Багато водіїв та автолюбителів стикалися з такою неприємністю, як іржа на кузові. Способи боротьби, поради та інструкція щодо видалення іржавих плям – у нашій статті.

Чому кузов іржавіє?

Автомобільне виробництво випускає продукцію із заводським покриттям, яке захищає кузов від іржі. Але від дрібних сколів та подряпин ніхто не застрахований. Якщо є пошкодження лакофарбової поверхні, незабаром обов’язково з’явиться іржа.

Іржа – це окислення металу під впливом навколишнього середовища. Особливо благотворно на появу та поширення корозії впливає вода та різні речовини, наприклад, такі, як сіль, бруд.

На металі кузова автомобіля спочатку нанесений шар ґрунту, потім фарба та лак, тому і пошкодження можуть бути трьох видів складності:

  • поверхневі подряпини на лаку;
  • глибокі подряпини до фарби або до ґрунту;
  • скол усіх верств.

Іржа може бути двох видів:

  1. Зовнішня: руда пляма на пошкодженій поверхні.
  2. Внутрішня – коли іржавіють внутрішні частини порожнин чи непрофарбовані сторони деталі, та був іржа поширюється інші ділянки.

У другому випадку іржу видасть здуття фарби. З такими ділянками теж треба боротися – можна самому очистити місце від старої фарби та оглянути його.

Найчастіше страждають такі ділянки:

  • пороги;
  • капот;
  • арки.

Фахівці автошколи Авто-Дор радять після кожного миття машини уважно оглядати кузов на предмет пошкоджень та іржі. Вчасно помічені проблемні ділянки треба одразу ліквідувати. Інакше іржа поширюватиметься і поглиблюватиметься, і зрештою призведе до необхідності дорогого ремонту та заміни металу.

Іржа на кузові – як прибрати?

Роботи з боротьби з іржею на невеликих ділянках можна зробити і самостійно, не вдаючись до допомоги ремонтних майстерень.

Поверхневі подряпини легко забираються поліруванням: дрібні не вимагають додаткових засобів, а за великих – варто застосувати спеціальну автопасту та заполірувати подряпину. Всі інші пошкодження, навіть непомітні, швидко призводять до іржі на кузові.

Боротися з іржею, що з’явилася, можна двома способами:

  1. Хімічний – застосовується при несильних ушкодженнях або малопомітних місцях.
  2. Механічний допомагає при сильній іржі, а також у місцях, де легко зіпсувати хімією покриття незайманих іржею ділянок.

Просто замазувати місце іржі не можна, оскільки покриття не триматиметься на зіпсованій ділянці. Вихід тільки один – ретельно зачищати місце ушкодження (або виводити іржу хімією) та замазати його ґрунтовкою. Грунт не дасть з’явитися новій іржі, а також служить як прокладання між металом та наступним покриттям.

Покрокова інструкція для механічного способу боротьби

Треба суворо дотримуватись порядку дій з механічної ліквідації, якщо з’явилася іржа на кузові:

  1. Зачистити пошкодження шліфувальним (наждачним) папером.
  2. Нанести ґрунтовку.
  3. Нанести шпаклівку – необхідна для того, щоб вирівняти шар грунту, повернути деталі первісний вигляд.
  4. Зашліфувати поверхню. Застосовуються абразиви спочатку з високою зернистістю, потім із дрібнішою.
  5. Шар фінішного ґрунту.
  6. Фарба та лак.

Обов’язково витримувати час просушування шарів ґрунту та шпаклівки, тоді новостворена ділянка буде служити довго.

Хімічний спосіб видалення іржі

Якщо поржавіло днище або місця, які не дуже помітні, можна застосовувати хімію.
Використовують кілька варіантів боротьби з іржею своїми руками:

  1. Перетворення іржі – при хімічній реакції з речовиною, що застосовується, утворюється склад, який легко прибрати.
  2. Герметизація іржі – нанесення речовин, які створюють захисний шар, щоб іржа не поширювалася. На нього можна наносити покриття.
  3. Іржа на кузові видаляється сильнодіючими кислотами.

На жаль, у кожному методі є свої плюси та мінуси. Будь-яка хімія може несприятливо впливати і сам метал, роблячи його неміцним.

У будь-якому випадку, хоч би як проходила боротьба з іржею, виконувати її треба відповідально та уважно. Оскільки від якості виконаної процедури залежить результат. Якщо ж не дотримуватися інструкцій, можна вже в найближчому майбутньому знову побачити іржу, що з’явилася.

Отже, ми розглянули найпростіші способи видалення корозії, якщо з’явилася іржа на кузові. Кожен водій вибирає для себе найкращий варіант. Головне – помітити плями якомога раніше і швидше видалити, щоб не довелося ліквідувати вже серйозні наслідки.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *