Розібравшись, у чому основні причини ДТП узимку, можна не боятися настання холодів та снігопадів, без побоювання сідати за кермо та здійснювати заплановані поїздки.
Основні причини аварії у зимовий період
Дорожньо-транспортні пригоди трапляються цілий рік. Частина аварій відбувається за стандартними причинами:
- незадовільний технічний стан машини;
- неадекватний стан та поведінка учасників руху;
- порушення правил дорожнього руху.
Але взимку до ДТП можна додати і додаткові фактори, не властиві іншим порам року. Це снігопади, лід і снігова каша на дорогах, погана видимість і, як наслідок, погіршення керованості автомобілем.
Навіть досвідченим водіям складно їздити взимку, що вже казати про новачків. Навчаючись в автошколі «Авто-Дор» у Харкові, студенти набувають корисного досвіду та впевненості у своїх навичках. Досвідчені водії кажуть, що для того, щоб сміливо їздити у зимовий період, потрібно й навчатися цьому взимку.
ТОП-6 – причини ДТП узимку
Основні ДТП взимку відрізняються не лише масштабністю – адже часто свідомо чи мимоволі «беруть участь» в аварії кілька машин, а й наслідками – нерідкі перекидання та переворот транспорту.
6.Шини не по сезону
Пізній листопад та грудень – найнебезпечніші місяці. За останні роки багато хто звикли, що в цей час ще не холодно, і сніг не завжди випадає. Тому є водії, які досі не змінили літніх шин на зимові. Зрозуміти їх можна:
- зимові шини, особливо з шипами, на незасніжених дорогах швидше зношуються;
- деякі тягнуть із придбанням, сподіваючись, що зима буде по-європейськи теплою і можна буде проїздити на літніх чи позасезонних колесах цілий рік;
- якісні шини коштують дорого і доводиться розшукувати вживане або вітчизняне виготовлення.
Але раптом уночі мороз чи сніг – і на ранок на дорогах на водіїв чекає пастка. Літні шини або неякісні зимові за низьких температур втрачають зчеплення з дорогою, як би «дубають», і тому будь-який маневр може закінчитися аварією.
5. На дорозі ожеледь
Навіть якщо снігу немає, вранці дороги можуть бути покриті тонким шаром льоду. Буває, що його важко помітити, тому рано чи пізно зчеплення шин з дорогою підступно підводить. В результаті машина летить у бордюр, відбійник чи зустрічну смугу.
На пожвавлених трасах найменша втрата керованості може, за принципом доміно, призвести до масштабної ДТП за участю великої кількості машин. Особливо небезпечні ділянки льоду на поворотах, нерівних дорогах, спусках та підйомах.
4. Снігова пастка
За великих та раптових снігопадів комунальні служби не встигають розчищати дороги. Якщо основні міські магістралі ще можна похвалити, то другорядні вулиці та траси за містом залишають бажати кращого.
Снігова каша не завдає особливих проблем, якщо автомобіль їде повільно, а також акуратно здійснює маневри. Але на трасах з високими швидкостями снігові грудки легко спричинять ДТП.
У таких умовах до особливо серйозних аварій можуть призвести фури та вантажівки. Сильно вантажені і часто з неправильно розміщеним вантажем, вони стають при заносі некеровані. Крім того, особливо побоюватися слід автопоїздів. Причепи на такій дорозі ще більш непередбачувані.
3. Сильні морози
Здавалося б, всі стежать за прогнозом погоди, але щоразу мороз застає багатьох зненацька. Водія можуть чекати на такі труднощі:
- замерзають не якісні рідини (омивач для скла, олія і навіть паливо);
- примерзають дверцята та двірники;
- швидко розряджаються акумулятори з терміном служби; двигун може не завестися;
- покривається кіркою льоду лобове скло;
- примерзают гальмівні колодки – краще перед поїздкою перевірити стан гальм та електроніки;
- може відмовити настільки звичний вже для більшості людей парктронік – варто пам’ятати про це під час паркування.
Підготуйте авто до зими, щоб з вашим автомобілем не сталося цих та інших несподіванок.
2. Недостатній огляд та погана видимість
Взимку нерідко буває зледеніння скла або машину під час стоянки може занести снігом. Досвідчений водій не виїде на дорогу, доки не очистить своє авто. Однак часто на даху залишають сніг.
Досліджуючи причини ДТП, з’ясовується, що саме такий сніговий пласт при гальмуванні може впасти на лобове скло вашого авто або на швидкості зірватися і потрапити на лобове скло слідом за транспортом.
Іноді сильний снігопад стає практично аналогом туману. Скло пітніють, двірники не справляються зі снігом. При обмеженій видимості легко потрапити до аварійної ситуації.
1. Порушення правил дорожнього руху
Взимку перевищення швидкісного режиму, недотримання дистанції (взимку її треба тримати вдвічі більше, ніж улітку) призводить не просто до аварій, а до серйозних подій. Якщо з вами все ж таки сталася аварія – не панікуйте. Дії після ДТП мають бути чіткими та обдуманими.
Дві основні причини ДТП із сильною травматизацією людей або смертністю безпосередньо пов’язані з недотриманням правил. Щоб уникнути ДТП, будь-які обгони, перебудови та
маневри водій взимку повинен виконувати акуратно, плавно і без лихацтва.
Отже, відповідальність водія за кермом ніхто не скасовував, навіть за наявності ABS та ESP (системи безпеки, які допомагають автомобілю стабільно їхати). Причини ДТП взимку можуть бути різні, але водій повинен бути на дорозі завжди уважним, обережним, акуратним та не порушувати правил дорожнього руху. Тоді ви зможете уникнути ДТП і взимку, і влітку.
Лід, сніг, мороз – три фактори, які для водія-початківця стають непереборною перешкодою в їзді за кермом. Тому фахівці радять йти вчитися на автокурси саме взимку. В автошколі «Авто-Дор» інструктори навчають студентів:
- водінню у складних погодних умовах;
- показують, що робити майбутньому автолюбителю у різних ситуаціях;
- як на льоду та снігу контролювати автомобіль, щоб його не занесло.
Після закінчення школи водіння «Авто-Дор» вам не будуть страшні снігові та морозні дні.