Багато водіїв сперечаються про те, чи можна здійснювати подвійний обгін на дорогах. У правилах дорожнього руху немає чіткого формулювання цього поняття. Про що тоді говорять правила, і що криє під собою такий маневр? Ця інформація стане в нагоді, як новачкам, так і водіям з великим стажем.

Що таке подвійний обгін?

Автошкола Авто-Дор випускає водіїв, яким відомі всі правила дорожнього руху та багато важливих секретів керування автомобілем. У тому числі й такі нюанси, які чітко не прописані у законодавстві. Це також стосується дії, яку ми розглядаємо.

Проте, подвійним обгоном вважатимуться одне із видів випередження. При цьому автомобіль, який робить такий складний маневр, виїжджає на смугу дороги із зустрічним рухом.
В одному з пунктів ПДР прописані чіткі правила, як здійснювати маневр. Але там жодного слова не сказано про такий термін, як подвійний обгін. Однак у цих правилах описані деякі дії водіїв, які можна віднести до цього складного терміну:

  1. Транспортний засіб обганяє машину, яка в даний момент також здійснює обгін.
  2. Обгін машини, яка рухається за автомобілем, що вчиняє таку саму дію.
  3. ТС обганяє не одну машину, а кілька їдуть одна за одною.

З першого погляду все здається заплутаним, але можна розібратися у цих важливих моментах, щоб не порушувати правила та не створити на трасі аварійну ситуацію. Загалом, подвійний обгін не заборонено правилами дорожнього руху, важливо лише здійснювати його коректно та в потрібний момент.

фото классический двойной обгон

Правила подвійного обгону

Щоб не отримати штраф від поліції та не створити незручності для інших автомобілів, потрібно поетапно виконувати такі дії:

  1. Увімкніть сигнал повороту. Це дасть іншим водіям чітке розуміння ваших намірів.
  2. Переконайтеся, що на зустрічній смузі зараз немає автомобілів, які можуть перешкодити зробити складний маневр.
  3. Сміливо об’їжджайте той транспортний засіб, який попереду.
  4. Після маневру машина повинна якнайшвидше зайняти ту смугу руху, якою вона повинна переміщатися на цій ділянці траси.

Водій повинен продумати всі свої дії перед тим, як здійснювати обгін та ще й подвійний. На дорозі має бути хороша видимість. Якщо на ділянці траси є круті повороти, спуски, підйоми, краще рухатися у своєму ряду. Також не робіть виїзд на зустрічну смугу, якщо дорога слизька, йде дощ або туманна погода. Ці фактори також впливають на видимість і можуть спричинити неприємності.

Як і де заборонено обганяти

Правила дорожнього руху прописують ті ситуації, за яких водію заборонено обганяти інші транспортні засоби. Список таких ситуацій є у законі:

  • Водій бачить, що машина попереду нього приступила до здійснення обгону іншого транспортного засобу. У цій ситуації зовсім не важливі габарити машин.
  • Якщо автомобіль, який перегородив вам дорогу, увімкнув поворот, то йти виїжджати зі свого ряду не можна, доки він не закінчить свій маневр.
  • У випадку, коли автомобіль, що їде позаду вашого транспортного засобу, починає обганяти вас, також потрібно почекати і не робити ніяких дій.
  • Автомобіліст розуміє, що після закінчення маневру він не матиме часу і можливості швидко зайняти свою смугу руху.

Водій повинен добре знати ПДР та бути гранично уважним на дорозі. Також треба спробувати передбачити дії інших учасників руху.

Існують також зони, на яких виконувати подвійний обгін категорично забороняється:

  1. Місця перетину автомобільної дороги із залізничними коліями. Сюди відносяться і ті ділянки траси, які розташовані за 100 метрів до залізничного переїзду та 100 метрів після нього. Пов’язано це з тим, що вони вважаються небезпечними для будь-яких маневрів.
  2. Мости, тунелі та інші обмежені території.
  3. Пішохідні переходи також не підходять для здійснення складних траєкторій руху. На цій території є можливість зіткнутися не тільки з машинами, а й з людьми.
  4. Місця, де є знак заборони “обгін забороняється”.
  5. Перехрестя регульоване або нерегульоване, коли за правилами ви зобов’язані поступатися дорогою іншим машинам. Крім цього, на будь-яких перехрестях рух завжди інтенсивний, а значить небезпечний і не підходить для здійснення будь-яких видів обгону (особливо подвійного).
  6. Ділянки доріг з обмеженою видимістю, які є небезпечними з інших, не прописаних раніше причин.

Також треба пам’ятати, що обганяти ТЗ забороняється, якщо для цього треба перетинати суцільну лінію.
Усіми цими правилами повинні керуватися водії, бо інакше можна не лише отримати штраф, а й потрапити до ДТП.

“Паровозик”

Існує також таке поняття, як обгін паровозиком, яке можна зарахувати до подвійного. Така ситуація відбувається, коли кілька машин одночасно один за одним обганяють один і той же транспортний засіб. Такий маневр забороняється на дорозі, оскільки досить небезпечний.

фото обгон паровозиком

Для кого ж обгін паровозиком неприйнятний, вважатиметься

порушенням та каратися штрафом? Забороняється такий маневр для тих машин, які виїжджають зі своєї смуги другою, третьою і так далі. Бо саме вони створюють цей паровоз із транспортних засобів. Щоправда, у разі зупинки машин поліцією за таке порушення, складно буде довести, хто з водіїв почав першим обганяти один і той самий автомобіль.

Ця ситуація чітко описана у правилах дорожнього руху. У розділі 14 сказано, що водію забороняється йти на обгін, якщо хтось із водіїв уже почав здійснювати ту саму дію.

Покарання та штрафи

Інструктори автошколи «Авто-Дор» відповідально проводять підготовку майбутніх водіїв. Вони пояснюють не лише правила, а й можливі штрафи за порушення правил дорожнього руху. За що можуть оштрафувати водія, який здійснює подвійний обгін? Штраф можна отримати, якщо ви забули увімкнути сигнал повороту та почали виїжджати зі своєї смуги. Також грошове стягнення та позбавлення посвідчення водія на строк до 6 місяців загрожує при заїздах на залізничному шляху при здійсненні подвійного обгону. Якщо ви порушите знову, права можуть забрати вже на 1 рік. Також закінчується штрафом подвійний обгін на території, де діє знак заборони цього маневру. Карається штрафом і такий обгін, за якого водій з другорядної дороги виїжджає на головну.

По суті, отримати штраф можна за всі ті дії, які не дозволені і про які йшлося раніше. Коли ви дієте акуратно за всіма правилами ДД, працівники поліції не мають права виписувати штрафи.

Подвійний обгін не прописаний у ПДР, але це не означає, що такий маневр заборонено. Важливо, щоб водій завжди дотримувався правил та не створював аварійної ситуації на трасі.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *