Підготовка авто до зими є актуальною восени, коли ще не випав сніг і не встановилися мінусові температури. Досвідчені автомобілісти знають, що перед морозами потрібно якнайретельніше перевірити та покращити стан свого автомобіля. Інакше на дорозі можуть траплятися не лише непередбачені ситуації, а й серйозні поломки, аварії.

Їзда взимку

Інструктори автошколи Авто-Дор готують фахівців, які впевнено почуватимуться за кермом у будь-яку пору року. Ні для кого не секрет, що взимку їздити набагато складніше. Причому труднощі виникають у водія, а й у машини.
Взимку на дорогах складніші умови, ніж улітку чи навесні. Перешкодами для безпечної та комфортної їзди можуть стати низька температура, кучугури або кашоподібна суміш із води та снігу. Щоб подолати ці труднощі, важлива підготовка авто до зими.

Як готуватися до зими

Є кілька дій, які має виконати водій перед настанням холодів. Дехто нехтує цими заходами, бо думають, що машина і так упорається з непередбаченими ситуаціями на дорозі. Але все ж таки підготовка авто до зими дуже потрібна.

Заміна шин

Як тільки ви побачите на градуснику зниження температури до 5-7 градусів, змінюйте літню гуму на зимову. Вирушайте у шиномонтаж або здійсніть заміну самостійно. Купуйте фрикційну або шиповану гуму. Перша більше підходить для їзди мегаполісом, а друга – бездоріжжям. Якщо хочете докладніше про те, яку гуму вибрати для зими, переходьте сюди. Також треба протестувати шини, оглянути їх на наявність чи відсутність тріщин та потертостей. Докладніше про заміну шин читайте тут.

фото меняем шины на зимние

Зарядка акумулятора

Під час великих морозів акумулятор сідає набагато швидше. Іноді вранці водій може мати справу з тим, що не може завести машину. У середньому автомобільний акумулятор заряджається від 10 до 12 години. Робити це краще вдома, а не на вулиці. Вимірюйте рівень електроліту. Термін експлуатації акумулятора також може продовжити очищення клем від окиснення та підтяжка контактів. Це дозволить бути впевненим у тому, що не станеться раптового замикання у дорозі. Як поводитися з акумулятором, коли на вулиці мороз, читайте у нашій статті.

Перевірка фар

Взимку рано темніє, тому треба завжди мати гарне освітлення. Це допоможе зробити рух автомобіля безпечнішим та комфортнішим. Перевірте всі лампочки у фарах і замініть їх, якщо це потреба. Також фари можна відполірувати, а ксенон, що вигорів, замінити. Ці роботи треба зробити пізньої осені до холодів.

Діагностика двигуна

Взимку двигуну працювати набагато складніше, ніж улітку. Є ряд незначних несправностей, які можуть перешкодити роботі двигуна лише під час низьких температур. Перевірте справність свічок запалювання, по необхідності замінити їх, а також переконайтеся в безперебійній роботі електропроводки. Якщо в двигуні є старі зношені деталі, їх краще замінити до настання холодів.

Заміна масла

Підготовка авто до зими передбачає також заміну рідин. Олія може загусати на морозі, що спричинить перебої в роботі мотора. Крім того, загусне масло буде витрачати більше енергії і тоді акумулятор розрядиться швидше. Тому замініть мастило, як тільки на вулиці почне холодати, якщо в автомобіль залито не всесезонне масло. Детальніше про заміну масла та покрокова інструкція тут.

фото меняем масло

Теплоізоляція

Двигун не повинен перемерзати, інакше двигун може вийти з ладу. Часто водії встановлюють теплозахисні екрани на радіатор, утеплюють кришку капота або накривають мотор теплою ковдрою.

Заміна гальмівної рідини

Усі колеса повинні гальмувати з однаковим зусиллям. Тому водієві треба подбати про те, щоби вчасно замінити гальмівну рідину. Крім цього, ретельно огляньте гальмівні колодки. Якщо вони вже сильно зносилися, то замініть їх до того, як ви опинитеся віч-на-віч із засніженою дорогою.

Обробка кузова та скла

Під час снігопадів та підвищеної вологості машина може почати іржавіти. Такі дефекти сильно псують вигляд автомобіля. Кузов можна обробити спеціальним засобом від корозії. Спецзасобами також обробіть скло, фари та всі дзеркала в машині. Нанесіть силіконовим ущільнювачем на всі прокладки, які розміщуються на стиках дверей.

Підготовка авто до зими: що взяти з собою в дорогу

Підготовка авто до зими вимагає серйозності та усвідомленості, оскільки ці заходи зроблять поїздки безпечнішими. Крім перевірки та підготовки автомобіля водій також повинен знати, що потрібно покласти у багажник:

  1. Запасні пускові дроти. Вони можуть знадобитися в екстреній ситуації, коли акумулятор зламається. Тоді можна буде спробувати завестись від іншого автомобіля.
  2. Надійний трос для буксирування. Ця річ завжди має бути у багажнику. Ніхто не знає, коли з’явиться необхідність витягувати машину з кучугури або буксирувати автомобіль до місця ремонту.
  3. Щітка та скребок. Вони незамінні, коли потрібно прибрати сніг із лобового чи іншого скла. Можна також захопити із собою спеціальний засіб “Антилед”, який допоможе очистити скло швидше. Як очистити стели від льоду, читайте тут.
  4. Невелика лопата. Вона також стане в нагоді у випадку, якщо авто застрягне в кучугурі. Тоді не складно буде розчистити сніг навколо та спробувати виїхати із пастки.
  5. Сокира, молоток, ліхтар, робочі рукавиці. Усі ці речі мають бути під рукою. Ніхто не знає, що і коли врятує вас узимку.

Також можна постелити хороші килимки під ноги водію та пасажирам. Вони вбиратимуть сніг і вам не доведеться весь час прибирати калюжі всередині салону.

фото зимний набор в багажнике

Важливі поради

Є ще низка порад щодо підготовки машини для поїздок взимку, які дають досвідчені водії:

  • Щоб паливо в баку не ставало густим у морозну погоду, можна додати до нього присадку антигель.
  • Не заощаджуйте і купіть спеціальний засіб для розморожування замків.
  • На ніч можна залишати всередині машини будь-яку адсорбуючу речовину. Воно буде вбирати вологу всередині салону і тоді шибки не будуть так швидко запітнівати. Підходить для цієї мети ємності з сіллю, кавою, наповнювачем для котячого лотка або непотрібним папіром, газетами. Як боротися із запотівання скла, в нашій статті.
  • Тримайте в бардачку паперові рушники або серветки. Вони допоможуть водієві швидко впоратися зі склом, яке раптово запітніло в дорозі.

Також кожному водієві треба замислитися над тим, щоб купити чи зробити самостійно спеціальні ланцюги проти ковзання. Вони допоможуть безпечніше пересуватися не лише снігом, а й льодом. Ще кілька зимових лайфхаків тут.

Взимку їздити набагато складніше, ніж у теплу погоду. Це знають усі, особливо новачки. Безпека водія та пасажирів залежить не тільки від навичок та досвіду водія. Також дуже важливою є підготовка авто до зими. До цього питання слід підійти з відповідальністю.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *