Перш ніж отримати заповітні права водія, потрібно пройти навчання в автошколі. Практичні уроки водіння випереджають курс теоретичного навчання.
При вивченні правил ДД та влаштування автомобіля існує два варіанти: в автошколі та самостійно. Кожен вибирає, що більше підходить. Однак за рекомендацією автошколи Авто-Дор, краще пройти навчання за безпосереднього контакту з викладачем.
Коли починаються практичні уроки водіння
Практичні уроки керування почнуться після того, як майбутній водій прослухає теоретичний тритижневий курс. Тільки тоді почнуться індивідуальні заняття з водіння, тому що в практичних заняттях з водіння курсант керується знаннями, отриманими при вивченні теорії.
Є нюанс – коли записуватись на курси керування автомобілем. Навесні чи восени? Звичайно, весна і початок літа – комфортна пора, тому що дороги сухі і вчитися водити авто влітку значно легше.
Однак, якщо ви хочете навчитися добре керувати транспортними засобами і впевнено почуватися на будь-якій дорозі – краще отримати практичні уроки водіння восени. У цьому випадку інструктор для керування автомобілем дасть вам максимум знань і навичок з управління ТЗ у важких кліматичних умовах. Він підкаже як поводитися в екстремальних ситуаціях, оскільки завжди буде поряд.
Програма навчання водінню
Як правило, практичні уроки водіння проходять у два етапи:
- На спеціалізованих майданчиках.
- Безпосередньо у місті чи на автотрасі.
Немає чітко встановленої кількості годинника, яка виділена на кожен період. Інструктор приймає рішення про виїзд на вулиці міста, якщо курсант готовий до цього.
Майданчик автошколи
На автодромі відпрацьовуються такі навички:
- зупинка та рух на естакаді;
- розворот на обмеженій території;
- їзда змійкою;
- правильність паралельного паркування заднім ходом;
- в’їзд у гараж.
Міські умови
З другого краю етапі практикується рух у міському циклі. Курсант виконує такі маневри:
- їзда у смузі руху;
- проїзд перехресть;
- круговий рух;
- виїзд на головну дорогу;
- обгін.
Автомобіль застрахований і водій-учень не несе відповідальності за аварійну ситуацію.
Якщо курсант виявляє бажання, то може відбуватися навчання водінню своєю машиною. Однак, у цьому випадку господар-водій ТЗ повинен усвідомлювати, що його машина не обладнана комплектом педалей для інструктора. Тому в екстремальній ситуації він не зможе підстрахувати курсантів.
Загальний час навчання складає 50 академічних годин, у тому числі 15 годин – керування авто з інструктором.
Чи потрібні індивідуальні заняття?
Залежно від того, як учень набирає практичні навички керування авто, можуть знадобитися додаткові курси водіння. Вони також можуть бути організовані на прохання учня, якщо він хоче отримати права з кількома категоріями.
Якщо водій, який вже має права, захоче вдосконалити керування в екстремальних ситуаціях, тоді йому також знадобляться додаткові курси водіння.
Після того, як ви пройдете практичні уроки водіння та здасте іспити, вам видадуть водійські права. Тепер ви влилися у величезну когорту щасливих водіїв, маєте досвід і застосовуватимете на практиці все, чого вас навчили в автошколі.