Законом регламентується рух машин у різних ситуаціях. У тому числі ряд пунктів ПДР описують рух багаторядною дорогою. Розділова смуга – важливий елемент такої траси. Уникнути аварій та інших неприємних ситуацій можна, якщо знати нюанси та дотримуватись правил. Не всі водії чітко знають, що таке розділова смуга, які бувають її види і чим загрожує незнання правил дорожнього руху.

Роздільна смуга: визначення

Смуга розділення – це спеціальна розмітка або конструкція на дорозі, яка наноситься або споруджується для відмежування території. Зона, яка знаходиться за такою смугою, призначена для пересування транспортних засобів у протилежному напрямку. По смузі заборонено рух, на ній не можна ставити машини та інші транспортні засоби.

Часто розділова смуга відокремлює зону, де споруджують шляхи для трамвая. У таких місцях автомобілі також не можуть пересуватися.

Іноді водії плутають розділювальну смугу з подвійною суцільною смугою. Вони відрізняються і мають зовсім різне призначення. Так подвійна суцільна має дуже невеликий інтервал між двома смугами. Він приблизно дорівнює ширині такої однієї смужки.

На відміну від подвійної суцільної, розділова зона має свої особливості, тому що там можуть бути:

  • трамвайні колії;
  • насадження, наприклад газони;
  • піднесення, які асфальтуються;
  • огорожі з бетону та інших матеріалів, наприклад металеві конструкції;
  • інтервали на дорозі, на яких може розвантажуватися та розвертатися транспорт, що обслуговує дорогу.

По суті розділювальна смуга – це ділянка дорожнього полотна, яка знаходиться в центральній її частині. Вона завжди виділена розміткою чи будь-якими конструкціями.

Види розділових смуг

Розділова смуга буває двох видів:

  1. Обмежує певну зону шляхом нанесення на центральній частині дороги спеціальної розмітки фарбою (такий варіант набагато дешевший).
  2. Відділення з допомогою конструкцій. Це відбувається шляхом створення височини по відношенню до основної дороги. Такі конструкції роблять із металу, каміння, бордюру або інших матеріалів.

Обидва види смуг несуть те саме посил не тільки водіям, а й пішоходам. Різниця тільки в матеріалах, які використовуються для позначення такої зони розділення. Природно, більш безпечним для учасників руху вважається другий варіант, тому що ці конструкції міцніші та функціональніші.

За що і скільки можуть оштрафувати?

Недотримання ПДР завжди загрожує наслідками. Так як у найгіршому варіанті може статися аварія, але водія можуть оштрафувати.

У разі, якщо водій залишає свій автомобіль у розділовій зоні, зупиняється там або паркується, його оштрафують у розмірі від 1020 до 1700 грн. Якщо автомобіль переїжджає через рейкові колії у недозволених місцях, то штраф – 850 грн.

Іноді водій може бути не просто оштрафований. Йому призначають громадські роботи, відповідно до масштабу порушення. Також водія можуть позбавити прав. Таке відбувається, якщо він неодноразово нехтував ПДР.

В автошколі Авто-Дор приділяється чимало часу на заняттях з теорії пунктів правил дорожнього руху, які стосуються розділових смуг. Це важливо, тому що викладачі автокурсів готують майбутніх водіїв таким чином, щоб ті мали стійкі навички безаварійного водіння. Якщо курсант чітко засвоїв ПДР, він слідуватиме їм і на практиці.

Смуга розділення є однією з найважливіших частин траси. Вона присутня на багатьох дорогах та регулює правильний рух транспортних засобів. Якщо є така смуга, пішоходи та водії розуміють усі свої права та обов’язки. Ця зона не призначена для їзди. В іншому випадку доведеться дорого платити, і не тільки у фінансовому плані.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *