Одним із найважливіших етапів при отриманні прав на керування транспортним засобом є перший урок водіння. Саме на цьому занятті починає відбуватися перетворення теоретичних знань на практичні навички. Від того, як пройде це заняття, багато в чому залежить результат подальшого навчання.
Перший урок водіння: їхати треба не одразу
Перш ніж дозволити курсанту запустити двигун, досвідчений інструктор обов’язково зверне його увагу на низку важливих моментів. Крім безпосереднього керування автомобілем, перший урок водіння включає ознайомлення з пристроєм транспортного засобу і підготовку його до руху.
Знайомство з автомобілем
Насамперед, слід знати розташування та призначення основних елементів управління. У водіїв-початківців, які отримують перші уроки в автошколі, можуть виникати труднощі, пов’язані з цим питанням. До основних органів керування транспортним засобом належать:
- Кермо. Якщо необхідно виконувати різні маневри, це здійснюється за допомогою саме рульового колеса.
- Педаль ножного гальма. Управління здійснюється правою ногою, інтенсивність гальмування регулюється силою натискання на педаль. Перший урок водіння обов’язково включає навчання правильної зупинці і зменшення швидкості руху автомобіля, так як це ази водіння авто.
- Педаль керування муфтою зчеплення. Призначена для короткочасного від’єднання силової установки від трансмісії, оскільки це необхідно для ненаголошеного перемикання швидкостей. Управління здійснюється натисканням педалі лівою ногою.
- Педаль газового акселератора Якщо натиснути на педаль, зростає подача палива в циліндри двигуна.
- Швидкість руху транспортного засобу збільшується, оскільки зростає момент, що крутить, на провідних колесах. Управляється правою ногою. Важіль перемикання передач. За допомогою цього елемента проводиться зміна кутової швидкості вторинного валу коробки передач та швидкості руху автомобіля. Перемикання швидкостей виконується правою рукою при повністю стиснутій педалі зчеплення.
- Ручне (стоянкове) гальмо. Пристрій запобігає скочування по похилій площині, оскільки блокує колеса автомобіля.
Перший урок водіння дозволяє практично ознайомитися з головними органами управління.
Правильна посадка
Для комфортного водіння та зниження стомлюваності водія необхідно забезпечити правильне регулювання сидіння. Також потрібно зручно розмістити рульову колонку, якщо таке регулювання передбачене конструкцією автомобіля.
Курсантам, що починають з нуля, на перших уроках необхідно засвоїти ряд правил, оскільки вони дозволять зробити їзду комфортною та безпечною:
- Регулювання положення рульового колеса повинне забезпечувати повний огляд панелі приладів і не викликати надмірної напруги рук. Якщо розглядати кермо як циферблат годинника, правильне положення рук відповідає 10 і 2 годинам. Ці правила слід засвоїти на перших уроках з керування автомобілем, оскільки викорінити неправильні звички складно.
- Положення сидіння водія необхідно відрегулювати відповідно до антропометричних даних. Так як це дозволить розвантажити хребет і уникнути підвищеної стомлюваності.
- Наявність підголівника та його правильне встановлення допоможе уникнути серйозної травми у разі аварії. Крім того, ви зберігатимете правильну поставу в процесі водіння.
- Налаштування дзеркал. Оглядовість під час руху є основним чинником, що дозволяє мінімізувати можливість ДТП. Оскільки завдяки дзеркалам водій може зробити висновок про допустимість або передчасність того чи іншого маневр.
- Регулювання ременя безпеки полягає у правильному виборі його довжини. У сучасних моделях автомобілів передбачено автоматичне регулювання довжини та зусилля спрацьовування ременя безпеки. Якщо ви хочете підвищити свої шанси уникнути серйозних травм і смерті, то використовуйте ремінь безпеки.
- Правильне регулювання сидіння, підголовника та кермової колонки дозволяє не тільки забезпечити комфортне водіння, а й знижує ймовірність серйозних травм у разі аварії.
Перші навички з водіння автомобіля
Перший урок водіння має відбуватися на спеціальному тренувальному майданчику. Програма цього заняття включає найпростіші вправи:
- запуск двигуна;
- початок руху;
- просте маневрування;
- зупинка транспортного засобу;
- рух заднім ходом із використанням дзеркала заднього виду.
Ще одним важливим завданням, яке має вирішити перший урок водіння, є подолання психологічних труднощів. Оскільки у багатьох початківців виникає страх, пов’язаний із керуванням автомобіля. Досвідчений інструктор допоможе позбавитися страху перед транспортним засобом і вселить впевненість у своїх силах.
Звернувшись до автошколи «Авто-Дор» у місті Харків, ви отримаєте можливість пройти навчання на сучасних автомобілях під керівництвом кваліфікованих інструкторів. Отримані навички дозволять без проблем скласти іспит у Територіальному сервісному центрі. Доступна вартість навчання, зручне місце розташування та доброзичливий персонал автошколи зроблять навчання не лише корисним, а й приємним.