-сервіс. З його допомогою порушник здійснює оплату з дому або іншого місця, де є доступ в інтернет.
Потрібно також знати, що квитанції не потрібно нікуди відвозити додатково. Після того, як здійснено оплату штрафів ДІБДР, інформація потрапляє до казначейства, потім до офіційного реєстру оплат. Тільки після всіх перевірок у цих інстанціях базу поліції повідомляють про внесення суми штрафу, і представники влади роблять відмітку про виконану ухвалу.
Скільки часу можна не платити
Кожному водієві надається час на оплату штрафу. Звичайно, в ідеалі краще відразу розібратися з цим питанням і не затягувати до того моменту, коли можуть початися проблеми. Трапляються випадки, коли неможливо своєчасно зробити оплату. Наприклад, затримка заробітної плати порушник знаходиться не в країні. Тому встановлено строки оплати до 15 чи 30 календарних днів. Термін оплати штрафу залежатиме від виду порушення. У деяких випадках він може бути продлен.
Коли штраф сплачують у перші десять днів після винесення ухвали, то водій може отримати невелику знижку. Це своєрідна система заохочення від держави, яка офіційно звучить як “достатня сума для закриття ухвали”.
Проблема онлайн-системи
Багатьом водіям зручніше сплатити штрафи онлайн, щоб не стояти у черзі у банку чи біля терміналу. Здається, що така система є ідеальною. Проте є в ній і свої недоліки.
Іноді буває, що водій сплатив і думає, що все пройшло успішно. При цьому можна помилково ввести невірний код, а точніше помилитися лише в одній цифрі і тоді штраф не буде погашений і ухвала залишиться невиконаною. У такому разі потрібно буде взяти ухвалу, квитанції і попрямує до реєстру. Там зможуть виправити помилку та внести коректні дані про оплату.
Онлайн можлива не тільки оплата штрафів ДІБДР – повідомлення про порушення також надсилають електронною поштою. Однак листи можуть не доходити: потрапить у спам, водій довго не перевіряє свою поштову скриньку або спеціальні додатки. Виходить, що онлайн-система одночасно спрощує та ускладнює життя водіїв. Краще не порушувати правила дорожнього руху, і тоді не доведеться витрачати гроші.
Водій транспортного засобу повинен знати свої права та обов’язки. Наприклад, не всім відомо, скільки часу можна оплачувати штраф, який виписав поліцейський. Через це можуть виникнути проблеми із законом. Краще не порушувати правила дорожнього руху, і тоді буде не потрібна оплата штрафів ДІБДР.