Правила Дорожнього Руху – важливий документ, спрямований на безпеку руху всіх учасників. Щоб дійти їхнього виду, правила багато разів коригувалися і змінювалися, підлаштовуючись під умови сучасного життя. Порушення ПДР – це не лише недбалість водія та його несвідоме ставлення до правил. Це також величезні ризики неприємних, а то й трагічних наслідків як для себе, так і для інших учасників.

Історія створення ПДР

Ще до нашої ери Юлій Цезар вже усвідомив необхідність регулювати рух вулицями та дорогами. До такої думки він прийшов тому, що в Стародавньому Римі було безліч колісниць і возів, через які вже були справжнісінькі затори. Тоді він ввів на деяких вулицях рух в один бік, а частину взагалі закрив для транспорту в денний робочий час. Ним можна було ходити лише пішки чи пересуватися на ношах (паланкінах), які носили раби.

У 1868 року у Лондоні поставили семафор – кольоровий механічний диск. Керував цим першим у світі світлофором спеціальний приставлений до нього полісмен.

Трохи пізніше у Європі почали складати єдині правила для руху транспорту. Назріла необхідність регулювати потоки машин, оскільки кількість авто почала зростати, швидкість пересування – збільшуватися.

У 1968 році було підписано «Конвенцію про дорожній рух» у Відні, яка діє до сьогодні.

В Україні Правила ДД набули чинності з 1 січня 2002 року. Протягом наступних років вони змінювалися та доповнювалися постановами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради. Якщо КМУ має право вносити зміни до правил і регулювати норми, то ВРУ визначає за які порушення ПДР будуть накладені штрафи та їх розмір.

Останні зміни стосувалися людей з інвалідністю, а наприкінці 2017 року було прийнято дуже важливе правило – про обмеження швидкості в населених пунктах до 50 км/год.

На сьогоднішній день ПДР складаються з 34 пунктів із підпунктами – велика маса інформації, яку потрібно не тільки знати «на зубок», а й правильно застосовувати.

В автошколі «Авто-Дор» професійні вчителі готують учнів до теоретичного іспиту в ДАІ та до подальшої їзди за кермом за спеціально розробленою методикою.

За яке порушення правил дорожнього руху несуть кримінальну відповідальність

Відповідно до ст.286 Кримінального кодексу України, кримінально каратимуться порушення правил дорожнього руху, які спричинили тяжкі наслідки для людей. Потерпілими можуть бути пасажири, водії машин-учасників ДТП та пішоходи.

Ступінь тяжкості наслідків оцінюють експерти, оскільки вони можуть бути такими:

  • потерпілі зазнали травм середньої тяжкості;
  • у постраждалих – тяжкі тілесні ушкодження;
  • потерпілий загинув.

Стати винуватцем порушення правил дорожнього руху можуть не лише водії на авто, а також:

  • пішоходи;
  • пасажири цього авто;
  • велосипедисти;
  • водії мотоциклів та мопедів;
  • водії та пасажири вантажних авто, сільськогосподарського, спеціального та іншого транспорту.

Порушення правил, що спричинили аварії з наслідками, можуть бути двох типів:

  1. Безпосередньо порушення правил: перевищення швидкості, недотримання пріоритетності та розмітки тощо.
  2. Порушення правил експлуатації транспорту: несправність систем, поломки, які водій не усуває, неправильне розміщення вантажу тощо.

Оскільки навчальні машини оснащені додатковими педалями, відповідальність за наслідки дій учня несе інструктор. Тому інструктори автошколи «Авто-Дор» у м. Харків організовують практичні уроки максимально безпечно та за всіма правилами. Крім того, виїзди на вулиці міста відбуваються лише за належного рівня попередньої підготовки курсантів.

Якщо внаслідок ДТП потерпілі суттєво не постраждали, тоді винні несуть адміністративну відповідальність:

  • штрафи;
  • позбавлення прав;
  • цивільні роботи;
  • арешт.

Оскільки покарання має відповідати скоєному порушення, його встановлює суд.

Повторне порушення правил дорожнього руху

Якщо протягом одного року було повторно вчинено аналогічне порушення правил дорожнього руху, тоді йдеться про повторне порушення, а отже, покарання буде важчим. До таких, особливо караних порушень відносяться:

  • експлуатація автомобіля у неналежному, несправному технічному стані;
  • незареєстроване авто, без номерного знака, із забрудненим чи забрудненим номерним знаком;
  • водіння ТЗ під дією алкоголю чи наркотичних засобів.

У зв’язку з тим, що повторні порушення правил жорстко фіксуються, отже, караються по всій суворості.

Водії та пішоходи схильні несуттєво порушувати правила – залишити авто у недозволеному місці, перебігти дорогу, де не можна, тощо. Хоча це відбувається часто, але завжди варто пам’ятати, що порушення правил дорожнього руху призводить до серйозних наслідків. Тому треба відповідально поводитись за кермом і на дорозі, щоб не створювати проблем ні собі, ні іншим.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *