Професійний водій – це наступна сходинка, найвищий рівень після досвідченого. Але щоб її досягти, треба не просто накатати багато кілометрів, а й… Які ж навички треба мати, щоб заслужити звання – професійний водій?
ПДР для безпеки пасажирів
Добре, коли найчастіше їздиш з тим самим водієм, до манери їзди якого вже звик. Але буває, що доводиться їхати в чужій машині, таксі, у попутці, коли з побоюванням думаєш, наскільки досвідчений водій, який керує транспортним засобом. У будь-якому випадку варто пристебнутись ременем.
У разі перевезень людей та дітей у ПДР України виписано не лише вікові обмеження на управління МС, а й такі вимоги:
- Водій мікроавтобуса та автобуса, який возить дітей, повинен мати стаж водіння не менше 5 років (і категорію D).
- Шофер вантажного авто, який пристосований для перевезення людей, що везе пасажирів (до 8 осіб) – стаж понад 3 роки та категорію C.
- Водій вантажного авто, пристосованого для перевезення людей, що везе пасажирів (більше 8 осіб) – стаж понад 3 роки та категорії C та D.
Оскільки це зазначено в ПДР, порушення цих положень спричиняє штраф.
Професійний водій: 6 основних ознак
Професійного водія можна визначити за такими моментами:
Плавність керування машиною, комфорт пасажирів
Не секрет, що новачкам важко виконувати маневри. Тому пасажири можуть на собі відчути старт, усі перемикання передач та гальмування. Водій, який багато наїздив, а також береже свою машину та пасажирів – робитиме всі маніпуляції плавно.
Інструктори автошколи Авто-Дор відразу ж навчають курсантів виконувати перемикання передач, торкання та гальмування акуратно, з турботою про пасажирів.
Турбота про автомобіль
Лихацтво, різке виконання маневрів, високі швидкості на поганій дорозі, стрибки по ямах – все те, що вбиває автомобіль, видасть новачка чи невідповідальну людину, яка їздить не своєю машиною. Бруд у салоні теж говоритиме про це.
У хорошого шофера:
- автомобіль завжди справний;
- ніякі помилки не блимають на бортовій панелі;
- ручки, що тріснули, не обмотані скотчем.
Так як, якщо щось відбувається з машиною, дбайливий водій відразу вирушить перевіряти, що трапилося і виправляти.
Дотримання правил дорожнього руху в ім’я безпеки
Звичайно, багато хто порушує правила «по дрібниці». Можуть припаркуватися на пару хвилин, де не можна, або трохи швидше за дозволене їхати на трасі. Однак, в основному, водій дотримується правил, тому що це пов’язане безпосередньо з безпекою. Професійний водій:
- пропускає пішоходів;
- ввічливий з іншими учасниками ДР;
- дозволяє закінчити маневр;
- не лихачить, проскакуючи на жовтий;
- не обганяє за метри до зустрічної машини.
Спостереження за дорожньою ситуацією
Як поводяться за кермом новачки? Бояться відірвати погляд від лобового скла, чіпляються у кермо, сидять напружено та незручно. Якщо дивляться в дзеркало, то дивляться довго, наче не можуть зрозуміти відразу, що бачать. Професійний водій сидить правильно, легко тримає кермо і стежить за обстановкою навколо машини по дзеркалах, не напружуючись.
Поворотники та сигнали
До неписаного кодексу поведінки водія на дорозі включено і світлові сигнали. І це не тільки «віддячити аварійці». Також треба показувати іншим автоаматорам, що ви плануєте поворот чи маневр. Це не тільки чемно, а й допомагає уникнути аварійних ситуацій.
Поведінка
Професійний водій виконує всі маневри автомобіля легко, оскільки ці дії вже вкоренилися у автоматичні рухи. Тому водій може спокійно розмовляти, не перериваючи її словами: «Тихо! Я повертатиму». Також:
- ніякі несподівані ситуації не введуть його у ступор;
- він легко об’їде затор чи перешкоду;
- зупиниться, щоб дізнатися, що трапилося чи чимось допомогти.
Якщо побачили у незнайомому таксисті всі ці шість ознак хорошого водія, то варто запам’ятати його номер, щоб надалі викликати саме цього шофера. Тоді ви точно знатимете, що дістанетеся, куди потрібно швидко і безпечно.
Тепер, дізнавшись який він, професійний водій, можна достеменно знати чого прагне у своїй автомобільній майстерності, а також намагатися рости і розвиватися в цьому напрямку.